NAPSALI O NÁS: 59letý rozhodčí ve 2. lize! Klobouk dolů, odpískal to skvěle, chválí ho

NAPSALI O NÁS: 59letý rozhodčí ve 2. lize! Klobouk dolů, odpískal to skvěle, chválí ho
úterý 18.2.2020 | Pavel Mandát, www.hokej.cz

H O D O N Í N - Hokej přináší čas od času zajímavé a neortodoxní situace. Zkrátka ty, které byste nečekali. Jedna taková se udála v rámci víkendového utkání 2. ligy mezi Hodonínem a Opavou. Původně plánovaná delegace rozhodčích měla zpoždění, a tak se role hlavního sudího ujal devětapadesátiletý rutinér Jan Holub.

 
 

Mnozí diváci, kteří navštívili sobotní druholigový souboj v Hodoníně, to možná ani nepostřehli. Přesto tato událost rozhodně stojí za to, abychom se o ní zmínili.

Původně plánovaná delegace rozhodčích, která měla toto střetnutí odpískat, se dostala do dopravních komplikací. Ty jí znemožnily dostavit se na zápas včas. Svízelnou situaci však museli v Hodoníně nějak vyřešit. Delegát utkání nakonec ukázal na devětapadesátiletého Jana Holuba. Právě on odpískal coby hlavní sudí úvodní dvacetiminutovku souboje mezi domácími Drtiči a hostujícím Slezanem.

Jan Holub má bohaté zkušenosti. Vždyť patřil k respektovaným prvoligovým arbitrům. Svou kariéru rozhodčího dospělých soutěží sice před několika lety ukončil, avšak v sobotu ukázal, že ze svého řemesla rozhodně nic nezapomněl.

„Delegát utkání tam vedl určitá jednání, protože se musí postupovat podle daných směrnic. Ty se vyčerpaly, takže nakonec padla volba na mě. Celou věc následně schválili funkcionáři obou týmů, načež se šlo na led,“ popisuje Holub.

Ani zdaleka přitom nejde o nezkušeného rozhodčího. Jan Holub je někdejší uznávaný arbitr. „Dřív jsem pískal první nebo druhou ligu. V hlavě to proto pořád je, s fyzičkou už je to horší,“ usmívá se ostřílený bard.

„Hráče jsme o tom informovali, takže si toho samozřejmě všimli. Hrál se ale normální hokej. Je jedno, kdo to píská, kluci na ledě chtěli hrát a stejně tak chtějí, aby byl zápas řízen podle pravidel, to je celé,“ dodává Holub, který stále píská zápasy mládeže.

„Druhá liga je samozřejmě rychlejší. Je to větší zodpovědnost, jinak to ale pro mě nebylo nic moc překvapivého,“ líčí skromně.

Na další druholigové zápasy nepomýšlí. Ten v Hodoníně bere jen jako záskok. „Jsou tam nějaké věkové limity, které se samozřejmě musí dodržovat. Dospělé soutěže jsou proto pro mě už uzavřená kapitola. Teď ještě pískám tu mládež,“ dodává Jan Holub.

Uznání se mu dostalo od všech přítomných. Slova chvály pro něj měl delegát utkání i jeho kolega na čáře Tomáš Lidák. Ani on přitom neměl zápas původně pískat. Jenže těsně před odjezdem do Břeclavi, kde měl Lidák dohlížet na utkání krajské ligy, se i jeho plány nečekaně změnily.

On sám však chválí hlavně svého parťáka. „Pan Holub to odpískal parádně. Všechna čest. Když si vezmete, že 2. liga je hodně o bruslení, protože je tu hodně mladých kluků, tak opravdu klobouk dolů. Zvládl to skvěle i bruslařsky,“ nešetří chválou čárový arbitr.

Na závěr dodejme, že domácí Hodonín nakonec ve vyrovnaném utkání zvítězil 3:2. Vítěznou trefu měl na svědomí Tomáš Mlynář. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS