Drtiče v přípravě čeká Slezský pohár v Opavě, kde vyzvou i Osvětim

Drtiče v přípravě čeká Slezský pohár v Opavě, kde vyzvou i Osvětim
pondělí 3.6.2019 | Redakce

Všechno jde podle plánu. Hodonínští druholigoví hokejisté mají za sebou dva týdny neoblíbené letní přípravy. Trenéři Aleš Flašar s Michalem Konečným jsou s přístupem svěřenců spokojení, pod dohledem by ale radši měli kompletní tým. Někteří hráči se totiž připravují individuálně. „Kluci pracují poctivě, zatím je nás ale málo,“ říká kouč Drtičů Aleš Flašar.

 
 

Mužstvu na konec května společně s kolegou naordinoval pestrý dril. Hráči střídají posilovnu s výběhy či kruhovými tréninky. „Příprava je standardní, všestranná. Není to tak, že bychom se zaměřili na jednu věc. Naopak, kombinujeme to, aby hráči byli pořádně připravení. Hodně z nich se ale připravuje individuálně. Uvidíme, jak budou vypadat, až se k nám připojí,“ prohlásil Flašar.

Drtiči budou na suchu trénovat do konce června. Pak dostanou volno, na led půjdou v srpnu. Herní věci však budou nejprve drilovat v sousední Břeclavi, protože Zimní stadion Václava Nedomanského čeká o letních prázdninách rekonstrukce osvětlení. „V Hodoníně se na led dostaneme až kolem dvacátého srpna,“ hlásí.

Hlavně kvůli tomu odehrají Drtiči více přípravných zápasů než v minulých letech. Většinu utkání odehrají na venkovních kluzištích. „Nechceme ale, aby hráči za soupeři moc cestovali, protože v sezoně se najezdí dost. Vybírali jsme týmy z okolí, jedinou výjimkou je víkendový turnaj v Opavě,“ uvedl Flašar.

Na znovu obnoveném Slezském poháru se hodonínští hokejisté utkají s domácím Slezanem a polskou Osvětimí, čtvrtý účastník je po odhlášení Havlíčkova Brodu zatím v jednání. „Volal mi kamarád Pavel Zdráhal. Jelikož jsme kamarádi, snažil jsem se mu vyhovět. Po dohodě s šéfkou klubu jsme na nabídku kývli. V Opavě odehrajeme tři kvalitní zápasy. Bude to dobrá konfrontace,“ ví Flašar.

Kádr zatím žádných změn nedoznal. Drtiči se zatím připravují bez posil. „Nic nového není. Něco máme rozpracované, ale není to definitivní, tak o tom nechceme mluvit. Každopádně chceme, aby jádro týmu tvořili kluci z Hodonína a okolí,“ říká čtyřiapadesátiletý kouč.

Vítěz extraligy s Olomoucí, který má doma bronz z mistrovství světa v Německu v roce 1993, letošní šampionát sledoval v televizi. Na Slovensko se nedostal, český národní tým ho příjemně překvapil. „Tak perfektní hokej jsem od naše mančaftu dlouho neviděl,“ chválí Říhův výběr někdejší obránce. „Jenom mi přišlo, že klukům v závěru turnaje malinko ubýval dech. Ztratili jistotu v koncovce. Jinak jsme hráli perfektní hokej,“ oceňuje Flašar.

Triumf Finska ho až tolik nepřekvapil. „Když jsem je viděl hrát v základní skupině, věděl jsem, že mohou potrápit každého. Finové fantasticky bruslili, navíc se jim neuvěřitelně rozchytal brankář ze zámořské farmy. Hráli kolektivně, bojovně, disciplinovaně,“ vyzdvihuje přednosti týmu Suomi hodonínský trenér, který by takto rád viděl hrát i Drtiče v příštím druholigovém ročníku. „Bylo by to samozřejmě krásné, ale záležet bude hlavně na skladbě týmu. Pokusíme se sehnat mladé kluky, kteří budou mít elán, ambice a velkou chuť do hry,“ dodává Flašar. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. NJI Nový Jičín 8 25:22 20
2. OPA Opava 8 22:19 15
3. VEL Velké Meziříčí 8 26:25 15
4. VAL Valašské Meziříčí 7 26:15 12
5. ZNS Žďár nad Sázavou 8 27:30 11
6. KOP Kopřivnice 8 25:27 9
7. KMB Kometa Brno B 8 22:24 8
8. HOD Hodonín 7 13:24 3

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS