Se Znojmem slavil juniorský titul, hrál EBEL Ligu, v Polsku získal pohár. Teď se Komínek vrátil domů a stal se Drtičem

Se Znojmem slavil juniorský titul, hrál EBEL Ligu, v Polsku získal pohár. Teď se Komínek vrátil domů a stal se Drtičem
pátek 13.9.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Patří mezi odchovance Komety, ale největší úspěchy slavil ve Znojmě, kde po boku Richarda Jarůška, Martina Pláňka, Ondřeje Kacetla nebo Tomáše Rachůnka získal juniorský extraligový titul. Ve městě okurek si zahrál také EBEL Ligu. Pak útočník Tomáš Komínek vyrazil na zkušenou do zahraničí. Na Slovensku působil v Trenčíně, Skalici a Nových Zámcích, poslední tři roky strávil v Polsku. S týmem JKH GKS Jastrzebie vyhrál brněnský rodák prestižní pohár.

 
 

Kvůli rodinným záležitostem se osmadvacetiletý hokejista vrátil domů. Vybral si druholigový Hodonín, kam ho zlákal nový trenér Michal Konečný. „Strašně dlouho jsem nehrál nikde, kde bych mohl každý den dojíždět domů. To jsem v tuhle chvíli potřeboval,“ uvedla posila Drtičů.

Jak jste se ocitl v Hodoníně?

Dlouho jsem byl pryč. Čtyři sezony jsem hrál v Polsku. Teď se však vyskytly rodinné problémy, takže jsem potřeboval být zpátky blízko domova. Tím, že moc možností nebylo, tak jsem zkusil zkontaktovat pana Konečného, zda by o mě měl Hodonín zájem. Nakonec to dopadlo a jsem tady.

Kde nyní bydlíte?

Jsem z Brna, takže to mám do Hodonína kousek. Navíc sem jezdí spousta kluků, takže cestuji s nimi. Je to super.

Není pro vás druhá liga málo?

Není to tak, že bych se na první ligu necítil. Nevím, jak bych to úplně řekl. Ale nejsem úplně nejmladší a v první lize to není o nějakých velkých penězích. Angažmá v Hodoníně skloubím s nějakou prací. Samozřejmě kdyby mi bylo dvacet, tak se zachovám jinak. Už je mi skoro třicet, takže to vidím trošku jinak.

Co očekáváte od sezony?

Těžkou soudit. Nikdy jsem druhou ligu nehrál, Ale podle mě dneska všichni umí bruslit, všichni jsou silní, velcí, hrají naplno. Musím k tomu přistoupit s pokorou a snažit se každý zápas hrát naplno a pomoct týmu. Kluci měli super přípravu, většinu zápasů vyhráli. Věřím tomu, že v Hodoníně je kvalitní a že by to mohla být dobrá sezona.

Máte ve druhé lize nějaké kamarády?

Spíš znám starší hráče nebo trenéry. Znám Radka Hamana, se kterým jsem hrál ve Znojmě. Milana Procházku a další kluky, se kterým jsem hrál, nebo nastupoval proti nim.

Jaké máte pocity z Hodonína?

Na to, že spousta kluků chodí do práce nebo ráno studuje, tréninky jsou fakt dobré. Druhá liga je fakt těžká soutěž. Možná je některými lidmi hodně podceňovaná, ale tím že to všichni nemají jako hlavní pracovní náplň, tak klobouk dolů.

Byl jste v Hodoníně někdy předtím?

Shodou okolností, když jsem hrával ve Skalici, tak jsem bydlel v Hodoníně a párkrát jsem tady byl na zimáku se podívat. Na Hodonín mám krásné vzpomínky.

Vraťme se k vašim předcházejícím angažmá. Jak hodnotíte působení v nejvyšší polské lize?

Já jsem byl tři roky v týmu, který byl kousek za hranicemi, dvacet minut od Ostravy. Tam bylo česko-polské. Někteří lidé vnímají Polsko pomalu jako zaostalou zemi, ale takto to rozhodně není. Bylo to tam dobré. V týmu Jastrzebie byla spousta super lidí, kteří to dělají srdcem a poctivě. Bylo to fajn. Soutěž s nějakou jinou těžko porovnávat. Když jsme v přípravě hráli s týmy z první české ligy, někdy jsme vyhráli, jindy zase prohráli. V Polsku je kvalita upřená do pár hráčů v týmů. Není to tam rozprostřené třeba jako v Hodoníně, kde jsou celkem vyrovnané čtyři pětky, které chodí na led jedna za druhou a cvaká to. V Polsku tým táhne šest, sedm, osm lidí, ostatní se k nim přidávají.

Jaký je v Polsku zájem o hokej?

Samozřejmě je to různé. Záleží na týmu, městu. Někde hokej lidi nezajímá, ale třeba v Tychy mají fakt nádherný stadion, super zázemí a chodí tři tisíce lidí. Stadiony jsou tam menší, srovnatelné s naší první ligou.

S Jastrzebie hráli o titul, nebo spíš o záchranu?

Hráli jsme čtvrté, páté místo. Byly jsme v lepší části tabulky. Vždycky jsme se dostali do play-off. Jeden rok se nám tam podařilo vyhrát polský pohár, což je takový vánoční turnaj, který hrají první čtyři mužstva. Je to hodně prestižní akce.

Na herní vytíženost si asi stěžovat nebudete, že?

To ne. Bylo to tam fajn. Rád na to vzpomínám. Ale mám těhotnou přítelkyni a další soukromé důvody, které bych nerad rozebíral.

Vy jste v kariéře prošel také Trenčínem či Skalicí. Jak se vám na Slovensku líbilo?

Užíval jsem si to tam hodně. Bylo to v jiné době. Tehdy mi bylo jednadvacet, dvaadvacet let. Některé sezony jsem měl celkem povedené. Zpětně lituji toho, že jak jsem byl ve Skalici a zrovna se zkrachovalo, tak jsem tam mohl zůstat. Klidně jsem tam mohl hrát doteď. Bohužel jsem to tam brzy zabalil. Byl jsem zklamaný z velkých finančních problémů, tak jsem odešel.

Co Trenčín? Klub, který vychoval spoustu mimořádných hokejistů …

Trenčín má výborný zvuk. Všude, kam přijedu, tak Trenčín znají. Když tam přijdete na zimák, dýchne na vás neopakovatelná atmosféra. Všude visí dresy legend světového hokeje. U kabin jsou vedené tabulky, zápasy, branky. Prostě co jméno, to pojem, že byste si nejradši vylepil plakát v pokojíčku nad postel. (úsměv) Vždycky, když jsme přijeli, mělo to zvuk. Dukla Trenčín je prostě hokejový pojem.

Vy jste strávil dvě sezony v EBEL Lize. Jak na mezinárodní soutěž vzpomínáte?

To jsem byl úplně mladý kluk. Znojmo v té sezoně hrálo EBEL Ligu vůbec poprvé. Nikdo nevěděl, co od soutěže čekat, jak to bude vypadat. Já si myslím, že to byla velice dobrá zkušenost. Hrál se velice dobrý hokej, EBEL Liga byla rychlá a dravá soutěž.

Patříte mezi odchovance Komety, ale v prvním mužstvo jste nikdy nehrál, že?

Ne. V Kometě jsem byl od přípravky až do juniorky. Pak mě koupilo Znojmo, se kterým jsme udělali extraligový titul, což byl obrovský úspěch. Tehdy tam se mnou hrál Ríša Jarůšek, Martin Pláněk, Ondra Kacetl, Tomáš Rachůnek tam s námi byl. Řekl bych, že z toho týmu dneska šest, sedm kluků hraje mužskou extraligu a dalších deset se hokejem živí.

A jste oddaným fanouškem Komety?

Nejsem srdcař ani žádný Komeťák. Prošel jsem víc klubů. V hokeji nemám oblíbený tým, kterému bych vyloženě fandil. Tím, že jsem hrál v Polsku, tak jsem byl na Kometě za poslední tři roky snad jednou. Jinak se dívám maximálně v televizi. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS