Drtiči po dvou divokých domácích výhrách míří na Vysočinu. V Kotlině se postaví druhému Havlíčkovu Brodu

úterý 5.11.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Dva domácí zápasy zvládli, proti posledním Moravským Budějovicím i šestému Novému Jičínu potvrdili roli favorita a zaknihovali si dvě divoké vítězství. Teď ale mají hodonínští hokejisté před sebou dva mnohem těžší souboje. Už ve středu se Drtiči představí v Havlíčkově Brodě. V tamní Kotlině se postaví domácím Bruslařům, kteří od začátku sezony drží druhé místo a nahání vedoucí Šumperk. Utkání 16. kola východní skupiny druhé ligy začíná na Vysočině v osmnáct hodin.

I když první vzájemný duel po výborném výkonu patřil Drtičům, kteří zdolali Havlíčkův Brod 6:3, venkovní odveta bude mnohem těžší.

Bruslaři před vlastním publikem ztratili body jenom s vedoucím Šumperkem, kterému podlehli v prodloužení. Jinak jsou ale svěřenci kouče Cachnína doma stoprocentní.

Bruslaři naposledy zvládli derby ve Žďáru

Celku z Vysočiny se ale daří bodovat i na soupeřových kluzištích. Třetina a spol. sice měli o víkendu volno, předtím však v derby porazili Žďár nad Sázavou 6:2.

Hosté si výhry i výsledku považovali. „Žďár nám ukázal, že není náhoda, že získal body se silnými soupeři, jako byl Šumperk nebo Hodonín. Sice jsme měli víceméně celý zápas o gól navrch, ale byly tam pasáže, kdy nás Žďár dost přitlačil a mohl srovnat. Zase by se zápas vyvíjel jinak. Nutno ale říct, že i my jsme měli šance, mohli jsme odskočit na větší rozdíl a zápas si víc užít, jako se to stalo ve třetí třetině. Pak už jsme na ledě dominovali a zápas zaslouženě vyhráli,“ uvedl na klubovém webu asistent kouče BK Havlíčkův Brod Pavel Zmrhal.

Soupeři se utkání hodnotilo těžce. „Zápas byl o individuálních chybách. Co se týče snahy, nemůžu klukům nic vytknout a myslím si, že po většinu zápasu jsme byli i mírně lepším týmem. Jak jsem již řekl, individuální chyby dnes rozhodly o tom, že jsme soupeři odevzdali body,“ prohlásil trenér Žďáru nad Sázavou Radek Haman.

Hodonínu se znovu postaví odchovanec Holík

Havlíčkův Brod i letos patří k favoritům celé druhé ligy a svou roli plní prozatím znamenitě. Bruslaři se drží v těsném závěsu za suverénním Šumperkem. Oba týmy dělí šest bodů, celke z Vysočiny má ale jedno utkání k dobru.

Brankářskou jedničkou je Martin Holík. Odchovanec Hodonína prošel dorostem a juniorkou Komety, vloni oblékal dres Pelhřimova.

V defenzivě se trenér Richard Cachnín může spolehnout na stálici Tomáše Semráda, který každý rok sbírá v průměru přes bod na zápas a nejinak je tomu i letos.

Ofenzivními lídry týmu jsou kromě ostříleného kapitána Miroslava Třetiny i Jakub Matušík a Luboš Voříšek, kteří si drží bilanci více než jednoho bodu na zápas. Důležitým mužem v sestavě Bruslařů je Patrik Přidal, který se řadí mezi nejlepší střelce Bruslařů.

Představujeme soupeře …

Bruslařský klub Havlíčkův Brod je český klub ledního hokeje, který sídlí v Havlíčkově Brodě v Kraji Vysočina. Založen byl v roce 1928. Svůj současný název nese od roku 2015. Hokej má i tak v Havlíčkově Brodě dlouholetou tradici, s hokejem se zde začínalo už kolem roku 1909 na místním rybníku Hastrman. Jediná účast v nejvyšší soutěži se datuje do sezóny 1947/48, kdy klub ve skupině B obsadil poslední šesté místo. Od sezóny 2015/16 působí ve 2. lize, třetí české nejvyšší soutěži ledního hokeje. Klubové barvy jsou červená a bílá.

Své domácí zápasy hraje na zimním stadionu Kotlina s kapacitou 4 000 diváků.

Název klubu

1928 – BK Německý Brod (Bruslařský klub Německý Brod)

1945 – BK Havlíčkův Brod (Bruslařský klub Havlíčkův Brod)

1948 – Sokol PZ Havlíčkův Brod

1953 – Jiskra Havlíčkův Brod

1990 – BK Havlíčkův Brod (Bruslařský klub Havlíčkův Brod)

1998 – HC Rebel Havlíčkův Brod (Hockey Club Rebel Havlíčkův Brod)

2015 – BK Havlíčkův Brod (Bruslařský klub Havlíčkův Brod)

KÁDR BK HAVLÍČKŮV BROD

Brankáři: Martin Holík, Martin Nedvěd

Obránci: Michal Kliment, Kryštof Kulhánek, Lukáš Mareš, Ladislav Pospíchal, Tomáš Semrád, Matěj Trupl, David Vala, Matěj Vála

Útočníci: Richard Cachnín ml., Vojtěch Holenda, Marcel Juráň, Jakub Kadlec, Petr Kuchta, Tomáš Ludvík, Jakub Matušík, Roman Mikeš, Tomáš Plachý, Patrik Přidal, Miroslav Třetina, Luboš Voříšek.

Trenér: Richard Cachnín st.

Poslední zápas soupeře …

Žďár nad Sázavou – BK Havlíčkův Brod 2:6 (1:1, 0:1, 1:4)

Branky a nahrávky: 10. Prokš (Gregar), 51. Pleva (Spálovský, Kunstmüller) – 10. Pospíchal (Cachnín, Plachý), 29. Přidal (Třetina), 46. Mikeš (Přidal, Vala), 55. Přidal (Třetina, Mikeš), 56. Plachý (Juráň), 58. Matušík (Semrád, Plachý). Rozhodčí: Maťašovský - Křivohlavý, Hübl. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváci: 825. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:6.

Žďár nad Sázavou: Čáp (Sláma) – Pleva, Wasserbauer, Spálovský, Kališ, Koželuh, Lojek – Jícha, Bureš, Gregar, Kunstmüller, Kadleček, Kovářů, Prokš, Knap, Medek, Adam Chlubna, Heinrich.

Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Benák, Vala, Pospíchal, Krejčí, Kliment, Semrád – Mikeš, Ludvík, Přidal, Plachý, Kuchta, Kadlec, Třetina, Juráň, Cachnín, Voříšek, Matušík, Holenda.

1. SUM Šumperk 24 118:56 61
2. HBR Havl. Brod 23 92:73 45
3. OPA Opava 23 88:75 39
4. HOD Hodonín 23 97:92 37
5. VAL Val. Meziříčí 23 84:69 36
6. NJI Nový Jičín 23 74:99 30
7. KOP Kopřivnice 23 77:83 29
8. ZNS Žďár n/S 23 84:96 29