Poslední zápas základní části je tady. Drtiči hrají s Bobry o výhodu domácího prostředí pro čtvrtfinále play-off

Poslední zápas základní části je tady. Drtiči hrají s Bobry o výhodu domácího prostředí pro čtvrtfinále play-off
pondělí 2.3.2020 | Redakce

H O D O N Í N - Základní část východní skupiny druhé ligy jde do finále. Dlouhodobá část má před sebou závěrečné 45. kolo, ve kterém hodonínští hokejisté přivítají na svém ledě Valašské Meziříčí. Středeční duel slibuje atraktivní podívanou. Tradiční rivaly v tabulce dělí pouhé dva body a je velmi pravděpodobné, že se oba týmy utkají ve čtvrtfinále play-off. V případě výhry se Drtiči posunou právě před Bobry na čtvrté místo a čtvrtfinále play-off začnou na domácím ledě. Pokud ale doma zaváhají, zůstanou pátí a vyřazovací boje odstartují na ledě soupeře. Rozuzlení přinese středeční bitva, která na Zimním stadionu Václava Nedomanského startuje v osmnáct hodin.

 
 

Drtiči po kontumační porážce v Šumperku složitě skládají dohromady tým. Zdravotní problémy mají útočníci Komínek, Krejčí a Balán, pracovně zaneprázdněný je také Tom Polák. Aby toho nebylo málo, marodka sužuje i zlínskou juniorku, jejíž hráči pravidelně vypomáhají Hodonínu v druholigových bojích. Trenér SHK Michal Konečný o sestavě pro středeční klíčový duel jasno nemá. „Zatím to dávám dohromady. Uvidím až na pondělním tréninku, kdo jak na tom bude. Situace rozhodně není příjemná, ale určitě nám vypomohou nějací kluci ze Zlína, takže minimálně na tři útoky hrát budeme,“ věří zkušený kouč.

Bobři zvládli souboj s Plameny, mohou být ještě třetí

Šestou výhru z posledních osmi zápasu si připsali druholigoví hokejisté Valašského Meziříčí, kteří uspěli nad Žďárem nad Sázavou 4:2. „Jsme rádi hlavně za tři body. Soupeř byl houževnatý, i když mu o nic nešlo, tak hrál dobrý hokej. My jsme to ale i v kombinované sestavě, kdy máme několik zraněných a nemocných hráčů zvládli. Nyní už se budeme chystat na Hodonín, který s velkou pravděpodobností budeme mít i jako čtvrtfinálového soupeře,“ tuší trenér Bobrů Lukáš Plšek. Valaši stále živí naději na třetí místo, stejně tak ale mohou případě prohry skončit pátí.

PŘEDSTAVUJEME SOUPEŘE …

HC Bobři Valašské Meziříčí je valašský hokejový klub z Valašského Meziříčí, který v současnosti hraje 2. hokejovou ligu.

Počátky hokeje ve Valašské Meziříčí se údajně datují již od roku 1923. Avšak k založení hokejového klubu, konkrétně tedy ledového odboru pod SK Valašské Meziříčí, dochází v 12. prosince 1931. Historicky první zápas byl odehrán proti týmu SK Slovan Moravská Ostrava, tehdy ještě na dnes již neexistujícím rybníku Mlynářka. V roce 1959 byl ve městě založen vojenský hokejový klub VTJ DUKLA Valašské Meziříčí, jehož činnost však neměla dlouhého trvání a byla armádou zrušena. Důležitým mezníkem v historii klubu bylo otevření zimního stadionu s umělou ledovou plochou v roce 1977, ke které byla v roce 1982 přistavěna nová tribuna s potřebným zázemím.

V následující sezóně se dokonce hokejistům podařilo na novém stadiónu vyhrát soutěž severomoravského kraje. V 90. letech úspěchy klubu brzdil zastaralý stadion, který jim neumožňoval postup do 2. ligy. Situace se změnila až po rekonstrukci a zastřešení stadionu v roce 2003, kdy mohli hokejisté konečně postoupit z krajského přeboru, který s přehledem vyhráli, avšak v kvalifikaci jim postup do baráže unikl pouze o jednu branku. Avšak hned v sezóně 2003/04 zaváhání napravili a postoupili do 2. národní hokejové ligy. 1. ledna 2006 byl změněn původní název klubu TJ Valašské Meziříčí na HC Bobři Valašské Meziříčí.

Název klubu

1931 –  SK Valašské Meziříčí (Sportovní klub Valašské Meziříčí)

1957 –  Tatran Valašské Meziříčí

1977 –  TJ Valašské Meziříčí (Tělovýchovná jednota Valašské Meziříčí)

2006 –  HC Bobři Valašské Meziříčí (Hockey Club Bobři Valašské Meziříčí)

Soupiska Valašského Meziříčí

Brankáři: Málek Jakub, Sachr David, Slovák Jiří

Obránci: Baroš Vojtěch, Běhal Jiří, Ďurkáč Jakub, Holiš Tomáš, Kamas Libor, Mikel Miroslav, Ondračka Tomáš, Weintritt Jiří, Žák Michal.

Útočníci: Andris Tomáš, Brunec Tomáš, Daněk Josef, Dvořák Petr, Klímek Daniel, Kuchařík Šimon, Martiník Ondřej, Paťava Daniel, Pořický Jakub, Romančík Michal, Seidler Petr, Slovák Jiří, Smrčka Marek, Vaněk Rostislav, Vašenka Jan, Vávra Tomáš.

Poslední zápas soupeře …

Valašské Meziříčí – SKLH Žďár nad Sázavou 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Kuchařík (Andris), 39. Běhal (Pořízek, Andris), 45. Vávra (Pořízek, Žák), 59. Pořízek (Vaněk, Žák) – 33. Gregar (Chlubna), 48. Chlubna (Wasserbauer). Rozhodčí: Vaněk – Mikšík, Kučera. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Sachr (Slovák) – Weintritt, Baroš, Běhal, Holiš, Ďurkáč, Žák, Ondračka – Vaněk, Vávra, Daněk, Romančík, Slovák, Andris, Pořízek, Kuchařík, Martiník.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Kališ, Spálovský, Pleva, Rašín, Lojek, Jenáček – Kovářů, Jícha, Gregar, Wasserbauer, Prokš , Adam, Kunstmüller, Heinrich, Bureš, Chlubna. 

Zápasový servis


11.10. | HOD - VAL | 2:5
16.11. | VAL - HOD | 1:2sn
21.12. | HOD - VAL | 2:4
29.1. | VAL - HOD | 4:2
4.3. | HOD - VAL | 5:1
7.3. | HOD - VAL | 4:2
9.3. | VAL - HOD | 4:5p
11.3. | HOD - VAL | 0:3

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS