Bruslaře načal premiérovou trefou v dresu SHK obránce Gabrhelík „Sehráli jsme super zápas,“ těší urostlého zadáka

Bruslaře načal premiérovou trefou v dresu SHK obránce Gabrhelík „Sehráli jsme super zápas,“ těší urostlého zadáka
středa 2.10.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Připsal si první trefu v modro-oranžovém dresu. Důležitý vyrovnávací gól, který z Drtičů shodil ostych a nakopl k výtečnému výkonu. Vysoký obránce SHK Ondřej Gabrhelík v 9. minutě zaskočil nahozením od modré čáry hostujícího gólmana Holíka a nasměroval Hodonín k obratu a důležitým třem bodům.

 
 

„Jsem rád, že jsem se konečně trefil,“ oddechl si po středeční bitvě urostlý dvaadvacetiletý zadák. „Útočníci mi to tam dobře nahráli. Já jsem to jenom nahodil. Jsem rád, že to tam padlo,“ usmíval se šťastný střelec.

I když Drtiči zaspali začátek a brzy prohrávali, rychle se dostali do tempa a nakonec těžkou šichtu s přehledem zvládli. „Trenéři nás dobře připravili. Věděli jsme, jaký soupeř nás čeká. Že má kvalitu a je dva body před námi,“ uvedl zlínský odchovanec, který část kariéry prožil také ve Vítkovicích.

Sám hrál proti Havlíčkovu Brodu vůbec poprvé v kariéře. „Fyzicky i herně na tom byli dobře. My jsme ale na něj byli dobře nachystaní. Sehráli jsme super zápas,“ těší Gabrhelíka. Středeční duel 7. kola východní skupiny druhé ligy rozhodla prostřední část, kdy Drtiči soupeři utekli třemi brankami v řadě z 1:1 na 4:1 a náskok už si nenechali vzít. „Paradoxně druhou třetinu vždycky máme takovou slabší, dneska jsme ji konečně vyhráli,“ prohlásil důrazný hodonínský bek.

Vyrovnaný zápase se lámal v polovině zápasu. Drtiči hráli pět na tři, ale ve dvojnásobné početní výhodě se soužili. Pak ale na modré čáře napřáhl obránce Čermák a pohotový útočník Balán chytrou tečí v čase 36:20 zvýšil na 3:1. „Přesilovky se furt snažíme trénovat, ale někam nám to zatím nejde, ale celkově to bylo poměrně slušné,“ míní Gabrhelík.

Následně udeřil výborně hrající zadák Miklík a Drtiči byli na koni. I když Bruslaři dál bojovali, slovácký celek tříbrankové vedení nepustil. „Jsme rádi, že jsme vyhráli za tři body,“ raduje se mladý bek.

Jihomoravané se se na domácí výhru 6:3 pokusí navázat i v sobotu v Šumperku, kde vyzvou rozjeté Draky. „Máme dobrý tým, pokusíme se tam vyhrát,“ slibuje fanouškům.

Angažmá na Slovácku si zatím užívá. „Jsem rád, že mohu v Hodoníně být. Je tady super parta. Druhou ligu neberu jako degradaci. Naopak, jsem rád, že se tady vyhraji,“ říká.

Předcházející dvě sezony strávil v Americe. Nejprve hrál za tým Fresno Monstra, následně oblékal dres celku Elmira Enforcers. „Snažil jsem se dostat alespoň na druhou farmu, ale nevyšlo to, takže jsem tady,“ usmívá se Gabrhelík.

Na život v zámoří by si zvykl, po hokejové stránce to ale ideální nebylo. „Byl to samý trénink a zápas. Oni tam snad nic jiného neznají,“ dodal s úsměvem. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS