Drtiči bodovali v posledních pěti zápasech. Uspět se pokusí i na ledě předposledního Nového Jičína

Drtiči bodovali v posledních pěti zápasech. Uspět se pokusí i na ledě předposledního Nového Jičína
čtvrtek 5.12.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Vítěznou divočinu v Moravských Budějovicích mají zdárně za sebou, teď je před nimi další těžký venkovní střetnutí. Hodonínští hokejisté, kteří bodovali v posledních pěti zápasech, se pokusí sérii protáhnout i v sobotu na ledě Nového Jičína. První dva vzájemné duely Drtičů a Ďáblů vždy opanoval domácí tým, slovácký celek se teď pokusí na severu Moravy tuto tradici přerušit a domů přivést všechny body. Utkání 24. kola východní skupiny druhé ligy startuje v sedmnáct hodin.

 
 

Vedení SHK Drtiči Hodonín se sice na konci listopadu rozloučilo s trenérem Flašarem, v týmu se ale jinak nic nemění. „I když nám to s Alešem fungovalo bezvadně, budeme i bez něj pracovat úplně stejně. Máme mladý tým. Kluci se chtějí zlepšovat a z tréninků i zápasů cítím velké odhodlání,“ uvedl kouč Michal Konečný, který by měl v sobotu mít k dispozici stejnou sestavu jako ve středu na ledě Žihadel.

Statistiky SHK Hodonín po 23. kole

Brankáři: Andreas Kubáň (15 zápasů – 52 obdržených gólů, 3.91 průměr branek na zápas),

Jan Javůrek (1 zápas – 3 obdržené góly, 4.39 průměr branek na zápas)

Nejproduktivnější hráči: Dominik Matula (14 + 19 = 33), Tomáš Komínek (14+16=30)

Nejproduktivnější obránce: Martin Miklík (5+14=19)

Nejlepší střelec: Tomáš Komínek, Dominik Matula (oba 14 branek)

Nejlepší nahrávač: Dominik Matula (19 asistencí)

Macuh rozhodl derby v prodloužení z nájezdu

Hokejisté Nového Jičína po výhře ve Valašském Meziříčí zdolali v derby i Kopřivnici, derby v prodloužení z nájezdu rozhodl Slovinec Macuh. „Pro nás to bylo strašně důležité utkání. Vyhráli jsme, máme dva body, ale musíme sportovně uznat, že nevyhrál lepší tým,“ přiznal na klubovém webu asistent trenéra Nového Jičína Kamil Gebauer. „Po hráčích jsme chtěli, aby navázali na výkon z Valmezu, ale nezvládli jsme tlak zápasu v hlavách. Od začátku byla naše hra nervózní, nedělali jsme věci, které po klucích vyžadujeme, hra neměla návaznost, prostě katastrofa. Dnes jsme neztratili bod, ale naopak jsme dva zlaté body získali,“ ví Gebauer. Ve čtvrtek měli Ďáblové volno, aby si vyčistili hlavy. „Nachystáme pro ně video z utkání a v pátek se připravíme na Hodonín,“ říká Gebauer.

Tým táhne Slovinec Racuh

Právě slovinský útočník Rok Macuh je jednou z výrazných opor celku. Na kontě má 27 kanadských bodů za 13 branek a 14 asistencí, lépe už jsou na tom v bodování skupiny jen šumperští forvardi Vachutka s Milfaitem a meziříčíský Dvořák. Zůstává však ve sběru bodů výrazně osamocen, Dominik Kafka jako druhý nejproduktivnější hráč týmu má na kontě "jen" 16 bodů. Ofenzívu by měl však pozvednout Lukáš Finsterle, který nedávno posílil Nový Jičín. Zatímco ex-Drtič v Hodoníně nasbíral zkušený útočník v devíti zápasech tři kanadské body, v novém působišti v sedmi duelech již bodů sedm.

V týmu působí i další zkušení hokejisté, například Lukáš Králík či obránce Nikolaj Tolokonnikov. Pro dlouhodobé zranění postrádají Ďáblové Jakuba Lehečku. V týdnu ukončil z pracovních a rodinných důvodů angažmá v Novém Jičíně útočník Jiří Slovák , který se vrátil do Valašského Meziříčí.

Představujeme soupeře…

HK Nový Jičín  je český klub ledního hokeje, který sídlí ve městě Nový Ji-čín v Moravskoslezském kraji. Založen byl v roce 1946 pod názvem SK Nový Jičín. Svůj sou-časný název nese od roku 2014. Od sezóny 1994/95 působí ve 2. lize, třetí české nejvyšší soutěži ledního hokeje.

Klubové barvy jsou modrá, červená a bílá.

Své domácí zápasy hraje na zimním stadionu Nový Jičín s kapacitou 2 000 diváků.

Klub byl založen pod názvem TJ Nový Jičín v roce 1946. Hrálo se na ledové ploše, která vznikla v zimních měsících na škvárovém fotbalovém hřišti. Nový Jičín hrál okresní přebor, v sezóně 1953/1954 se klubu nepodařilo postoupit do krajského přeboru.

Do I. třídy úspěšně postoupil po sezóně 1968/1969, problémy ale způsobovalo počasí, takže tréninky i zápasy se musely často odehrávat v okolních městech na umělých ledových plochách. O dva roky později postoupil novojičínský klub do oblastního přeboru a již o rok později do divize. Na začátku roku 1974 byl zprovozněn zimní stadion.

Po sezoně 1978/1979 postoupil Nový Jičín do II. ligy, ve které se udržel do konce sezóny 1980/1981. V roce 1980 byl zimní stadion zastřešen. Další téměř jeden a půl desetiletí hrál novojičínský tým přebor, do 2. ligy znovu postoupil po sezóně 1993/1994. V sezoně 1997/1998 hostoval v Novém Jičíně na několik utkání Petr Nedvěd, Čechokanaďan hrající NHL. Sezonu 2000/2001 Nový Jičín vyhrál (ve finále play-off porazil HC Přerov), v baráži o 1. ligu ale neuspěl. I tak to ale byla nejúspěšnější sezóna v historii novojičínského týmu. HC Nový Jičín v prozatím poslední sezóně 2007/2008 skončil po základní části na 2. místě skupiny východ 2. ligy, ve čtvrtfinále playoff vyhrál nad Šternberkem, v semifinále jej ale porazil HC ZUBR Přerov 3:1 na zápasy.

1946 – SK Nový Jičín (Sportovní klub Nový Jičín)

1965 – TJ Nový Jičín (Tělovýchovná jednota Nový Jičín)

2001 – HC Nový Jičín (Hockey Club Nový Jičín)

2014 – HK Nový Jičín (Hokejový klub Nový Jičín)

Poslední zápas soupeře …

HK Nový Jičín - HC Kopřivnice 2:1 po prodloužení (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Poruba (Kafka), 61. Macuh (TS) – 7. Suchý (Fojtík F., Imrich). Rozhodčí: Šudoma – Hübl, Kučera. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 550. Střely na branku: 26:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1 - 1:0.

Nový Jičín: Šimonů (Štipčák) – Tomeček, Metelka, Krutil, Rufer, Hruška, Váňa, Kobylík, Tolokonnikov – Štefka, Irgl, Králík, Macuh, Krupa, Kafka, Pecha, Poruba, Palička, Slovák, Plitko, Finsterle, Lehečka.

Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Štěpánek, Imrich, Krzak, Šendera, Bail, Fojtík T., Stříž – Suchý, Gola, J. Mach, M. Mach, F. Fojtík, Bochnak, Pěnčík, Daron, Hrubý, Sluštík. 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS