Drtiči se vracejí na domácí led. V prvním zápase před vlastním publikem vyzvou Moravské Budějovice

Drtiči se vracejí na domácí led. V prvním zápase před vlastním publikem vyzvou Moravské Budějovice
neděle 25.8.2019 | Redakce

Hodonínští hokejisté se konečně vracejí na domácí led. Drtiči se poprvé v letní přestávce představí vlastním fanouškům. Svěřenci trenérů Michala Konečného a Aleše Flašara v úterý 27. srpna vyzvou na Zimním stadionu Václava Nedomanského Moravské Budějovice. Začátek je v osmnáct hodin.

 
 

Drtiči mají rivalovi co vracet. Jurča a spol. na začátku srpna podlehli Žihadlům 3:4. Teď se Jihomoravané pokusí soupeři porážku oplatit.

Žihadla nezvládla přestřelku s Táborem

Moravským Budějovicím se v posledních přípravných duelech výsledkově nedaří. Žihadla sice hned v úvodu přípravy porazila Drtiči a výběr Japonska do dvaceti let, ale následně prohrála čtyři utkání za sebou.

Naposledy loňský finalista baráže o postup do WSM ligy nestačil na Tábor, kterému v divoké přestřelce podlehl 5:8.

„Prvních deset minut nám vázla kombinace a přechod do útoku. Po inkasované brance jsme zlepšili pohyb a průběh změnili a otočili. O druhé třetiny v našem týmu došlo k nepochopitelnému uspokojení. Z této zóny jsme se do konce utkání nedostali,“ uvedl trenér Moravských Budějovic Miroslav Vybíral, kterému se vůbec nelíbil přístup hráčů. „Obětavost, nasazení musí být od našich hráčů samozřejmost. Ani na okamžik nesmíme povolit. Končí doba zkoušení, ukázalo se, kdo má na to hrát druhou ligu a kdo si musí šanci zasloužit,“ pronesl Vybíral.

Budou hrávat ve Znojmě

Žihadla, která ve čtvrtfinále letošního play-off vystavila Drtičům stopku, prošla po minulé sezoně řadou změn. Hlavní novinkou je fakt, že byla založena úplně nová organizace s názvem HC Moravské Budějovice 2019. Jejím jednatelem a hlavním trenérem v jedné osobě se stal zkušený hokejový funkcionář s mnohaletými zkušenostmi z hokejového prostředí Miroslav Vybíral.

Devětatřicetiletý manažer má ve svém hokejovém životopisu zapsány například štace v Hradci Králové či Pardubicích. Posledních několik let pak spojil zejména se znojemskými Orly, kde působil jako šéftrenér místní mládeže. Nyní bude právě on hlavní tváří nově zrozeného moravskobudějovického hokejového oddílu. Žihadla budou počínaje touto sezonou spolupracovat s nedalekým Znojmem, a to zejména na hráčské úrovni. Žlutočerný dres tak oblečou mladí, talentovaní Orli, kteří již přesáhli hranici juniorského věku. O klasickou farmu se však nejedná, jak se v rozhovoru pro server iDNES vyjádřil i sám Miroslav Vybíral: „Jsme samostatný subjekt, Orli a jejich majitel pan Ohera pouze Moravským Budějovicím zapůjčil druholigovou licenci.“

Žlutočerný dres navlékne v přípravných zápase taktéž vele zkušený útočník Milan Procházka. Dvaačtyřicetiletý hokejista má na svém kontě mimo jiné 526 extraligových utkání, které odehrál především za znojemské Orly. Přes 300 startů pak přidal v první lize, kde patřil hlavně mezi přerovské Zubry. Může se rovněž pochlubit zkušenostmi z EBEL ligy a vyzkoušel si také hokej v Itálii.

Poslední zápas soupeře

MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 2019 - HC TÁBOR 5:8 (3:1, 1:3, 1:4), úterý 20. srpna

Branky a nahrávky: 15. Molnár (Procházka, Sorger), 17. Šána (Peroutka, Horký), 20. Sorger (Svoboda, Horký), 27. Račický (Tondl), 41. Krutiš - 5. Pejchal (Pechánek, Radoš), 21. Jiří Bárta (Černý), 35. Prášek (Zayml, Havran), 39. Jiří Bárta, 47. Dančišin, 52. Dančišin (Prášek), 55. Pechánek (Havelka, Pejchal), 60. Prášek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. Střely na branku: 32:38. Diváci: 124.

Moravské Budějovice 2019: Kocák (Vacek) – Peroutka, Šána, Trnka, Dudáček, Bazala, Pelikán, Pípa, Chlubna – Horký, Krutiš, Svoboda, Molnár, Sorger, Procházka, Bulín, Alexa, Kratochvíl, Hačecký, Tondl, Račický.

Tábor: M. Novák (Prchlík) – Havran, Havelka, Černý, Košař, Skočovský, Radoš, Dvořák – Bárta, Zayml, Keszi – Prášek, Dančišin, Kadilák – Pejchal, Pechánek, Chocholoušek. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS