Zklamaný kapitán Jurča: „Porážka mě mrzí kvůli divákům. Měli jsme to dotáhnout alespoň na remízu."

Zklamaný kapitán Jurča: „Porážka mě mrzí kvůli divákům. Měli jsme to dotáhnout alespoň na remízu.
pátek 11.10.2019 | Redakce

H O D O N Í N - V polovině zápasu dal Drtičům jako správný kapitán naději na zvrat i na body. Zkušený útočník SHK Petr Jurča ve 31. minutě po Balánově přihrávce poslal kotouč nechytatelně pod břevno. Ani přesná rána šestatřicetiletého hokejisty ale Hodonínu nakonec nestačila.

 
 

Slovácký celek v páteční předehrávce 9. kola východní skupiny druhé ligy podlehli Valašskému Meziříčí 2:5 a v tabulce se propadli právě za Bobry na čtvrté místo.

„Porážka mě ani tak nemrzí kvůli tomu, že jsme přišli o domácí neporazitelnost, jako spíše kvůli divákům. Na zápas přišlo docela hodně lidí. Hlavně kvůli nim jsme to měli alespoň dotáhnout na remízu,“ říká zklamaný Jurča.

To by však Drtiči nesměli prospat úvod. Jihomoravanům proti Valmezu absolutně nevyšel začátek.

Domácí tým v 10. minutě prohrával už 0:3 a nespokojení příznivci volali „Budíček.“ „Nemyslím si, že bychom k utkání přistoupili nějak laxně, soupeři spíš úvod vyšel,“ přemítá. „Hosté hráli aktivně, dali rychlé tři góly. My jsme chtěli výsledek zvrátit, snažili jsme se, ale nemělo to potřebné parametry, abychom to otočili,“ ví Jurča.

Zatímco Valachy v minulých sezonách zdobil hlavně útok, v pátek se na Zimním stadionu Václava Nedomanského prezentovali také výbornou defenzivou. „Je pravda, že dříve to bývaly přestřelky, teďka to doplnili nějakými kluky. Hráli fakt dobře,“ chválí protivníka. „Perfektně dopředu, vycházeli jim brejky. Navíc měli důslednou obranu, moc se s tím vzadu nemazali,“ přidává.

Drtiči sice za stavu 1:3 vycítili šanci, ale pak inkasovali čtvrtý gól a bylo po zápase.

Matulova přesilovková trefa už přišla pozdě. Slovácký celek sice v závěru utkání odvolal gólmana, ale při power-play obdržel pátou branku a bylo definitivně po nadějích.

Jihomoravanům tak netradiční páteční termín moc radosti nepřinesl. Na konec pracovního týdne se ale Jurča a spol. v žádném případě nevymlouvali. „Problém to není. Hráli jsme doma, navíc v čase, kdy míváme tréninky,“ připomíná opora SHK. Nyní mají hodonínští hokejisté zase týden pauzu. Ve středu totiž mají volný los, další utkání sehrají až příští sobotu, kdy doma vyzvou Kopřivnici. „Beru to tak, jak to je. Volno využiji buď na to, abych byl s rodinou, nebo bude víc tréninků a my se pořádně připravíme na další zápas,“ dodává Jurča. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS