Základní část vrcholí. Drtiči v předposledním domácím zápase vyzvou Bruslaře z Havlíčkova Brodu

pondělí 24.2.2020 | Redakce

H O D O N Í N - Tohle bude důležitý zápas, třaskavý duel o velmi cenné tři body. Hodonínští hokejisté se v předposledním domácím zápase základní části pokusí odčinit předcházející výpadek v Novém Jičíně, kde prohráli 2:3 a zkomplikovali si situaci v boji o třetí místo ve východní skupině druhé ligy. Drtiči už ve středu na Zimním stadionu Václava Nedomanského vyzvou druhý Havlíčkův Brod. Souboj týmů, které na konci dlouhodobé soutěže klopýtají a ztrácejí důležité body, odstartuje v osmnáct hodin.

Drtiči jsou tři kola před koncem dlouhodobé soutěže čtvrtí, na druhý Havlíčkův Brod ztrácejí šest bodů, před šestou Kopřivnicí ale mají pouze dva body k dobru. Slovácký celek tak může stále skončit druhý, nebo jít do vyřazovacích bojů i ze šesté pozice. O tom, z jakého místa vyrazí hodonínští hokejisté do play-off rozhodnou závěrečná tři kola.

Trenéři Konečný s Janásem se pokusí mladý tým na těžkou středeční šichtu důkladně připravit. Drtiči už si nepovedený zápas v Novém Jičíně vyříkali, nyní se dívají pouze dopředu. Před sebou totiž mají tři velmi těžké zápasy se soupeři z předních příček tabulky.

Bruslaři dvakrát dotáhli náskok Plamenů a vybojovali bod

Havlíčkův Brod měl o víkendu volno, ale předtím ve středu přivítal na domácím ledě regionálního rivala ze Žďáru nad Sázavou. Hned od začátku se hrál bojovný hokej se šancemi na obou stranách. Po čtyřiceti minutách byl stav příznivější pro Plameny, které vedly 1:0. Havlíčkův Brod v poslední části vyrovnal, ale byli to hosté, kteří šli opět do vedení. Bruslaři dotáhli utkání do prodloužení, ale v něm slavil druhý bod soupeř.

„Do utkání jsme nevstoupili špatně, ale hosté, posíleni posledními čtyřmi vítězstvími a bojující o účast v play-off, přijeli s jasnou taktikou bránit střední pásmo a vyrážet do rychlých protiútoků, což se jim dařilo. První gól dali v přesilovce pět na tři. My jsme se pak trápili, nebyli jsme schopni prosadit se v útočné třetině, i když jsme byli naložení v předbrankovém prostoru. Až ve třetí třetině nás nakopla branka na 1:1. Vzápětí nás hosté potrestali z protiútoku. Nám se podařilo v hektickém závěru v power play šest na čtyři vyrovnat. Pak si po střele po buly hosté odvážejí bod navíc,“ zhodnotil duel na klubovém webu trenér Havlíčkova Brodu Richard Cachnín.

Spokojenější po derby byl nakonec kouč Plamenů Radek Haman. „Utkání nebylo vůbec jednoduché, protože jsme s Havlíčkovým Brodem letos neudělali ani bod. Jsme pod tlakem, abychom se dostali do play-off. V posledních třech zápasech se nám daří mazat bodovou ztrátu na Kopřivnici. Ona sice vyhrála v Novém Jičíně, ale my se musíme koukat sami na sebe. S domácím týmem to bylo velmi důležité utkání. Dovolím si říct, že dva body jsme si zasloužili. Jsem rád za kluky, kteří na hřišti nechali všechno,“ prohlásil Haman.

Bruslaři spoléhají hlavně na zkušené útočníky Třetinu, Voříška a Přidala

I když se Bruslařům v roce 2020 výsledkově příliš nedaří, kádr mají nabitý kvalitními hokejisty a známými tvářemi.

Celek z Vysočiny mezi třemi tyčemi spoléhá především na hodonínského odchovance Martina Holíka. Na soupisce však je i Ondřej Chaloupek, který u Bruslařů působí také formou střídavých startů z jihlavské Dukly.

V defenzivě se trenér Richard Cachnín může spolehnout na stálici Tomáše Semráda, který každý rok sbírá v průměru přes bod na zápas a nejinak je tomu i letos, když si v dosavadním průběhu připsal již jednatřicet kanadských bodů, což by mu stačilo na první místo v kanadském bodování mezi všemi hráči žďárských Plamenů.

No a pak je tu druhý nejlepší útok naší skupiny. Tam patří kromě ostříleného kapitána Miroslava Třetiny i další zkušený mazák Luboš Voříšek, který je nejproduktivnějším a zároveň i nejlepším střelcem Bruslařů. Zapomenout nesmíme ani na dalšího střelce Patrika Přidala, který v tomto ročníku rozvlnil síť za soupeřovými brankáři již šestnáctkrát. Dalším zajímavým jménem je i syn trenéra Havlíčkova Brodu Richard Cachnín. Ten v devatenácti letech dokázal posbírat již devětadvacet kanadských bodů a patří k nejproduktivnějším hráčům druhého celku tabulky.

Představujeme soupeře …

Bruslařský klub Havlíčkův Brod je český klub ledního hokeje, který sídlí v Havlíčkově Brodě v Kraji Vysočina. Založen byl v roce 1928.javascript:add_blockoute(2) Svůj současný název nese od roku 2015. Hokej má i tak v Havlíčkově Brodě dlouholetou tradici, s hokejem se zde začínalo už kolem roku 1909 na místním rybníku Hastrman. Jediná účast v nejvyšší soutěži se datuje do sezóny 1947/48, kdy klub ve skupině B obsadil poslední šesté místo. Od sezóny 2015/16 působí ve 2. lize, třetí české nejvyšší soutěži ledního hokeje. Klubové barvy jsou červená a bílá.

Své domácí zápasy hraje na zimním stadionu Kotlina s kapacitou 4 000 diváků.

Název klubu

1928 – BK Německý Brod (Bruslařský klub Německý Brod)

1945 – BK Havlíčkův Brod (Bruslařský klub Havlíčkův Brod)

1948 – Sokol PZ Havlíčkův Brod

1953 – Jiskra Havlíčkův Brod

1990 – BK Havlíčkův Brod (Bruslařský klub Havlíčkův Brod)

1998 – HC Rebel Havlíčkův Brod (Hockey Club Rebel Havlíčkův Brod)

2015 – BK Havlíčkův Brod (Bruslařský klub Havlíčkův Brod)

Poslední zápas soupeře …

BK Havlíčkův Brod – SKLH Žďár nad Sázavou 2:3 po prodloužení (0:1, 0:0, 2:1 – 0:2)

Branky a nahrávky: 44. Třetina (Kadlec, Kliment), 59. Voříšek (Kulhánek, Třetina) – 12. Heinrich (Pleva), 47. Wasserbauer (Pleva), 62. Prokš (Spálovský, Jícha). Rozhodčí: František Held – Jan Kleprlík, Jan Vašíček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 621. Střely na branku: 36:27 (10:9, 4:9, 22:8 – 0:1). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3p.

Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Kliment, Semrád, Kulhánek, Dvořák, Pospíchal, Vala, Benák – Musil, Třetina, Přidal – Plachý, Cachnín, Voříšek – Kadlec, Ludvík, Holenda.

Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Kališ, Spálovský, Pleva, Rašín, Lojek – Bureš, Kadleček, Jícha, Gregar, Kovářů, Prokš, Wasserbauer, Chlubna, Adam, Kunstmüller, Heinrich.