Zlínský talent Kozubík s Drtiči absolvoval jen jeden trénink, přesto při druholigové premiéře skóroval

neděle 9.2.2020 | Redakce, Foto: Jan Zahnaš

H O D O N Í N - Hned při prvním startu mezi dospělými ukázal, že i v osmnácti letech může hodonínským druholigovým hokejistům pomoct. Zlínský talent David Kozubík premiéru za Drtiče ozdobil gólem do sítě zkušeného brankáře Kopřivnice Petra Hromady, když ve 20. minutě završil obrat a poslal hosty poprvé a naposledy v utkání do vedení. „Lekeš s Oldou Horákem vybojovali puk ve středním pásmu. Pak si Leki o mantinel obhodil protihráče a jeli jsme dva na jednoho. Pak mi to nahrál a já jsem vystřelil po zemi do protipohybu gólmana a nějak to tam propadlo,“ popisuje trefu šťastný střelec. Slovácký celek ale nakonec na ledě Kopřivnice neuspěl. Jihomoravané ve druhé třetině ztratili nadějný náskok a domů se vraceli po porážce 2:4 s prázdnou.

Jak jste si užil premiéru v dresu SHK?

Moc jsem si zápas užil. Nejprve jsem byl ve stresu, protože to pro mě bylo něco nového. Na rozcvičce ale ze ze mě napětí opadlo. Do zápasu jsem už šel s čistou hlavou a byla to pro mě dobrá zkušenost.

Jak byste zhodnotil sobotní zápas? Mrzela vás porážka hodně?

Zápas byl dobrý a nečekal jsem, že se mi s týmem bude hrát tak dobře. Porážka mě samozřejmě zamrzela, protože si myslím, že jsme ke konci utkání hráli lépe. Nějaké body jsme získat mohli.

Co se stalo, že jste ve druhé třetině ztratili vedení?

Na začátku druhé třetiny na nás domácí vletěli. My jsme navíc nestihli zareagovat po vyrovnávacím gólu. Po naší chybě Bobři využili přesilovku a měli jednogólový náskok. Bohužel jsme pak už skóre nesrovnali.

Bylo těžké nastoupit za Hodonín, když jste s týmem pořádně netrénoval?

Určitě bylo. Je to přece jenom jiná liga a jiný styl hokeje než my hrajeme s kluky ve Zlíně. S týmem jsem absolvoval pouze jeden trénink, na kterém jsem mohl poznat styl hraní Hodonína. Myslím si, že i ten jeden trénink mi ale pomohl se s hráči dostatečně sehrát.

S kým jste hrál v útoku? Jaké jste měli od trenérů úkoly?

Hrál jsem na křídle s Lekešem ze Zlína, se kterým jsem sehraný. Na centru jsme měli Charváta, se kterým se mi hrálo dobře. Trenér nám dal hodně prostoru v útočném pásmu, mohli jsme si zkusit, co jsme chtěli.

Jakým typem hráče jste?

Podle mě jsem typ hráče, co hodně bruslí. Mezi moje přednosti patří aktivní styl hry a nenechám se ničím jen tak rozhodit, dokážu zachovat chladnou hlavu. Rezervy mám ve střelbě, musím na ní ještě hodně zapracovat.

V čem je největší rozdíl mezi juniorskou soutěží a druhou mužskou ligu?

Největší rozdíl je podle mě hlavně v síle a v soubojích. Muži na rozdíl od nás hrají dost do těla, což se mi hodně líbí. Určitě mají více zkušeností než my a podle toho hrají.

Už víte, zda budete nastupovat za Hodonín pravidelně, nebo vypomůžete jenom občas?

Zatím jsme se o tom nebavili, ale byl bych rád, kdyby to bylo častěji.