Čekání je u konce. Natěšení Drtiči jdou do boje. Jurča a spol. vstoupí do nové sezony zápasem v Kopřivnici

Čekání je u konce. Natěšení Drtiči jdou do boje. Jurča a spol. vstoupí do nové sezony zápasem v Kopřivnici
čtvrtek 12.9.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Netrpělivé přešlapování je u konce. Dlouhá letní pauza je minulostí a natěšení hodonínští fanoušci vyhlížejí další druholigovou sezonu. Ta sice začala už ve středu, ale Drtiči měli v prvním kole volný los, takže nový soutěžní ročník odstartují až sobotním duelem v Kopřivnici. Utkání se na ledě Tatry hraje už od šestnácti hodin.

 
 

Zatímco svěřenci trenérů Flašara a Konečného ve středu poctivě trénovali, Kopřivnice už neúspěšně bojovala o první body do tabulky. Tatře ale první duel nevyšel, když na ledě Opavy prohrála 3:5. „V první třetině měli domácí větší hlad po vítězství. Od druhé třetiny jsme hru vyrovnali a začali jsme se dostávat do šancí, které se nám nepodařilo využít. Ve třetí třetině nastal náš tlak, ale domácí držel jejich brankář a Opava dohrála utkání do vítězného konce,“ zhodnotil střetnutí hostující trenér Jaroslav Kofroň.

Tatra v letní přípravě sehrála šest utkání se třemi soupeři. S výsledky může být trenér Jaroslav Kofroň spokojen z poloviny, protože se Slezanem, s Novým Jičínem i s Púchovem zaznamenala Kopřivnice jednu porážku a jednu výhru.

Zajímavostí je, že odvetný duel se slovenským Púchovem, který Kopřivnice vysoko vyhrála 8:2, byl po několika tvrdých zákrocích z obou stran šest minut před koncem předčasně ukončen. Domácí útočník Adam Kofroň dokonce putoval na vyšetření ramene do nemocnice.

Tatra chce do play-off. I díky hráčům z Poruby

Kopřivničtí hokejisté vstoupili do nové sezony s cílem postoupit do play-off a konečně přejít přes první kolo. „Ale to ho musíme nejdříve uhrát,“ usmívá se trenér Tatry Jaroslav Kofroň.

S přípravou nebyl úplně spokojený. „Děláme spoustu individuálních chyb a zbytečně faulujeme. Také musíme zapracovat na přesilové hře a oslabení. V obraně máme mezery a přesilové hry musíme vylepšit,“ uvedl v předsezoním rozhovoru na klubovém webu Kofroň.

Podle něj bude druhá liga velice vyrovnaná. „Každý může porazit každého. Bude to letos tuhý boj o play-off,“ je přesvědčený. O svůj tým strach nemá. „Podle mě má v rámci možností velkou kvalitu. Hlavně kluci chtějí pracovat, i když to je pro ně často složité spojit s prací a to nás těší,“ pochvaluje si. Vedení Tatry navázalo spolupráci s prvoligovou Porubou. Trenér Kopřivnice v létě vyzkoušel dva obránce a čtyři útočníky. „Všichni tito hráči by nám měli během sezony střídavě pomáhat. Není, ale vyloučeno, že se u nás ukážou i další. Je to přínos, ale chceme být soběstační a nečekat, že to za nás odehrají hráči z Poruby,“ říká Kofroň.

V přípravě dres Tatry navlékli také Pargač a Gebauer. S nimi ale kouč Tatry nemůže až tolik počítat. „Jirka Pargač bude u nás působit jen určité období. Na konci října nás opustí, vrací se do Ameriky. Robinovi Gebauerovi pokračuje trest. Byla podána žádost o snížení jeho trestu a teď čekáme na vyjádření ČSLH. Je, ale jisté, že na začátku soutěže s ním nemůžeme počítat,“ dodává Kofroň.

Představujeme soupeře …

HC Tatra Kopřivnice je český klub ledního hokeje, který sídlí ve městě Kopřivnice v Moravskoslezském kraji. Založen byl v roce 1932 pod názvem SK Kopřivnice. Svůj současný název nese od roku 2017. Od sezóny 2015/16 působí ve 2. lize, třetí české nejvyšší soutěži ledního hokeje. Klubové barvy jsou modrá, červená a bílá. Své domácí zápasy hraje na zimním stadionu Kopřivnice s kapacitou 3 034 diváků.

Název klubu

1932 – SK Kopřivnice (Sportovní klub Kopřivnice)

1935 – SK Tatra Kopřivnice (Sportovní klub Tatra Kopřivnice)

1949 – TJ Tatra Kopřivnice (Tělovýchovná jednota Tatra Kopřivnice)

1991 – HC Kopřivnice (Hockey Club Kopřivnice)

1997 – HC Adelard Kopřivnice (Hockey Club Adelard Kopřivnice)

1999 – HC Kopřivnice (Hockey Club Kopřivnice)

2014 – HC Sky Power Kopřivnice (Hockey Club Sky Power Kopřivnice)

2016 – HC Kopřivnice (Hockey Club Kopřivnice)

2017 – HC Tatra Kopřivnice (Hockey Club Tatra Kopřivnice)

Poslední zápas soupeře …

1.kolo: HC Slezan Opava - HC TATRA Kopřivnice 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Peterka (Štindl), 9. Malina (Šindelář, Herman), 28. Herman, 46. Wolf (Šindelář), 53. Zdeněk (Štindl) – 33. Tomášek (J.), 40. Gola (Pěnčík), 55. Mach.

Opava: Daňa (Lamla) – Šindelář (A), Slavík, Zouhar, Štindl, Fědor, Ficek, Zdeněk, Peslar – Herman, Pělucha, Kovářík, Rousek, Malina, Černý, Šmíd, Hendrych, Zelenkov, Peterka, Wolf, Kadula.

Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Marek, Krutil, Fojtík, Bail, Krzak, Stříž, Šendera, Štěpánek – Hrubý, Gola, Pěnčík, Mach, Tomášek, Mach, Sluštík, Suchý, Ollender, Pargáč. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 3 13:5 9
2. HBR Havl. Brod 3 14:4 8
3. VAL Val. Meziříčí 3 16:6 7
4. HOD Hodonín 2 12:9 5
5. OPA Opava 2 9:9 3
6. NJI Nový Jičín 3 8:16 3
7. ZNS Žďár n/S 2 4:9 1
8. KOP Kopřivnice 3 11:17 0
9. MBU Mor. Budějovice 3 5:17 0
Copyright © 2003-2019 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS