Dobrý útok a výborný brankář. Do Hodonína přijíždí Tatra. „Divákům máme co vracet,“ ví trenér SHK Flašar

Dobrý útok a výborný brankář. Do Hodonína přijíždí Tatra. „Divákům máme co vracet,“ ví trenér SHK Flašar
pátek 18.10.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Otvírají druhou pětinu základní část. Na ledě v Kopřivnici vstoupili do sezony senzačním obratem a divokou výhrou 8:6, v domácí odvetě si přejí klidnější průběh zápasu. Urvat tři body ale hodonínští hokejisté chtějí stejně jako před měsícem.

 
 

„Zase nás čeká nepříjemný a houževnatý soupeř, který umí překvapit doma i venku. Musíme být obezřetní, i když Kopřivnice naposledy podlehla Opavě, určitě má svoji kvalitu a nebude to jednoduché,“ uvědomuje si trenér Drtičů Aleš Flašar.

Také Slezan se ve středu proti Kopřivnici pořádně nadřel. „Ubojovaný výsledek a skvělá práce kluků. Ve druhé třetině jsme se sice dostali pod obrovský tlak, ten jsme ale přestáli, parádně chytal Matyáš. Ve třetí třetině to byl z naší strany super hokej, ale rozhodčí nás dostali třikrát ven a proto byl tlak domácích, zápas jsme ale pořád měli pod kontrolou. Navázali jsme na dobré výkony z Brodu a z domácího zápasu s Budějovicemi,“ prohlásil po utkání lodivod Opavy Pavel Zdráhal, kterého v zápase potěšilo i parádní gesto fair-play. „Myslím, že to byl Suchý, který na konci první třetiny odvolal faul Kuby Peslara. To se cení, zvlášť za takového stavu,“ vyzdvihl Zdráhal.

Kopřivnice je po deseti kolech v tabulce východní skupiny druhé ligy sedmá. Na momentálně čtvrté Drtiče ztrácí šest bodů. „Soupeř sice přišel o Kofroně, který odešel do Šumperku, ale i tak má silný útok a výborného brankáře Hromadu. Taky bude záležet na tom, zda tým doplní nějakými hráči z první ligy,“ upozorňuje Flašar.

V prvním vzájemném souboji se Jihomoravané pořádně nadřeli. Hodonínští hokejisté sice po čtyřiceti minutách prohrávali na ledě v Kopřivnici 2:5, ale bláznivý duel v závěrečné třetině šesti brankami otočili na 8:6. Přestřelku v čase 58:51 rozhodl Tomáš Komínek, který se při premiéře blýskl hattrickem. „Tam jsme zápas otáčeli až v poslední třetině. Teď nesmíme polevit ani na minutu,“ říká Flašar.

Tým je až na útočníka Mlynýře kompletní

Drtiči jdou do sobotního utkání s respektem a v téměř kompletní sestavě. Trenéři SHK mají k dispozici sedm obránců a čtrnáct útočníků. Zcela fit není pouze Mlynář, který sice s týmem trénuje, ale není stoprocentně připravený odehrát mistrovský zápas.

Jurča a spol. se na víkendové střetnutí chystali více než týden. „Nejsem z toho nadšený, ani klukům to podle mě moc nevyhovuje. Pauza byla na můj kus až moc dlouhá. Za dva týdny jsme odehráli pouze dva zápasy. A duely z úvodu sezony ukazují, že pokud jsou hráči v zápřahu a tempu, výsledky jsou lepší,“ všímá si Flašar.

Jihomoravané chtějí proti Kopřivnici odčinit poslední domácí nezdar s Valašským Meziříčím. Drtičům s Bobry utekl začátek a pak jen marně doháněli náskok soupeře. „Na začátku soutěže jsme měli horší druhé třetiny. Na tom jsme postupně zapracovali a dokonce v nich dokázali otáčet zápasy. Teď nás zase trápí vstupy do utkání. Na začátek, který nám s Valmezem uletěl, se musíme zaměřit, vstup je vždycky důležitý,“ ví známý trenér.

I když hodonínští hokejisté byli s Valachy blízko vyrovnání, nakonec porážku neodvrátili. Teď se pokusí věrným fanouškům revanšovat. „Divákům máme co vracet," ví nejen Flašar. Utkání 11. kola východní skupiny druhé ligy startuje na Zimním stadionu Václava Nedomanského v sobotu v sedmnáct hodin. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS