Konečný prožil ve Žďáru krásné tři roky. Teď se pokusí Plameny uhasit. Pomůže urostlý obránce Gabrhelík?

Konečný prožil ve Žďáru krásné tři roky. Teď se pokusí Plameny uhasit. Pomůže urostlý obránce Gabrhelík?
úterý 17.9.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Střídačku si ve středu večer rozhodně nesplete. I když trenér Drtičů Michal Konečný v předcházejících třech sezonách vedl právě hokejisty Žďáru nad Sázavou, kde po vypršení smlouvy skončil, nyní se maximální soustředí na práci pro Hodonín. I proto půjdou city a kamarádství alespoň na chvíli stranou. Pětapadesátiletý mistr české extraligy z ročníku 1993/1994 v dresu Olomouce věří, že se současným týmem bývalý klub pokoří a potvrdí vstup do další druholigové sezony.

 
 

Hokejový Žďár a trenér Michal Konečný? To pouto již skončilo. Na město, hráče, vedení klubu i fanoušky ale ostřílený kouč vzpomíná jenom v dobrém. „Prožil jsem tam krásné tři roky,“ přiznává.

Po minulé sezoně mu skončila smlouva a žádnou další mu nikdo nenabídl. Přesto žádnou křivdu necítí. „Bylo to pro mě zklamání, ale už je to pryč. To je hokejový život, Žďáru i dál přeji jen to nejlepší, ať se klubu daří,“ prohlásil po konci na Bouchalkách, kde mužstvo dovedl až do finále play-off s Jabloncem. „Asi ten druhý rok byl nejlepší. Podle mě jsme hráli slušný hokej, lidé na nás chodili, možná tomu ale v předloňské sezoně chyběla ta třešnička v podobě finále. Všichni jsme věřili, že dojdeme až do baráže o první ligu,“ uvedl Konečný.

Nyní už se soustředí na práci pro Hodonín. Plameny bude chtít společně s kolegou Flašarem i natěšenými svěřenci uhasit. „Bude to pro mě specifické utkání, které ale samozřejmě budeme chtít vyhrát,“ vzkázal soupeři.

Protivníka dobře zná, proto žádné podcenění nehrozí. „I když lidé ze Žďáru tvrdí, že se u nich v létě událo hodně změn, podle mě to až tak není pravda. Tým je pořád stejně kvalitní a podle mě pořád patří k favoritům soutěže,“ mí Konečný.

Plameny sice před letošní sezonou z nejrůznějších důvodů opustilo sedm hráčů, naopak další čtyři borci do kádru přibyli. Krupku, Stehlíka, Kadlece, Kuřítka či Peslara nahradili Chlubna, Kališ, Adam, Heinrich nebo Srnský. „Obrana je stabilní a v útoku moc změn není,“ říká trenér Hodonína.

Drtiči v prvním letošním utkání zvítězili na ledě Kopřivnice 8:6 a ofenzivně chtějí hrát i v domácí premiéře. „Chci útočit a dávat góly,“ usmívá se Konečný. Jihomoravané hru soupeři přizpůsobovat rozhodně nebudou. „Nevím, s jakou taktikou k nám Žďár přijede, ale chceme se před vlastními fanoušky prezentovat dobrým výkonem a pohlednou hrou,“ uvedl Konečný.

K dispozici už možná bude urostlý obránce Ondřej Gabrhelík. Vedení SHK totiž příchod bývalého hráče Vítkovic či Zlína dotahuje. „Minulý rok strávil v Kanadě. V létě to zkoušel v Karlových Varech, kde neuspěl. Jelikož je to Brňák, k nám to má blízko. Věřím, že ukáže svoje přednosti a budou platnou posilou,“ věří Konečný.

Tým se na středeční duel pečlivě připravuje. Drtiči trénovali v pondělí, další jednotku absolvují v úterý. Ve středu půjdou znovu na to. „Nálada je dobrá. Jak na tom doopravdy jsme, se ale ukáže až v momentu, kdy se nám nebude dařit,“ ví Konečný. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS