Drtiče čeká poslední letní venkovní přípravný zápas. Ve čtvrtek vyzvou slovenskou Skalici

Drtiče čeká poslední letní venkovní přípravný zápas. Ve čtvrtek vyzvou slovenskou Skalici
čtvrtek 22.8.2019 | Redakce

Herní příprava na další druholigové boje pokračuje už ve čtvrtek, kdy se hodonínští hokejisté představí na ledě Skalice. Právě tam Drtiči odehrají poslední letní venkovní přípravný duel. Atraktivní zápas v Hant aréně začíná v sedmnáct hodin.

 
 

Trenéři Drtičů Michal Konečný a Aleš Flašar proti tradičními rivalovi budou šetřit některé opory a naopak vyzkoušejí nové tváře. „Sestavu nejprve prozradím klukům v kabině, ale nikdo se zatím neomluvil. Sestava bude jiná než na Slezském turnaji v Opavě. Chceme vidět v akci hlavně kluky, kteří jsou u nás na zkoušce,“ říká trenér SHK Hodonín Michal Konečný.

O Skalici moc velký přehled nemá. „Vůbec nevím, co mám od soupeře očekávat. Ale jelikož hraje první slovenskou ligu, čeká nás další kvalitní duel. Nechci, aby to vyznělo nějak špatně, ale my se vždycky musíme dívat na sebe. Každý zápas je o nás, ne o soupeři. Kluci si musí uvědomit, že každý soupeř je k poražení, a tak k tomu přistoupit,“ prohlásil Konečný.

Drtiči se ve Skalici sejdou už ve středu, kde absolvují klasický trénink. Ve čtvrtek už se představí také fanouškům. Do Hodonína se vrátí už v pátek, kdy by měli poprvé trénovat na Zimním stadionu Václava Nedomanského, kde se v létě vyměňovalo osvětlení.

HK Skalica bude hrát v sezoně 2019/2020 první slovenskou ligu. Pokud jí svaz udělí licenci, vstoupí už do své čtvrté sezony. Celek ze Záhoří se poprvé sešel 25. července, přípravu na ledě odstartoval 5. srpna. Pozvánku do přípravy dostalo okolo třiceti hráčů, ze kterých trenér Michal Ružička poskládá tým pro další ročník.

Vedení Skalice v předstihu potvrdilo dohodu se čtveřicí obránců, se kterými už podepsal smlouvu na nadcházející sezonu. Kontakt v klubu prodloužili ex-Drtiči Ľubomír Škápik a Ondrej Janík, po roční přestávce se do zelenobílých barev obleče další bývalý obránce Hodonína Róbert Mikéska. Další výraznou posilou je Peter Horváth.

Škápik byl v minulé sezoně nejlepším obránce Skalice v kanadském bodování, když si na ve 44 zápasech připsal 33 bodů za 8 branek a 25 asistencí. V play-off pak přidal další gólovou nahrávku. Janík zase byl v minulém prvoligovém ročníku nejtrestanějším hráčem v základní části, když ve 41 zápasech nasbíral 88 trestných minut a 13 kanadských bodov.

Mikéska se do Skalice vrátil z Hodonína, kam zamířil po předčasném konci ve francouzském celku La Roche sur Yon. U Drtičů si loni připsal 32 bodů. Horváth uplynulou sezonu strávil v extraligovém Liptovském Mikuláši.

Skalica odehrála v létě zatím pouze jediný přípravný duel. Ambicióznímu týmu Bratislava Capitals podlehla 0:5. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS