Drtiče v domácí odvetě čekají trnavští Gladiátoři. „Trnava je bruslivý a snaživý soupeř," upozorňuje trenér Flašar

Drtiče v domácí odvetě čekají trnavští Gladiátoři. „Trnava je bruslivý a snaživý soupeř,
středa 28.8.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Příprava na novou druholigovou sezonu je v plném proudu. Drtiči dva dny po vítězném zápase s Moravskými Budějovicemi přivítají na Zimním stadionu Václava Nedomanského Trnavu. Slovácký celek na Slovensku zvítězil 4:1 a zvítězit chce i v domácí odvetě, která se hraje ve čtvrtek 29. srpna od osmnácti hodin.

 
 

Drtiči chtějí před vlastním publikem navázat na úterní výsledek i výkon. „Čeká nás bruslivý a snaživý soupeř. Trnava má v kádru spoustu mladých hokejistů. Je to houževnatý protivník. V předcházejícím vzájemném zápase byli aktivní, napadali nás a dobře bruslili,“ uvedl kouč SHK Hodonín Aleš Flašar.

Hodonínští hokejisté ve čtvrtek nastoupí v podobném složení jako proti Žihadlům. Ze sestavy vypadl zraněný útočník Mlynář. „Má něco s ramenem,“ hlásí Flašar. Šanci naopak znovu dostane obránce Sedláček, který je u Drtičů na zkoušce z Brna.

Jurča a spol. ani mezi zápasy nezahálejí. Ve středu dokonce trénují dvoufázově. „Dopoledne jsme hráče rozdělili na obranu a útok. Trénink byl zaměřený na bruslení, herní situace a přečíslení dva na jednoho nebo tři na dva,“ informuje Flašar. Odpoledne už Drtiči potrénují ve formacích. „Vyzkoušíme si nějaké kombinace a pověnujeme se i nácviku přesilových her,“ řekl zkušený trenér.

Trnava na jih Moravy dorazí i s útočníkem Romanem Jurákem. Zkušený hokejista se domů vrátil po dvou sezonách strávených ve Skalici. „Samozřejmě se na novou sezonu těším. V Trnavě se opět buduje mladé mužstvo. Věřím, že bude nepříjemné pro každého soupeře,“ říká osmadvacetiletý útočník, který má za sebou vynikající sezony v první lize i krátkou anabázi v extraligovém Zvolenu. „Vidím to tak, že tyto sezony mohly být i lepší. Hlavně minulý rok pro mě byl velkým zklamáním, protože jsme se Skalicí vypadli hned v prvním kole play-off,“ připomíná Jurák. „Určitě bych si ještě rád zahrál extraligu. Každý hokejista a sportovec se musí dívat výš,“ dodává.

Něco o soupeři …

Hokejový klub Trnava nebo Trnava Gladiators je klub ledního hokeje, sídlící ve slovenském městě Trnava.

První zpráva o trnavském hokeji pochází z roku 1923, kdy místní výběr nastoupil na orelském hřišti proti 1. ČsŠK Bratislava. Ve třicátých letech trnavští působili v Západoslovenské župě, v roce 1957 vznikl hokejový oddíl Spartak Trnava, který působil ve třetí nejvyšší československé soutěži. Ve městě působilo také vojenské mužstvo Dukla Trnava, který hrál v letech 1969 až 1973 1. slovenskou národní hokejovou ligu a zanikl po zrušení starého zimního stadionu.

V roce 1998 postoupili trnavští hokejisté do druhé nejvyšší soutěže, tehdy pod názvem Harvard Trnava jako farmářský klub Slovanu Bratislava, v němž krátce působil i Miroslav Šatan. Spolupráce byla ukončena v roce 2000 a tým se ze soutěže odhlásil. Znovu postoupil už jak HK Trnava v roce 2004 a od té doby hraje druhou nejvyšší soutěž nepřetržitě, nejlepšími výsledky bylo 3. místo v letech 1999, 2000, 2008, 2009 a 2014. Trnava má také úspěšné mládežnické týmy, dorostenci působí ve slovenské extralize. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS