Příprava jde do finiše. Drtiče v úterý čeká domácí odveta se Skalicí. Uvidí diváci přestřelku jako na Slovensku?

Příprava jde do finiše. Drtiče v úterý čeká domácí odveta se Skalicí. Uvidí diváci přestřelku jako na Slovensku?
pondělí 2.9.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Letní příprava vrcholí, hodonínští hokejisté před sebou mají poslední dva zápasy. Už v úterý se Drtiči utkají doma se Skalicí. Minulý zápas na Slovenku díky strhujícími finiši ovládli svěřenci trenérů Konečného a Flašara 7:5 a podobnou přestřelku by rádi diváci viděli také na Zimním stadionu Václava Nedomanského. Atraktivní duel startuje v osmnáct hodin.

 
 

Slovácký celek je na začátku září téměř kompletní. Mimo hru je pouze Mlynář, který má natržené vazy v ramenu a scházet bude do konce října. „Jinak je tým zdravý a pohromadě,“ hlásí trenér SHK Hodonín Michal Konečný.

Dres Drtičů by mohli proti Skalici obléknout další noví hráči, jasno ale bude až po pondělním večerním tréninku.

Ať už Drtiči nastoupí proti slovenskému prvoligovému celku v jakékoliv sestavě, před vlastním publikem chtějí zvítězit. „Očekávám podobně jako s Trnavou, která u nás hrála velice dobře, těžké utkání. Bude to další kvalitní prověrka před startem druhé ligy. Věřím, že se fanoušci přijdou podívat a pomohou nám k co nejlepšímu výsledku,“ přeje si Konečný.

Skalica v posledním přípravném zápase prohrála s týmem Bratislava Capitals 2:3. Záhorákům k výhře nestačil ani gól Richarda Nemce z poslední sekundy.

HK Skalica bude hrát v sezoně 2019/2020 první slovenskou ligu

Pokud jí svaz udělí licenci, vstoupí už do své čtvrté sezony. Celek ze Záhoří se poprvé sešel 25. července, přípravu na ledě odstartoval 5. srpna. Pozvánku do přípravy dostalo okolo třiceti hráčů, ze kterých trenér Michal Ružička poskládá tým pro další ročník.

Vedení Skalice v předstihu potvrdilo dohodu se čtveřicí obránců, se kterými už podepsal smlouvu na nadcházející sezonu. Kontakt v klubu prodloužili ex-Drtiči Ľubomír Škápik a Ondrej Janík, po roční přestávce se do zelenobílých barev obleče další bývalý obránce Hodonína Róbert Mikéska. Další výraznou posilou je Peter Horváth.

Škápik byl v minulé sezoně nejlepším obránce Skalice v kanadském bodování, když si na ve 44 zápasech připsal 33 bodů za 8 branek a 25 asistencí. V play-off pak přidal další gólovou nahrávku. Janík zase byl v minulém prvoligovém ročníku nejtrestanějším hráčem v základní části, když ve 41 zápasech nasbíral 88 trestných minut a 13 kanadských bodů.

Mikéska se do Skalice vrátil z Hodonína, kam zamířil po předčasném konci ve francouzském celku La Roche sur Yon. U Drtičů si loni připsal 32 bodů. Horváth uplynulou sezonu strávil v extraligovém Liptovském Mikuláši.

Představujeme tým HK Skalica …

je slovenský hokejový extraligový klub, který byl ve Skalici založený v roce 1936. Založený jako Sokol Tekla, roku 1953 přejmenovaný na Tatran, roku 1963 ZVL Skalice a nynější název, HK 36 Skalica, získal v roce 1993, kdy se odtrhl od Športového klubu Skalica. Od roku 1974 byl pravidelným účastníkem 1. SNHL, ve které se udrželi do roku 1989. V sezóně 1997/98 postoupil klub do Slovenské hokejové extraligy. Jeho úspěchem byly bronzové medaile v slovenské hokejové extralize, které klub získal v sezonách 1998/99 a 2007/08 a historickým úspěchem jsou stříbrné medaile ze sezony 2008/09, kde ve finále nestačili mužstvu HC Košice. V sezoně 2015/16 se klub (tehdy pod názvem HK 36 HANT Skalica) dostal do závažných finančních problémů, kvůli kterým přestal nastupovat k zápasům slovenské extraligy. Ze soutěže byl proto vyloučen a zkrachoval. Následná snaha o záchranu hokeje ve Skalici však byla úspěšná, byl zformován nový klub s názvem HK Skalica, který byl přijat v srpnu 2016 do Slovenského zväzu ľadového hokeja a získal licenci pro první ligu.

 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS