Čekání je u konce. Natěšení Drtiči jdou do boje. Jurča a spol. vstoupí do nové sezony zápasem v Kopřivnici

Čekání je u konce. Natěšení Drtiči jdou do boje. Jurča a spol. vstoupí do nové sezony zápasem v Kopřivnici
čtvrtek 12.9.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Netrpělivé přešlapování je u konce. Dlouhá letní pauza je minulostí a natěšení hodonínští fanoušci vyhlížejí další druholigovou sezonu. Ta sice začala už ve středu, ale Drtiči měli v prvním kole volný los, takže nový soutěžní ročník odstartují až sobotním duelem v Kopřivnici. Utkání se na ledě Tatry hraje už od šestnácti hodin.

 
 

Zatímco svěřenci trenérů Flašara a Konečného ve středu poctivě trénovali, Kopřivnice už neúspěšně bojovala o první body do tabulky. Tatře ale první duel nevyšel, když na ledě Opavy prohrála 3:5. „V první třetině měli domácí větší hlad po vítězství. Od druhé třetiny jsme hru vyrovnali a začali jsme se dostávat do šancí, které se nám nepodařilo využít. Ve třetí třetině nastal náš tlak, ale domácí držel jejich brankář a Opava dohrála utkání do vítězného konce,“ zhodnotil střetnutí hostující trenér Jaroslav Kofroň.

Tatra v letní přípravě sehrála šest utkání se třemi soupeři. S výsledky může být trenér Jaroslav Kofroň spokojen z poloviny, protože se Slezanem, s Novým Jičínem i s Púchovem zaznamenala Kopřivnice jednu porážku a jednu výhru.

Zajímavostí je, že odvetný duel se slovenským Púchovem, který Kopřivnice vysoko vyhrála 8:2, byl po několika tvrdých zákrocích z obou stran šest minut před koncem předčasně ukončen. Domácí útočník Adam Kofroň dokonce putoval na vyšetření ramene do nemocnice.

Tatra chce do play-off. I díky hráčům z Poruby

Kopřivničtí hokejisté vstoupili do nové sezony s cílem postoupit do play-off a konečně přejít přes první kolo. „Ale to ho musíme nejdříve uhrát,“ usmívá se trenér Tatry Jaroslav Kofroň.

S přípravou nebyl úplně spokojený. „Děláme spoustu individuálních chyb a zbytečně faulujeme. Také musíme zapracovat na přesilové hře a oslabení. V obraně máme mezery a přesilové hry musíme vylepšit,“ uvedl v předsezoním rozhovoru na klubovém webu Kofroň.

Podle něj bude druhá liga velice vyrovnaná. „Každý může porazit každého. Bude to letos tuhý boj o play-off,“ je přesvědčený. O svůj tým strach nemá. „Podle mě má v rámci možností velkou kvalitu. Hlavně kluci chtějí pracovat, i když to je pro ně často složité spojit s prací a to nás těší,“ pochvaluje si. Vedení Tatry navázalo spolupráci s prvoligovou Porubou. Trenér Kopřivnice v létě vyzkoušel dva obránce a čtyři útočníky. „Všichni tito hráči by nám měli během sezony střídavě pomáhat. Není, ale vyloučeno, že se u nás ukážou i další. Je to přínos, ale chceme být soběstační a nečekat, že to za nás odehrají hráči z Poruby,“ říká Kofroň.

V přípravě dres Tatry navlékli také Pargač a Gebauer. S nimi ale kouč Tatry nemůže až tolik počítat. „Jirka Pargač bude u nás působit jen určité období. Na konci října nás opustí, vrací se do Ameriky. Robinovi Gebauerovi pokračuje trest. Byla podána žádost o snížení jeho trestu a teď čekáme na vyjádření ČSLH. Je, ale jisté, že na začátku soutěže s ním nemůžeme počítat,“ dodává Kofroň.

Představujeme soupeře …

HC Tatra Kopřivnice je český klub ledního hokeje, který sídlí ve městě Kopřivnice v Moravskoslezském kraji. Založen byl v roce 1932 pod názvem SK Kopřivnice. Svůj současný název nese od roku 2017. Od sezóny 2015/16 působí ve 2. lize, třetí české nejvyšší soutěži ledního hokeje. Klubové barvy jsou modrá, červená a bílá. Své domácí zápasy hraje na zimním stadionu Kopřivnice s kapacitou 3 034 diváků.

Název klubu

1932 – SK Kopřivnice (Sportovní klub Kopřivnice)

1935 – SK Tatra Kopřivnice (Sportovní klub Tatra Kopřivnice)

1949 – TJ Tatra Kopřivnice (Tělovýchovná jednota Tatra Kopřivnice)

1991 – HC Kopřivnice (Hockey Club Kopřivnice)

1997 – HC Adelard Kopřivnice (Hockey Club Adelard Kopřivnice)

1999 – HC Kopřivnice (Hockey Club Kopřivnice)

2014 – HC Sky Power Kopřivnice (Hockey Club Sky Power Kopřivnice)

2016 – HC Kopřivnice (Hockey Club Kopřivnice)

2017 – HC Tatra Kopřivnice (Hockey Club Tatra Kopřivnice)

Poslední zápas soupeře …

1.kolo: HC Slezan Opava - HC TATRA Kopřivnice 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Peterka (Štindl), 9. Malina (Šindelář, Herman), 28. Herman, 46. Wolf (Šindelář), 53. Zdeněk (Štindl) – 33. Tomášek (J.), 40. Gola (Pěnčík), 55. Mach.

Opava: Daňa (Lamla) – Šindelář (A), Slavík, Zouhar, Štindl, Fědor, Ficek, Zdeněk, Peslar – Herman, Pělucha, Kovářík, Rousek, Malina, Černý, Šmíd, Hendrych, Zelenkov, Peterka, Wolf, Kadula.

Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Marek, Krutil, Fojtík, Bail, Krzak, Stříž, Šendera, Štěpánek – Hrubý, Gola, Pěnčík, Mach, Tomášek, Mach, Sluštík, Suchý, Ollender, Pargáč. 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS