Druhá liga se bude hrát pětikolově, Drtiče čeká v základní části čtyřicet kol

Druhá liga se bude hrát pětikolově, Drtiče čeká v základní části čtyřicet kol
úterý 18.6.2019 | Redakce

Konec spekulací. Výkonný výbor Českého hokeje schválil podobu druhé ligy pro sezonu 2019/2020, která se bude hrát ve zcela novém kabátě. Sedmadvacet účastníků, včetně Hodonína, bylo rozděleno do tří devítičlenných skupin. Základní část odstartuje ve středu 11. září a hrát se bude pětikolově.

 
 

Přihlášku nepodaly Orlová a Český Těšín. Už dřív se licence zbavily Letňany, které ji prodaly Příbrami. Dalšími nováčky jsou postupující Nová Paka a čínský výběr China Golden Dragon, jehož domovským stánkem bude zimní stadion v Berouně.

Číňané budou v příští sezoně hrát jen do 31. ledna, play-off se tedy nezúčastní a jejich únorové boje budou předehrány. Ve skupině se utkají s David servisem, Táborem, Pískem, Klatovy, Nymburkem, Kobrou Praha, Příbramí a diskutovaným Kolínem.

Ten žádal svaz o výměnu do papírově silnějšího Západu, ale neuspěl. „Nemohli jsme vyhovět. Argumentovali jsme i jiným klubem, konkrétně Nymburkem, který je ještě blíž severu,“ řekl hokej.cz tiskový mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund.

Základní část měla původně čítat 32 kol, ale kluby chtěly víc zápasů, a tak došlo ke změně. Hrát se bude nakonec pětikolově, tj. 40 kol. „Většina týmů byla pro pětikolový systém. Šestikolový už nebyl možný kvůli nedostatku termínů,“ doplnil Zikmund.

Do play-off postoupí šestka nejlepších z každé skupiny, přičemž první dva týmy půjdou rovnou do semifinále a mužstva na třetí až šesté příčce si to rozdají ve čtvrtfinále o zbývající dvě místa. Všechny série play off se budou hrát na tři vítězná utkání.

Úspěšní finalisté jednotlivých skupin se následně představí v kvalifikaci. Vrací se starý model, kdy se utká každý s každým dvakrát. Nejlepší tým bude slavit postup do Chance ligy. Sestup nikomu nehrozí, příští ročník 2019/20 bude nesestupový.

Rozdělení skupin 2. ligy 2019/20

Západ:

HC Vlci Jablonec nad Nisou, MOSTEČTÍ LVI, HC Děčín, HC Řisuty, HC Draci Bílina, BK Nová Paka, HC Stadion Vrchlabí, HC Trutnov, HC RODOS Dvůr Králové.

Střed:

HC David servis České Budějovice, HC Tábor, IHC Písek, SHC Klatovy, HC Příbram, China Golden Dragon (ZS Beroun), HC Kobra Praha, NED Hockey Nymburk, SC Kolín.

Východ:

BK Havlíčkův Brod, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Moravské Budějovice 2019, HK Opava, SHK Hodonín, DRACI ŠUMPERK, HC Nový Jičín, HC TATRA Kopřivnice, HC Bobři Valašské Meziříčí.

(zdroj: hokej.cz) 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 2 9:4 6
2. HBR Havl. Brod 2 11:3 5
3. VAL Val. Meziříčí 2 12:4 4
4. HOD Hodonín 1 8:6 3
5. OPA Opava 2 9:9 3
6. NJI Nový Jičín 2 7:12 3
7. KOP Kopřivnice 2 9:13 0
8. ZNS Žďár n/S 1 1:5 0
9. MBU Mor. Budějovice 2 4:14 0
×
Dnes v 18:00 | Muži
SHK Hodonín
SKLH Žďár nad Sázavou
Copyright © 2003-2019 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS