Novinky ze svazu: druhá liga bude mít tři skupiny, hrát budou i Číňané, nikdo nesestupuje

Novinky ze svazu: druhá liga bude mít tři skupiny, hrát budou i Číňané, nikdo nesestupuje
úterý 11.6.2019 | Redakce

Třetí nejvyšší soutěž s velkou pravděpodobností čekají velké změny. Aspoň tak lze soudit dle materiálů k novému ročníku, které Český hokej v pondělí adresoval 27 druholigovým klubům. Definitivně jasno má být ve čtvrtek po zasedání výkonného výboru.

 
 

Když v pondělí před polednem přistála v e-mailových schránkách druholigových hokejových klubů zpráva o novinkách pro nový ročník soutěže, někteří funkcionáři jen zalapali po dechu. Vůbec netušili, že mezi účastníky třetí nejvyšší soutěže se objeví i zahraniční název – China Golden Dragon. Tedy čínský hokejový klub, který v překladu znamená Zlatý Drak. Své domácí zápasy by měl hrát zřejmě na zimním stadionu ve středočeském Berouně, dvacet kilometrů od Prahy, kde už se pět let mužský hokej nehraje.

Zlatý Drak je podle všeho prvním hmatatelným krokem v nové spolupráci českého a čínského hokeje, kterou nedávno při prezidentské cestě do Číny podpořil i legendární Jaromír Jágr.

Čínský klub bude v Česku hrát jednu ze tří devítičlenných druholigových skupin a soupeřit by v ní měl s hokejisty Kolína, Nymburka, Příbrami, Klatov, Tábora, Písku, David Servisu České Budějovice a pražské Kobry.

Číňané se ale podle Pavla Setikovského z Českého svazu ledního hokeje nezúčastní celé sezony. „Družstvo China Golden Dragon se bude soutěže účastnit pouze do 31. 1. 2020,“ napsal klubům Setikovský do e-mailu.

China Golden Dragon by tak nehrál play-off. „Tudíž ČSLH zajistí v předstihu termíny předehrávek, které budou organizovány výhradně tak, aby v předehrávaných dnech (patrně pondělí) se taková utkání hrála výhradně na domácích stadionech ostatních účastníků II. ligy ČR,“ dodal Setikovský.

Vstup čínského klubu na tuzemská kluziště ještě musí posvětit výkonný výbor hokejového svazu. Jednání je naplánováno na čtvrtek 13. června.

Hokejový svaz počítá s tím, že nový ročník druhé ligy začne ve středu 11. září. V soutěži bude hrát nakonec 27 klubů rozdělených do tří skupin po devíti. Kromě té s Číňany budou další dvě skupiny tvořit týmy vesměs ze severních Čech a z Moravy. Rozděleny jsou takto: v české skupině by hrály Most, Bílina, Děčín, Řisuty, Jablonec nad Nisou, Vrchlabí, Dvůr Králové, Trutnov a Nová Paka (nováček), moravskou skupinu pak Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Moravské Budějovice, Hodonín, Kopřivnice, Nový Jičín, Opava, Šumperk a Valašské Meziříčí.

Naopak po Letňanech, které prodaly licenci do Příbrami, se v nové sezoně druhé ligy nepředstaví ani hokejisté Orlové a Českého Těšína. Orli to uvedli na svých webových stránkách.

Orlová se loni po čtyřech ročnících vrátila na druholigovou mapu, když odkoupila licenci od postupující Studénky, ale ve třetí nejvyšší soutěži vydržela jen rok. Ačkoliv slavila kýženou záchranu, míří zpátky o patro níž. „Orli se sice pod vedením kouče Darka Stránského zachránili, vedení klubu se ale nakonec po pečlivé úvaze rozhodlo, že se do druhé ligy nepřihlásí. Po roce se klub z Orlové vrací zpět do krajského přeboru,“ informují Orli.

V Orlové se zase půjde na derby s Bohumínem, Karvinou či Těšínem. „V dalším ročníku nás tak v krajské soutěži čekají derby s Bohumínem, Karvinou či Českým Těšínem, který se, stejně jako Orlová, druhé ligy i přes úspěšnou kvalifikaci nezúčastní,“ dodávají zástupci slezského klubu.

Základní část soutěže má čítat 32 kol. Do play-off postoupí šest týmů z každé skupiny, přičemž první dva půjdou rovnou do semifinále a mužstva na třetí až šesté příčce si to rozdají v okleštěném čtvrtfinále o dvě volné semifinálové vstupenky.

O postup do Chance ligy se poperou tři vítězové play–off jednotlivých skupin. V kvalifikaci se střetnou každý s každým doma a venku. Sestupovat se tentokrát z druhé ligy nebude.

Předběžné rozdělení skupin 2. ligy 2019/20

HC David servis České Budějovice, HC Tábor, IHC Písek, SHC Klatovy, HC Příbram, China Golden Dragon (ZS Beroun), HC Kobra Praha, NED Hockey Nymburk, SC Kolín.

HC Vlci Jablonec nad Nisou, MOSTEČTÍ LVI, HC Děčín, HC Řisuty, HC Draci Bílina, BK Nová Paka, HC Stadion Vrchlabí, HC Trutnov, HC RODOS Dvůr Králové.

BK Havlíčkův Brod, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Moravské Budějovice 2019, HK Opava, SHK Hodonín, DRACI ŠUMPERK, HC Nový Jičín, HC TATRA Kopřivnice, HC Bobři Valašské Meziříčí. 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS