Drtiči dotáhli příchod obránce Oldřicha Horáka. Vítěz extraligy se Zlínem nastoupí už proti Šumperku

Drtiči dotáhli příchod obránce Oldřicha Horáka. Vítěz extraligy se Zlínem nastoupí už proti Šumperku
sobota 5.10.2019 | Redakce, Foto: Jiří Němeček, Přerovský deník

H O D O N Í N - Zlínská ekipa v Hodoníně se rozrůstá. Vedení SHK v pátek dotáhlo příchod osmadvacetiletého obránce Oldřicha Horáka. Mistr české extraligy se Zlínem v sezoně 2013/2014 se na Moravu vrací z angažmá ve Francii. Drtičům vypomůže do konce sezony.

 
 

„Jsem moc ráda, že se nám po různých peripetiích a protahování povedlo jeho příchod dotáhnout do zdárného konce. Musím za skvělou práci a vstřícnost i po pracovní době poděkovat registračnímu oddělení na svazu. Jmenovitě panu Loukotovi z oddělení transferu a šéfovi registračního oddělení panu Vansovi,“ uvedla šéfka Drtičů Jana Gajošová.

Oldřich Horák si odbude premiéru v oranžovo-modrém dresu už v sobotu na ledě vedoucího Šumperku. „Jeho kvality známe. Určitě pro nás bude platnou posilou a pomůže nám ještě zlepšit defenzivu,“ věří Gajošová.

Zlínský odchovanec v nejvyšší soutěži odehrál 191 zápasů, ve kterých si připsal 5 branek a 17 asistencí. Jeho cesta do extraligy byla klikatější, než u jiných. Přes druholigový Vsetín, prvoligové štace Olomouc a Hradec Králové si v sezoně 2012/2013 vybojoval místo v extraligovém týmu. Po zranění třísel zkušeného Radima Tesaříka si premiérový start odbyl 23. září v Litvínově (2:1). Poté v sedmém utkání proti hvězdami nabitému Kladnu v čele s Jaromírem Jágrem poprvé skóroval. Ve Zlíně působil až do sezony 2017/2018, předtím měl ale vyřízeny střídavé starty do první ligy. Horák působil v Olomouci, Jihlavě, Havířově nebo Přerově.

Bývalý mládežnický reprezentant před minulou sezonou zamířil do Francie. Hrál za Bordeaux. „Na začátku sezony jsem neslezl z ledu, hrál jsem pořád. Postupně jsem hrával méně, protože Francouzi se potřebovali vyhrát pro nároďák, ale pořád jsem byl vytížený. Play-off jsem pak dohrával se zraněním kolena,“ přiznal Horák, který si v 50 zápasech včetně vyřazovacích bojů připsal tři branky a pět asistencí.

V přístavním 250tisícovém městě na jihozápadě Francie, kde ústí řeka Garonna do Atlantického oceánu, však nepokračoval. „Mají nějaké finanční problémy, na cizince nemají peníze. Chtějí to hrát s domácími hráči, ale ve Francii bych rád zůstal. Případně půjdu někam do Německa. Ještě nic jistého není, ale v západní Evropě bych rád zůstal,“ přiznal obránce v létě.

Nakonec mu další zahraniční štace nedopadla a Horák se vrátil zpátky na Moravu. Hrát bude druhou ligu v Hodoníně. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS