Drtiči míří za soupeři do Opavy. O víkendu je čeká Slezský pohár

Drtiči míří za soupeři do Opavy.  O víkendu je čeká Slezský pohár
čtvrtek 15.8.2019 | Redakce

Tři zápasy ve třech dnech odehrají hodonínští hokejisté o víkendu v Opavě, kde se od pátku 16. srpna do neděle 18. srpna uskuteční druhý ročník obnoveného Slezského poháru. Na turnaji se představí celkem čtyři týmy. Chybět samozřejmě nebude domácí Slezan, který doplní právě Drtiči, rakouský Linec hrající Alpskou ligu a Osvětim působící v polské nejvyšší soutěži.

 
 

Svěřenci trenérů Aleše Flašara a Michala Konečného na úvod mezinárodního klání vyzvou domácí Opavu, o den později se střetnou s Osvětimí a třídenní turnaj zakončí duelem s rakouským Lincem.

„Jedeme tam na zkušenou,“ hlásí před odjezdem trenér SHK Hodonín Aleš Flašar. „Potřebujeme hrát hlavně zápasy, protože kvůli rekonstrukci osvětlení na zimním stadionu v Hodoníně nemáme k dispozici led a zatím moc netrénujeme,“ přidává. Trenéři Drtičů vyzkouší v Opavě všechny borce i některé varianty v sestavě. „Uvidíme, kdo jak na tom bude a koho si v kádru necháme i pro sezonu a s kým se naopak rozloučíme. Po turnaji všechno vyhodnotíme a rozhodneme,“ říká Flašar.

Impulzivní kouč je zvědavý hlavně na domácí Opavu. „Má nové vedení, trenéry i tým. Prý jsou hodně nabruslení, tak jsem zvědavý. Bude to pro nás zajímavá zkouška se soupeřem ze stejné druholigové soutěže,“ připomíná Flašar.

Opavě generálka před Slezským pohárem vyšla na jedničku. Slezan sice na ledě Ďáblů prohrával 1:0, pěti brankami ale vývoj utkání otočil a vyhrál v Novém Jičíně 5:1. Hattrickem se blýskl Tomáš Rousek.

Těžkým protivníkem pak bude polská Osvětim. Tým vedený trenérem Nikem Zupančičem má v kádru spoustu hráčů ze zkušenostmi z českých a slovenských soutěží včetně Patrika Luži, Petera Tabačeka, Jakuba Šaura nebo Anatolije Protesanju. „Alespoň kluci zjistí, jak na tom doopravdy jsou. Právě těžké zápasy odhalí naše nedostatky a ukáží věci, na kterých musíme zapracovat,“ ví Flašar.

Velkou neznámou bude rakouský Linec. „Očekávám podobné střetnutí jako v úterý ve Vídni,“ pravil Flašar.

Drtiči odcestují do Slezska v pátek. V Opavě budou až do neděle. „Kluci budou delší dobu pospolu. Věřím, že se seznámí a ještě lépe poznají. Máme v kádru spoustu mladých kluků, je potřeba mužstva trochu stmelit,“ říká zkušený trenér, který si nevybavuje, jestli na Slezském turnaji někdy startoval jako hráč. „Myslím si, že jednou jsem tam hrál, ale za koho to bylo ani ve kterém to bylo roce, už nevím. Přece jenom je to tak dávno,“ dodává s úsměvem.

SLEZSKÝ POHÁR

Od roku 1958 se na opavském ledě pořádal vždy na konci srpna tradiční Slezský pohár, jenž se nakonec dočkal 23 ročníků, a kterého se pravidelně účastnily nejlepší československé týmy jako Kladno, Jihlava, Vítkovice či Trenčín.

V Opavě se loni hrál první ročník obnoveného Slezského poháru. V turnaji poměřili své síly tři tuzemské druholigové hokejové týmy a také polské extraligové mužstvo. Vítězem se nakonec stali hosté z Havlíčkova Brodu. Domácí Opavané se museli spokojit s posledním místem.

Vstupenka na všechny tři dny bude k zakoupení za 110 korun, jednodenní pak za 40 korun. Ženy zaplatí polovinu.

Slezský pohár města Opavy 2019

Pátek 16. srpna 2019
15.00: Linec - Unia Osvětim
19.00: HK Opava - SHK Hodonín

Sobota 17. srpna 2019
14.00: Unia Osvětim - SHK Hodonín
18.00: HK Opava - Linec

Neděle 18. srpna 2019
12.00: Linec - SHK Hodonín
16.00: HK Opava - Unia Osvětim 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS