Drtiči trénují na ledě v Břeclavi. Trenéři mají k dispozici devět nováčků

Drtiči trénují na ledě v Břeclavi. Trenéři mají k dispozici devět nováčků
úterý 6.8.2019 | Redakce

S devíti nováčky vyjeli ve čtvrtek na led hokejisté Hodonína. Drtiči kvůli rekonstrukci světel na Zimním stadionu Václava Nedomanského odstartovali přípravu na ledě v sousední Břeclavi. Trenéři Michal Konečný s Alešem Flašarem mají kromě známých tváří k dispozici i několik mladých hokejistů, kteří se ucházejí o místo v kádru SHK.

 
 

„Kluky známe. Víme, koho jsme si sem přivedli. Když to bude fungovat podle našich představ, tým zůstane v tomto složení a budeme s tímto kádrem pracovat. Je lepší, když je mužstvo pohromadě,“ říká kouč Drtičů Michal Konečný.

Zkušený trenér nechce neustále zkoušet další a další hokejisty. Naopak, mančaft chce mít pohromadě. „Nejsem zastáncem toho, aby na každý trénink přišlo pět šest nových hráčů, aby hokejisté rotovali a kabina byla otevřená. S Alešem Flašarem jsme se bavili o tom, že nechceme, aby s námi trénovalo pětadvacet, třicet borců. To je úplně zbytečné,“ je přesvědčený Konečný.

Příchody dalších posil ale nevylučuje.„Nemohu říct, že už nikdo nepřijde. Máme pár hráčů v hledáčku, vytipované dvě akvizice. Pokud se nechytnou v první lize, měli by jít k nám,“ věří Konečný.

Brankářskou dvojici společně se zkušeným Andreasem Kubáněm v nové druholigové sezoně vytvoří gólman Jan Hlaváč. Jmenovec bývalého reprezentačního útočníka patří mezi zlínské odchovance. Ještě jako mládežník zamířil do Třince, kde sbíral cenné zkušenosti. Dvaadvacetiletý gólman působil ve Frýdku-Místku, naposledy chytal v Novém Jičíně.

Obranné řady by měli vyztužit Vladimír Váňa, který po třech letech skončil ve Valašském Meziříčí. Po boku Miklíka, Ševčíka či Fišery se objevil také Robert Věžník. Osmnáctiletý talentovaný bek stejně jako o rok starší Petr Slabý prošel mládeží brněnské Komety. Slabý předtím hrával za Jihlavu, mužský hokej si vyzkoušel v Pelhřimově a ve Velkém Meziříčí.

Staronovou tváří je slovenský zadák Peter Vanek. Rodák ze Skalice v Hodoníně působil již v sezoně 2014/2015, nyní u Drtičů zkouší štěstí znovu.

Do útoku přišli na zkoušku Jan Hasoň, Jan Sokolík, Kamil Klíma a Matěj Pröschl. Jednadvacetiletý Hasoň je rovněž odchovanec Komety Brno, v minulé sezoně nastupoval pod trenérem Konečným ve Žďáru nad Sázavou. Devatenáctiletý Klíma přišel na jih Moravy z Orlové, stejně starý Pröschl prošel Zlínem a po boku Lešky mladšího bojuje o místo v hodonínské sestavě.

Sokolík to na Slovácku zkoušel po návratu ze zámoří již loni, letos má druhý pokus.

S druholigovým týmem se připravují také odchovanci Hodonína David Janás a Tom Polák, kteří loni v dresu SHKm opanovali Krajskou ligu jižní Moravy a Zlínska.

Drtiči v Břeclavi absolvovali dva tréninky, o víkendu mají volno. Znovu se sejdou až v úterý, ve středu a ve čtvrtek je čekají první dva přípravné duely. Nejprve se parta zkušených trenérů Konečného a Flašara představí v Trnavě, o den později se ve Znojmě utká s Moravskými Budějovicemi.

Slovácký celek se po nástupu na led zaměřil především na bruslení. „Chceme, aby to kluky hlavně bavilo,“ říká Konečný. „Zničit je může každý trenér. My ale víme, že kromě hokeje taky chodí do práce. I proto jsou tréninky dělané herní formou, aby je to bavilo. Chceme hrát bruslivý hokej, ale to chtějí asi všechna mužstva,“ přidává s úsměvem.

Komplikací pro hodonínské hokejisty je rekonstrukce osvětlení na Zimním stadionu Václava Nedomanského. Kvůli opravě musejí Jurča a spol. trénovat v nedaleké Břeclavi a první přípravné zápasy odehrát venku. „Není to ideální, ale nejsme v tom sami. Musíme si s tím poradit. Je to dané, nemá cenu se tím zabývat. Přípravu jsme si nějak naplánovali. Jsme rádi, že nám v Břeclavi vyšli vstříc. I když je to trochu divoké, kluci k tomu přistoupili zodpovědně, a přestože tréninky začínají poměrně brzy odpoledne, stíhají dojíždět,“ těší Konečného.

Sestava SHK Hodonín na tréninku v Břeclavi

Šedí (brankáři): Andreas Kubáň, Jan Hlaváč
Modří: Vladimír Váňa, Martin Miklík – Jan Matějka, Jan Hasoň, Petr Jurča
Bílí: Ondřej Ševčík, Jan Fišera - Dominik Matula, Matěj Charvát, Lukáš Finsterle
Černí: Robert Věžník, Petr Slabý – David Janás, Tom Polák, Jan Sokolík
Žlutí: Peter Vanek – Kamil Klíma, Kristián Leška, Matěj Pröschl 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS