Utkání s Opavou jsme urvali bojovností. Chtěli jsme prostě výhru víc, myslí si produktivní útočník SHK David Janás

Utkání s Opavou jsme urvali bojovností. Chtěli jsme prostě výhru víc, myslí si produktivní útočník SHK David Janás
úterý 18.2.2020 | Redakce

H O D O N Í N - Prožívá vydařenou sezonu. Po loňském ročníku v Krajské lize jižní Moravy a Zlínska nastupuje hodonínský útočník David Janás ve druhé lize a Drtičům ve východní skupině vydatně pomáhá v boji o co nejlepší umístění. Třiadvacetiletý hokejista se prosadil i v sobotním zápase s Opavou, když v polovině utkání otevřel skóre. Slovácký celek i díky Janásovu zásahu přemohl Slezan 3:2 a ukončil období bez bodového zisku. „Neřekl bych, že by se mi ulevilo, ale určitě jsme rádi, že jsme zápas zvládli a vyhráli ho za tři body. Po třech prohrách v řadě jsme to už potřebovali,“ uvedl čtvrtý nejproduktivnější hráč SHK v letošní sezoně, když k sedmnácti brankám přidal i sedm gólových asistencí.

 
 

Jak těžké to bylo utkání?

Tím, že naše skupina je hodně vyrovnaná, je každý zápas těžký. Myslím, že jsme utkání s Opavou urvali bojovností. Chtěli jsme prostě výhru víc. A taky jsme dali o gól víc než soupeř. (směje se)

Byl velký problém, že jste nastoupili pouze s pěti klasickými obránci a třemi útočnými formacemi?

Určitě to nebylo ideální, protože do obrany k Horymu (Horák) musel naskočit útočník Krejča (Krejčí), ale Hory ho zkušeně podržel a společně to dobře zvládli. A co se týče toho, že jsme hráli na tři lajny, tak to mne osobně vůbec nevadí. Víc se dostanu do tempa, a pokud se dobře střídá, tak se to dá vydržet. Ale samozřejmě celou sezonu nejde hrát na tři lajny.

Jak moc chybí zraněný Balán?

Standa je na druhou ligu nadstandardní hráč. Určitě nám moc chybí. Doufám, že se vrátí na led co nejdříve.

Jak ti bylo, když Opava nejprve vyrovnala na 1:1 a pak třináct sekund před koncem zápas zdramatizovala?

Pořád jsem věřil, že to urveme.

Co říkáš na současnou situaci v tabulce?

Jak už jsem říkal, tabulka je až na odskočený Šumperk hodně vyrovnaná, což je dobře, protože je pořád o co hrát.

Vy jste předtím třikrát po sobě prohráli. Vnímáš třeba kritiku některých lidí na sociálních sítích? Připouštíš si tlak, nebo to vůbec neřešíš?

To, co se píše na facebooku, když se prohraje, neřeším. Spíš je to úsměvné. Takovým lidem říkám krtci, protože vylezou jen když se prohraje, ale pokud se vyhrává, tak jsou zalezlí právě jako ti krtci.

Nyní vás čekají dva venkovní zápasy s nejhoršími týmy skupiny. Souhlasíš, že jste favoritem a budete pod tlakem, abyste získali všechny body?

Rozhodne to nebudou vůbec lehké zápasy. Moravské Budějovice i Nový Jičín jsou doma strašně nepříjemné týmy, ale uděláme maximum proto, abychom domů přivezly nějaké body.

V týmu působí jako asistent táta. Je na tebe přísnější? Řešíte hokej pořád?

Teď už ani, ale dřív byl dost. (směje se) Díky tomu, že jsme teď v jednom týmu, samozřejmě řešíme asi víc, než dřív, ale pořád je to nějaké rozumné míře. (úsměv)

Duel s Opavou začal už o půl čtvrté. Vyhovují ti dřívější začátky?

Mně osobně je to jedno. Na začátku zápasu mi až tolik nezáleží. Samozřejmě je to změna. Uvidíme, jestli to bude vyhovovat fanouškům. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 40 211:89 103
2. OPA Opava 40 146:132 68
3. HBR Havl. Brod 40 148:133 67
4. HOD Hodonín 40 148:140 65
5. VAL Val. Meziříčí 40 138:123 64
6. KOP Kopřivnice 40 125:122 58
7. ZNS Žďár n/S 40 138:152 52
8. NJI Nový Jičín 40 118:165 45
9. MBU Mor. Budějovice 40 105:221 18

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS