Čas zkoušení pomalu končí. Je tady poslední přípravný duel. Drtiči hostí rakouskou Vídeň Capitals Silver

Čas zkoušení pomalu končí. Je tady poslední přípravný duel. Drtiči hostí rakouskou Vídeň Capitals Silver
středa 4.9.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Letní příprava je u konce. Hodonínští druholigoví hokejisté mají před sebou poslední duel před startem nové sezony. Drtiči ve čtvrtek na Zimním stadionu Václava Nedomanského vyzvou rakouský tým Vídeň Capitals Silver. Atraktivní zápas začíná v osmnáct hodin.

 
 

Trenéři SHK Hodonín Aleš Flašar a Michal Konečný dají šanci celému kádru. „Pořád zkoušíme, nijak to nehrotíme. Jelikož první kolo stojíme, na přípravu máme delší čas než soupeři,“ připomíná Flašar.

Na marodce dál zůstávají Mlynář, Miklík a Spalovský, sestava Drtičů tak bude velmi podobné té úterní proti slovenské Skalici.

Jihomoravané si zatrénovali ve středu dopoledne, kdy si vyzkoušeli útočné akce as střelbu z různých pozic. „Jelikož se kvůli práci nemohli zúčastnit všichni kluci, zvolili jsme tuto variantu tréninku,“ vysvětluje Flašar. Podvečerní trénink už bude klasický.

Hodonínští hokejisté se s Vídní Capitals Silver střetli už v polovině srpna, kdy v Rakousku zvítězili 5:4. Jihomoravané sice v prostřední části ztratili dvoubrankový náskok a třikrát inkasovali v oslabení, nakonec záložní tým Vídeň Capitals Silver přestříleli 5:4. Dramatický duel, který se hrál v atraktivním prostředí Erste Bank Areny, rozsekl hostující útočník Lukáš Finsterle.

Podobný duel očekává Flašar i nyní. „Čeká nás mladý tým, který se prezentuje agresivním a bruslivým hokejem. Bude to dobrá konfrontace před startem druhé ligy,“ říká Flašar.

Vienna Capitals Silver

Slouží jako odrazový můstek pro profesionály od sezony 2017/2018 . Farma předního rakouského týmu s průměrným věkem necelých jednadvacet let se účastní nadnárodní hokejové ligy Alps (AHL).

Vienna Capitals je rakouský klub ledního hokeje, který sídlí ve Vídni. Založen byl v roce 2000 po zániku A-týmu slavného Wieneru EV.

První ligová účast se datuje do sezony 2001/02, kdy klub dokráčel v nejvyšší soutěži až do semifinále. Největším úspěchem Capitals je dvojnásobné vítězství v Erste Bank Eishockey Lize. V minulé sezoně prohrál až ve finále mezinárodní soutěže.

Klubové barvy jsou černá, žlutá a červená.

Své domácí zápasy odehrává v Erste Bank Areně s kapacitou 7 002 diváků. Aréna byla otevřena v lednu 1995. V letech 2010 a 2011 prošla významnými rekonstrukcemi s cílem zvýšit kapacitu z 4 500 na více než 7 000. Má tři kluziště pro hokej, krasobruslení a veřejné bruslení a v současné době je domovem hokejového týmu Vienna Capitals. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS