Na trestné to byly perné chvíle, ale klukům jsem věřil, že to ubraní, říká po vydařené premiéře útočník Čejka

Na trestné to byly perné chvíle, ale klukům jsem věřil, že to ubraní, říká po vydařené premiéře útočník Čejka
neděle 17.11.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Nebyl v jednoduché pozici. Přišel do Hodonína po dvou nepříjemných porážkách, navíc po odchodu klíčového centra Balána do Trenčína. Fanoušci vnímali útočníka Jakuba Čejku jako nedostatečnou náhradu, přitom mladý jednadvacetiletý hokejista má úplně jiné přednosty než zkušený forvard. A právě ty boskovický odchovanec ukázal hned v prvním zápase za Drtiče. Bývalý hráč Moravských Budějovic a Třebíče, který na Slovácku hostuje z Komety Brno, se při své premiéře v modro-oranžovém dresu SHK blýskl gólem a proměněným nájezdem.

 
 

Drtiči hlavně Čejkovou zásluhu zvítězili ve Valašském Meziříčí 2:1 po samostatných nájezdech a vrátili se ve východní skupině druhé ligy na čtvrté místo.

„Premiéra mi vyšla, ale mohla dopadnout ještě lépe, protože jsme nedokázali udržet vedení. Na druhé straně jsme všichni rádi za vítězství za dva body,“ přiznává nová akvizice Hodonína, kterou trenéři Konečný s Flašarem zařadili do formace s Charvátem a kapitánem Matulou. „Žádné speciální úkoly jsme neměli, ale myslím si, že jsme odehráli kvalitní utkání,“ je přesvědčený.

Ještě minulý týden hrál krajský přebor, v sobotu naskočil do vyšší soutěže, kterou dobře zná z minulé sezony. „Samozřejmě druhá liga je kvalitnější a rychlejší než kraj, ale já jsem minulý rok hrál v Třebíči a v Moravských Budějovicích, takže jsem věděl, do čeho jdu,“ uvedl Čejka.

Před prvním zápasem v novém týmu byl trochu nervózní, ale po úvodním vhazování to z něj spadlo a na ledě se věnoval pouze hře. Útočníkova chvíle přišla ve 27. minutě, kdy se po zaváhání domácích dostal do přečíslení a po přesném pasu od Matuly překonal domácího gólmana Slováka. „Matulka mě perfektně našel před bránou a já jsem to trefil,“ líčí Čejka.

Na kolik ho vyje premiérová branka u Drtičů, zatím netuší. „Kluci mi ještě nic neříkali, tak se nechám překvapit,“ usmívá se.

Na konci základní hrací doby a na začátku prodloužení mu ale dobře nebylo, když po nedovoleném zákroku pykal na trestné lavici a Valaši měli přesilovku čtyři na tři. „Byly to perné chvíle, ale já jsem klukům věřil, že to ubraní,“ pronesl.

Naopak na nájezdy už si věřil. „Jsem rád, že to tam padlo,“ těší nového hodonínského hokejistu, který věří, že mužstvu pomůže i v dalších zápasech. „Jako tým máme vysoké cíle, takže doufám, že se nám je bude dařit naplňovat,“ přeje si.

Z Boskovic, kde s hokejem začínal, se mu však neodcházelo lehce. Ani lidem z Brněnska moc velkou radost neudělal. „Moc nadšení z toho nebyli, ale přestup do Hodonína mi přáli,“ říká. „Kabina mě přijala skvěle. Žádný problém nebyl. Vždyť hodně kluků znám jak ze společného působení v Kometě, tak i v Třebíči. Už se těším, až nastoupím před domácími fanoušky, protože co si pamatuji z minulého roku, tak tady byla skvělá atmosféra,“ přidává.

Na Zimním stadionu Václava Nedomanského se představí až za deset dní. Tuto středu mají Drtiči volný los, v sobotu zajíždějí do Kopřivnice. 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS