Čeká nás těžký, ale určitě hratelný soupeř, míní kapitán Jurča. Nejstarší Drtič spoléhá také na pomoc fanoušků

Čeká nás těžký, ale určitě hratelný soupeř, míní kapitán Jurča. Nejstarší Drtič spoléhá také na pomoc fanoušků
čtvrtek 5.3.2020 | Redakce

H O D O N Í N - Středeční jednoznačnou výhru 5:1, která hodonínské hokejisty posunula na konečné čtvrté místo po základní části, hodili rychle za hlavu. Drtiči už předcházející zápas s Valašským Meziříčí neřeší. Dobře vědí, že play-off je úplně jiná soutěž a že se v sobotu začíná od nuly. Nejen kapitán Petr Jurča očekává, že Bobři přijedou o víkendu na Slovácko v jiném složení a s mnohem větším odhodláním.

 
 

„Počítáme s tím, že se někteří jejich hráči, kteří vynechali poslední zápas, uzdraví a že nastoupí v plné zbroji,“ říká sedmatřicetiletý útočník Drtičů. Valašské Meziříčí jako protivníka pro předkolo play-off bere. „Čeká nás těžký, ale určitě hratelný soupeř,“ říká nejstarší hráč na hodonínské soupisce.

Jihomoravané moc na výběr neměli. Přitom ještě pár týdnů dozadu nevěděli, z jaké pozice do vyřazovacích bojů půjdou. Svěřenci trenérů Konečného a Janáse klidně mohli skončit druzí, ale kvůli výpadkům a některým zbytečným ztrátám se báli, aby je nepřeskočila i šestá Kopřivnice.

„Sezona se vyvíjela všemi různými směry. Klidně jsme mohli druhé místo urvat, ale nakonec to dopadlo takto. Můžeme být rádi, že play-off začínáme alespoň doma,“ ví dobře Jurča.

V kariéře už toho zažil spousty, vypjatých a emotivních sérií má za sebou nespočet. Letošní vyřazovací boje se určitě nebudou ničím zvláštním vymykat. „Je to taková klasika. Zase očekávám urputný boj o každý metr ledu. Vyrovnané zápasy, které rozhodnou maličkosti a momentální forma útočníků, kteří musí dávat góly, a taky kvalita obránců a gólmanů,“ má jasno Jurča.

Výhodou může být fakt, že Drtiči odstartují sérii hranou na tři vítězné duely před domácím publikem a v případě, že po čtyřech zápasech bude stav nerozhodný 2:2, uvidí rozhodující pátý souboj Zimní stadion Václava Nedomanského. „Samozřejmě je dobře, že začínáme před svými fanoušky a ubude nám náročné cestování. Na druhé straně jsme s Bobry doma dvakrát prohráli, takže jednoduché to rozhodně nebude,“ ví opora Hodonína, která spoléhá na tradiční podporu publika. „Snad si lidé najdu cestu na stadion a pomohou nám k postupu,“ věří.

Oba týmy na konci základní části sužovala velké marodka. Ani jeden z týmů nehrál poslední zápas kompletní, takže výkony mužstva a výsledky mohou ovlivnit i absence. „Musím to zaklepat, ale kluci se dávají do kupy a co mám zprávy, tak v sobotu by měl hrát i Tomáš Komínek,“ hlásí Jurča.

Ze sestavy Bobrů nechce žádného z hráčů vyzdvihovat. „Soupeř má docela dobře poskládané mužstvo. Samozřejmě v týmu jsou i individuality, ale Valaši spíše sázejí na kolektiv. Nic na tom nezměnila ani výměna trenéra. Co jsem si všiml, hrají pořád stejně,“ říká Jurča.

Zkušený hokejista v letošní sezoně kvůli zranění odehrál jenom šestadvacet utkání, ve kterých zaznamenal osm branek a dvanáct asistencí. Nyní už je ale fit a připraven pomoct mužstvu do semifinále.

Drtiči se na vyřazovací boje těší. V kabině vládne pozitivní atmosféra, hráči jsou na klíčové boje dobře nachystaní. A od středy se neholí. „Je to taková klasika, ale někdy to zafunguje,“ dodává. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS