1. kolo: Favorité ze Šumperku a Havlíčkova Brodu na úvod nezaváhali, Bobři zničili Moravské Budějovice 10:1

středa 11.9.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Bez překvapení se obešlo první kolo východní skupiny druhé ligy, ve kterém měli hodonínští hokejisté volný los. Šumperk i Havlíčkův Brod s přehledem zvítězili, Valašské Meziříčí deseti brankami rozebralo oslabené Moravské Budějovice a Opava přehrála Kopřivnici.

Hokejisté Valašského Meziříčí prožili nejlepší vstup do sezony v klubové historii. Bobři v 1. kole východní skupiny druhé ligy rozebrali výrazně oslabené Moravské Budějovice 10:1. Posledního finalistu, který přijel pouze s jedním brankářem a patnáct hráči do pole, čtyřmi góly potupil kapitán Petr Dvořák.

Jednoznačným výsledkem skončilo i střetnutí Havlíčkova Brodu s Novým Jičínem. Favorité se radovali z osmi přesných zásahů, prosadily se i posily Roman Mikeš s Marcelem Juráněm.

„Odehráli jsme zápas podle našich představ. Soupeře jsme tlačili díky ofenzivní hře. Po první části jsme vedli 3:0 a zápas jsme měli pod kontrolou. Po dvou třetinách bylo utkání rozhodnuto. Třetí část se dohrávala. Jsem rád za útočnou fázi a v sobotu nás čeká úplně jiný soupeř. Mužstvo hrálo kombinační hru a takovýhle hokej musí diváky bavit,“ radoval se trenér BK Havlíčkův Brod Richard Cachnín.

Hosté byli samozřejmě zklamaní. „Nepředvedli jsme ale akovou hrůzu. Domácí měli obrovskou kvalitu a není to náš soupeř. Přijeli jsme sem dělat svoji práci, kterou jsme se snažili plnit. Havlíčkův Brod je jiný level a zaslouženě vyhrál. Utkání skončilo rozdílem sedmi branek, ale mohlo to být více nebo méně. V zápase jsme neměli špatné pasáže, ovšem bylo to úvodní kolo. Nezbývá nám nic jiného, než pogratulovat soupeři a vrátit se k tvrdé práci,“ zůstal v klidu po výprasku kouč poražených Petr Macháček.

Úspěšný vstup do letošní druholigové sezóny mají za sebou také šumperští hokejisté. V úvodním mistrovském utkání si zapsali jasné vítězství ve Žďáru nad Sázavou.

Právě na tohoto protivníka nemají Draci z loňska příliš dobré vzpomínky, když s Plameny v obou vzájemných duelech prohráli a získali jediný bod. Tentokrát pak soupeři vše vrátili i s úroky. „Z hlediska vstupu do soutěže je to důležité vítězství, z pohledu celé sezóny však úplně bezvýznamné, pokud hned v sobotu na něj nenavážeme. Hráčům patří velké poděkování, především díky nim jsem si úvodní utkání v šumperských službách užil,“ okomentoval povedený duel na klubovém webu Draků trenér Martin Janeček.

Středeční šumperskou výhru následně řídila především první pětka, která se postarala o tři z pěti branek hostů. Draci navíc tentokrát těžili také z dobrých přesilovek, v nichž se dokázali hned dvakrát prosadit. Dvě trefy si na začátek ročníku připsal střelec Daniel Vachutka.

Jedinou kaňkou tohoto utkání může být pro Šumperk skutečnost, že v samotném závěru přišel gólman Wanecki o čisté konto.

Po dvou třetinách se schylovalo k dramatu v Opavě, když se Kopřivnice dvěma góly dostala na dostřel. To ale domácí odmítli a došli si pro tři body. Prosadil se i David Zdeněk, který domácím vypomáhá z Havířova.

„Vyhrálo se, takže to nechci hodnotit negativně, ovšem musím přiznat, že to byly nervy. První třetina byla perfektní, vyšly nám přesilovky. Za stavu 3:0 máme mít zápas pod kontrolou, ale zbytečně jsme si to zkomplikovali, navíc v našich přesilových hrách. Klukům nelze upřít bojovnost a snaha, ale byly tam zbytečné chyby a místy nekoncentrovanost. Velký dík patří Matyášovi, který nás podržel,“ prohlásil na klubovém webu trenér Opavy Pavel Zdráhal.

Východní skupina 2. ligy, 1. kolo -

BK Havlíčkův Brod – HK Nový Jičín 8:1 (3:0, 4:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Třetina (Kulhánek, Přidal), 13. Juráň (Voříšek, Matušík), 17. Mikeš (Semrád, Přidal), 24. Třetina (Kuchta, Přidal), 32. Přidal (Vala, Třetina), 33. Přidal (Semrád, Holík), 34. Cachnín (Kadlec, Vála), 56. Matušík (Mikeš, Přidal) – 55. Králík (Kafka).

HC Bobři Valašské Meziříčí – Hockey Club Moravské Budějovice 2019 10:1 (3:0, 3:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 2. Pořický (Ondračka, Andris), 14. Žák (Romančík, Ďurkáč), 15. Dvořák, 29. Dvořák (Seidler, Pořický), 32. Báchor (Klímek, Weintritt), 37. Dvořák (Holiš), 45. Dvořák (Vaněk), 50. Pořický (Weintritt, Báchor), 54. Vaněk (Seidler, Dvořák), 59. Andris (Pořický) – 57. Horký (Šána, Krutiš).

SKLH Žďár nad Sázavou – Draci Šumperk 1:5 (0:2, 0:2, 1:1) Branky a nahrávky: 54. Bureš (Pleva, Heinrich) – 9. Vachutka (Jaroš, Milfait), 16. Sedlák (Drtil), 32. Spratek (Gewiese), 40. Kabelka (Pokorný, Krejčiřík), 51. Vachutka (Milfait).

HK Opava – HC Tatra Kopřivnice 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Peterka (Štindl), 9. Malina (Šindelář, Herman), 28. Herman, 46. Wolf (Šindelář), 53. Zdeněk (Štindl) – 33. Tomášek (J.), 40. Gola (Pěnčík), 55. Mach.

1. SUM Šumperk 3 13:5 9
2. HBR Havl. Brod 3 14:4 8
3. VAL Val. Meziříčí 3 16:6 7
4. HOD Hodonín 2 12:9 5
5. OPA Opava 2 9:9 3
6. NJI Nový Jičín 3 8:16 3
7. ZNS Žďár n/S 2 4:9 1
8. KOP Kopřivnice 3 11:17 0