Změny u Drtičů: útočník Balán jde hostovat do Trenčína, končí brankář Hlaváč, obránce Čermák míří k Žihadlům

Změny u Drtičů: útočník Balán jde hostovat do Trenčína, končí brankář Hlaváč, obránce Čermák míří k Žihadlům
pondělí 11.11.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Načasování není ideální, prostě se to tak všechno sešlo. Kádr SHK Drtiči Hodonín opouští hned trojice hráčů. Zatímco brankář Jan Hlaváč i obránce Roman Čermák končí v druholigovém klubu definitivně, zkušený útočník Stanislav Balán se může do mateřského oddílu ještě vrátit. Vše záleží, jak dopadne jeho měsíční hostování v Dukle Trenčín.

 
 

Třiatřicetiletý hokejista by si měl premiéru ve známém slovenském extraligového klubu odbýt už v pátek proti Banské Bystrici. „Prostě jsem dodržela dohodu, kterou jsme se Standou po návratu do Hodonína měly. Že ho v případě lepší nabídky uvolním, což se nyní stalo. Nemá cenu nikomu bránit. Trenčín hraje nejvyšší soutěž, má zvuk. Ale jsme dohodnutí, že pokud mu angažmá v Dukle nevyjde, vrátí se domů. Dveře má samozřejmě vždycky otevřené,“ uvedla šéfka Drtičů Jana Gajošová.

Zatímco bývalý útočník Karlových Varů, Zlína a Vítkovic patřil k nejlepším hodonínským hráčům, mladý gólman Jan Hlaváč nenaplnil očekávání a v klubu skončil. „Stal se volným hráčem a může si hledat nové angažmá,“ řekla Gajošová.

Do Moravských Budějovic se vrací obránce Roman Čermák, který ale neodchází z výkonnostních, nýbrž z pracovních důvodů. „Má nové zaměstnání v Rakousku, takže dojíždění do Hodonína by pro něj bylo komplikované a časově náročné. Jelikož chce dál hrát hokej, vyšli jsme mu vstříc a uvolnili ho do Moravských Budějovic, které o něj velmi stály. Se zástupci klubu jsme dohodnutí, že proti nám v sezoně ale nenastoupí,“ informovala Gajošová.

Šéfka slováckého klubu ale uklidňuje fanoušky tím, že intenzivně shání posily a společně s trenéry Flašarem a Konečným pracuje na doplnění mužstva. „Hráče potřebujeme do útoku i obrany, ale nyní nás nejvíce tlačí post brankáře, protože na soupisce máme pouze Andrease Kubáně. Jsem ale přesvědčená o tom, že druhého gólmana budeme mít již v dalším zápase ve Valašském Meziříčí,“ říká.

I když se Drtičům poslední dva zápasy nevyvedly, předsedkyně jihomoravského oddílu dál zůstává optimistkou. „Určitě nic nebalíme. Naopak, pracujeme dál. Máme zkušené trenéry, kteří tým zvednou,“ věří. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS