Začátek soutěže nám celkem vyšel, ale žádné uspokojení rozhodně není na místě, ví útočník David Janás

pondělí 21.10.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Nepatří mezi vyhlášené druholigové střelce, ale když je potřeba, umí za to vzít. Třiadvacetiletý útočník David Janás také v sobotním domácím zápase s Kopřivnicí ukázal, že má Drtičům co dát. Hned v úvodu druhé třetiny dostal přihrávku na modrou čáru, potáhl kotouč na hranici kruhu a střelou pod lapačku překonal Fendricha. I když slovácký celek o vedení ve druhé třetině přišel, nakonec Tatru zničil výsledkem 8:3. „I když jsme vypadli z tempa, nakonec jsme to zvládli a zápas po krásných akcích otočili,“ těší hodonínského odchovance.

Výsledek 8:3 je sice krásný, ale čtyřicet minut to docela drhlo, že?

Ano. Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Hlavně z toho důvodu, že jsme po delší zápasové pauze vypadli z herního tempa, takže nám trvalo, než jsme se do toho dostali.

Byl klíčem k obratu vyrovnávací gól na 2:2 těsně před koncem prostřední části?

Je to tak. Vstřelený gól chvíli před koncem druhé třetiny nás nakopl a ve třetí třetině jsme zápas po krásných akcích otočili.

Jak moc byla Kopřivnice nepříjemným protivníkem?

Kazdy soupeř v této druholigové skupině je nepříjemný. Nikdo nám nedá nic zadarmo. Proto se musíme hlavně soustředit na náš výkon a vždy nechat na ledě maximum.

Ve třetí třetině jste nastříleli šest branek. Co stojí za takovým procitnutím? Pomohlo vám stažení sestavy na tři formace?

Určitě. Trenéři to proházeli, stáhli sestavu na tři lajny a vyšlo to.

Trenér Flašar říkal, že jeden zápas týdne je pro vás málo. Souhlasíte s ním?

Rozhodně je lepší hrávat pravidelně středa – sobota, než jen jednou týdně. Bohužel teď to tak vyšlo, nedá se s tím nic dělat.

Teď vás čekají dva venkovní zápasy ve Žďáru nad Sázavou a v Opavě. Je velký rozdíl hrát doma a venku?

Je pravda, že nás čekají dva těžké zápasy. Oba týmy jsou doma silné. Musíme se na to dobře připravit a rozhodně tam pojedeme vyhrát.

Jak zatím hodnotíte sezonu? Jste spokojený s výsledky a umístěním, nebo jste to čekal ještě lepší?

Vždycky to může být lepší. Začátek soutěže nám vyšel celkem dobře, ale žádné uspokojení rozhodně není na místě.

Co říkáte na současný hodonínský tým? Je podle vás silnější než minulý rok?

To mohu těžko hodnotit, protože jsem loni naskočil jen do pár zápasů, ale tento rok je tým hodně dobře poskládaný. Mladí kluci jsou vhodně doplněný zkušenými kvalitními hráči, od kterých se učíme. Jsem rád, že dostáváme důvěru od trenérů, což je pro nás důležité.

Loni jste hrál krajskou ligu, teď nastupujete ve druhé lize. Jak velký rozdíl je mezi soutěžemi?

Je to velký rozdíl. Jak v tréninku, které jsou v daleko větším tempu, tak i v zápasech, kde je všechno rychlejší a na všechno je míň času.