Horák si premiéru i přes prohru užil: „Ve druhé lize se hraje hokej, který ho baví a nemá plnou hlavu pokynů."

Horák si premiéru i přes prohru užil: „Ve druhé lize se hraje hokej, který ho baví a nemá plnou hlavu pokynů.
neděle 6.10.2019 | Redakce, Foto: Jiří Němeček, Přerovský deník

H O D O N Í N - Dlouho se s novým týmem sžívat nemusel. Zkušený obránce Oldřich Horák hned při své premiéře v dresu Drtičů ukázal, že bude velmi platnou posilou. I když extraligový šampion se Zlínem nastoupil ve druhé lize po dlouhých deseti letech a bez pořádné zápasové praxe, byl jednou z klíčových postav sobotní přestřelky v Šumperku, kde Hodonínu ve šlágru 8. kola pomohl získat alespoň bod.

 
 

„Zápas jsem si užil. Do utkání jsem nastoupil po dlouhé době, ale myslím, že to bylo celkem dobré. Škoda toho, že jsme neurvali alespoň o bod víc. Podle mě to bylo hratelné. Klidně jsme si mohli odtud odvést výhru,“ je přesvědčený Horák. Ve druhé lize se naposledy objevil v sezoně 2009/2010, kdy ještě jako neznámý junior ze Zlína vypomáhal sousednímu Vsetínu. „Tehdy to ale byla jiná soutěž. V sestavách byli samí staří chlapi, teď jsou týmy plné mladých a rychlých kluků,“ všímá si osmadvacetiletý bek.

Sám byl překvapený z toho, jako mělo utkání v Šumperku tempo a spád. „Diváci viděli dobrý hokej a spoustu gólů. Museli být spokojení,“ je přesvědčený Horák.

Z extraligy je zvyklý na preciznější defenzivu a urputnější obrannou hru, na ledě Draků to byly spíš útočné manévry. „Je pravda, že nejvyšší soutěž je takticky svázanější. Tady člověk hraje hokej, který ho baví a nemá plnou hlavu pokynů,“ říká někdejší obránce Hradce Králové, Havířova nebo Přerova.

Posila Drtičů při hodonínské premiéře nastoupila po boku Miklíka v první obranné dvojici a s číslem dvanáct na zádech. V sobotním zápase si připsal jednu gólovou asistenci a odpykal si dvouminutový trest. Na první utkání v dresu SHK vak bude vzpomínat také kvůli rozbitému plexisklu, jehož oprava se nečekaně protáhla. „V kariéře jsem to zažil samozřejmě mockrát, ale už jsem nezažil, aby se přineslo jedno plexisklo a za pět minut zase druhé, že to první je špatné. Na druhé straně se to stává, nemohli jsme to nijak ovlivnit, takže jsme si museli počkat,“ zůstal v klidu spolehlivý obránce.

Horákův příchod do Hodonín vzbudil menší rozruch. I když někteří fanoušci Drtičů očekávali jinou posilu, s novým mužem v sestavě musí být spokojení. Se zlínským odchovancem přišlo na jih Moravy téměř dvě stě extraligových startů a spousta zkušeností.

Naposledy bývalý mládežnický reprezentant působil ve Francii, kde hájil barvy Bordeaux. „V zahraničí jsem chtěl pokračovat, ale nedomluvili jsme se na podmínkách,“ vysvětluje Horák.

Do první české ligy se netlačil. Věděl, že hokej je doma neuživí, tak si našel práci. „Mám nové zaměstnání. Mám na starosti optické kabely, komunikační sítě,“ informuje. Původně chtěl ukončit kariéru. Tři týdny nic nedělal, ale nakonec se rozhodl pokračovat v Hodoníně. „Byla to pro mě jasná volba. Hlavně kvůli dojíždění, abych mohl hokej skloubit s prací. Navíc jsou tam kluci ze Zlína,“ připomíná.

Určitou roli sehrál také trenér Flašar, který Horáka v minulosti rovněž vedl. S vedením SHK se dohodl na spolupráci do konce sezony. „Třeba se stane, že kvůli práci nějaké zápasy vynechám, ale rozhodně chci tady odehrát co nejvíc,“ tvrdí. Hodonínskému publiku se poprvé ukáže v pátek večer, kdy Drtiči vyzvou Valašské Meziříčí. „Na utkání se těším. Vím, že v Hodoníně chodí na hokej dost lidí. Mám rád dobrou atmosféru. Čím víc fanoušků na zimák přijde, tím je to samozřejmě lepší. Navíc proti nám nastoupí bývalí spoluhráči ze Vsetína. Bude to boj,“ tuší Horák.

Na dálku samozřejmě sleduje i zlínské Berany. „S kluky jsme v každodenním kontaktu. Píšeme si, voláme si, vídáme se,“ přiznává.

Kamarádům a bývalým spoluhráčům věří. Stavjaňovu partu neodepisuje. „Už i v minulosti byly začátky špatné. Pak se ale kluci vždycky chytli. Podle mě mají dobrý na to, aby hráli ve středu tabulky,“ je přesvědčený Horák.

S Drtiči chce hrát ale ještě výš. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS