Balán vystřihl proti Skalici nádhernou akci. Šance na návrat se se každým dnem zvyšuje, tvrdí

Balán vystřihl proti Skalici nádhernou akci. Šance na návrat se se každým dnem zvyšuje, tvrdí
pátek 23.8.2019 | Redakce

Vystřihl akci, která by v české extralize aspirovala na Zlatou helmu. Hokejista Stanislav Balán se ve 48. minutě za nepříznivého stavu 3:5 rozjel, hbitě se prosmýkl mezi skalickým obránci, položil si domácího brankáře Ovečku a s přehledem zakončil. Zkušený třiatřicetiletý útočník i ve čtvrtečním přípravném zápase ukázal, že hokej stále umí. Drtiči i díky parádnímu gólu hodonínského odchovance otočili duel se Skalicí, účastníka první slovenské ligy díky pětibrankové smršti v závěrečné dvacetiminutovce skolili 7:5 a připsali si pátou výhru v letní přípravě.

 
 

„Je pozitivní, že jsme dokázali zápas za stavu 2:5 otočit a vyhrát. Určitě nám to dodá chuť a energii do další práce,“ věří bývalý hráč Zlína, Karlových varů nebo Vítkovic.

I když Jihomoravané v přípravě narazili na protivníky ze Slovenska, Rakouska či Polska, Skalica podle Balána patřila k nejlepším týmům. „Co jsem zatím hrál za Hodonín, tak to pro mě zatím byl nejtěžší soupeř, kterého jsme potkali. O to je výsledek cennější. Že jsme se za nepříznivého stavu vzchopili a otočili to,“ těší zkušeného centra.

Návrat do klubu, kde s hokejem začínal, vnímá pozitivně. „Sice jsem tenkrát hned po roce odešel právě do Skalice, je to příjemný návrat,“ říká. O tom, že mu oranžovo-modrý dres sluší, fanoušci nepochybují. Zda Balán u Drtičů zůstane, zatím není jisté. „Šance se ale každým dnem zvyšuje,“ tvrdí majitelem bronzových medailí z mistrovství světa osmnáctiletých v Minsku a světového šampionátu hráčů do dvaceti let v Americe. „Všechno záleží na tom, jestli dostanu nějakou zajímavou nabídku z vyšší soutěže. Když se nic neobjeví, počítám, že budu hrát v Hodoníně,“ pokračuje.

Zahraničí Balána neláká, jelikož v Hodoníně koupil byt, další stěhování a únavné cestování už nechce zažívat. „Hrál bych jenom tady v okolí,“ říká.

Angažmá v nejvyšší české soutěži by samozřejmě uvítal. I první ligu by zřejmě vzal, ale doprošovat se nikde nechce. Vždyť letos únoru si v dresu Karlových Varů proti Třinci připsal jubilejní pětistý extraligový zápas. Dokazovat nikomu nic nemusí. Teď už se chce hokejem hlavně bavit. „Byl bych rád, kdybych si mohl zahrát doma v Hodoníně. Alespoň bych nemusel nikam dojíždět, což by bylo optimální. Ale je to ovlivněné také nějakými podmínkami,“ přiznává.

I když o své budoucnosti jasno ani konci srpna nemá, připravuje se s Drtiči, kde absolvoval většinu tréninků i zápasů. „Zatím je to ale složité, protože na zimáku až doteď nebyl led, takže jsme museli dojíždět do Břeclavi nebo Skalice,“ připomíná. „Doufám, že se to konečně všechno zpraví a začneme trénovat tak, jak se má,“ přidává.

V druholigovém týmu se musel zvyknout na jiné tempo i nové spoluhráče. „Kluci jsou brusliví, snaží se. Samozřejmě někteří nejsou tak vyspělí jako hráči v extralize,“ dodává Balán. Otec dvou dětí do Hodonína zatím dojíždí z Holíče. Do rodného města se natrvalo vrátí po dokončení bytu. Fanoušci Drtičů věří, že se jeden z nejznámějších odchovanců bude společně s dalšími Drtiči prohánět na Zimním stadionu Václava Nedomanského. Ať se mají mladí hráči vedle koho učit.

Kdo je Stanislav Balán?

Hodonínský rodák začal s hokejem v rodném městě, ale po roce začal dojíždět do Skalice. Prošel mládežnickými výběry Zlína.

V sezoně 2003/2004 poprvé debutoval v české nejvyšší soutěži. Tým HC Hamé zrovna získal extraligový titul.

Následující sezonu opět hrál za zlínské juniory, ale stihl také odehrát pět utkání za druholigový SHK Hodonín. Další rok zkoušel štěstí v kanadskoamerické soutěži Western Hockey League (WHL), kde hrál za Portland Winter Hawks. Po roce se ale vrátil zpět do Zlína, nicméně sedm utkání odehrál také za Třebíč.

I v sezoně 2007/2008 rozdělil své působení mezi dva kluby, a sice vedle Zlína nastoupil ke dvěma utkáním také v dresu Prostějova.

Další sezónu odehrál opět ve Zlíně, ale stihl během ní i pět utkání za jihlavskou Duklu. Další dva ročníky již kompletně strávil ve Zlíně.

V sezoně 2010/2011 působil ve slovenském Popradu. Za HC Lev Poprad si v KHL připsal šestnáct startů, pak přešel do HK Poprad hrajícího slovenskou soutěž, v němž vydržel i následující sezonu.

Po ní přestoupil do Karlových Varů, odkud si na dva roky odskočil do Vítkovic. Z Ostravy se vrátil zpět na západ Čech, kde si připsal jubilejní pětistý extraligový zápas. Balán prošel mládežnickými reprezentačními výběry a je také majitelem bronzových medailí z MS osmnáctiletých v Minsku (2004) a světového šampionátu hráčů do dvaceti let v Americe. Číslo 72 nosí podle věku svého dědy, který zemřel v tolika letech.

 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS