Zkušení trenéři jsou zárukou kvality, shodují se útočníci Matula s Matějkou

Zkušení trenéři jsou zárukou kvality, shodují se útočníci Matula s Matějkou
neděle 19.5.2019 | Redakce

Absolvovali sedmdesát kilometrů, aby se seznámili s trenérem Michalem Konečný a jeho plány či vizemi. Útočníci Jan Matějka s Dominikem Matulou se s novým koučem pozdravili, potřásli pravicí a krátce pohovořili. Plni příjemných dojmů se pak společně s Lukášem Finsterlem a Kristiánem Leškou vydali směr rodný Zlín, aby po cestě domů rozebrali letní přípravu Drtičů, která startuje už v pondělí.

 
 

„Tím, že jsem starší hráč, radši trénuji individuálně, protože vím, co moje tělo potřebuje. S trenérem jsme se ale domluvili, že bych jednou, dvakrát týdně do Hodonína přijel, ať se trošku utuží parta, kolektiv. Je potřeba být spolu a připravit se na sezonu,“ cítí třicetiletý útočník Jan Matějka.

Individuální přípravu má radši také Dominik Matula. „Nemohu říct, že bych ji úplně nesnášel, ale taky nejsem její fanoušek. Radši jsem ne ledě, než běhám,“ usmívá se produktivní hokejista, který se těší na spolupráci s dvojici zkušených trenérů. „Pana Flašara znám samozřejmě z loňska. Líbí se mi jeho názory i celý pohled na hokej. Pana Konečného ještě neznám, ale od kluků, kteří se s ním už potkali, mám jenom dobré reference,“ říká Matula.

Podle Matuly si bývalí spoluhráči a budou sedět. „Líbí se mi, co říkají. Jejich koncepce, jak by měla vypadat sezona. Že se to bude stavět na charakterových a domácích hráčích. Na sezonu se těším,“ prohlásil Matula.

Podobně mluví také Matějka. „Abych byl upřímný, proto jsem tady. Zkušení trenéři jsou pro mě záruka nějaké kvality,“ říká bývalý hráč Šumperku, Berouna nebo Vrchlabí. „I když nás na úvodním srazu nebylo tolik, tito trenéři chtějí vyhrávat, což je pro mě podstatné. Sezona může být dobrá. To mě přesvědčilo k tomu, abych pokračoval v Hodoníně,“ líčí.

Drtiči se potkali v kabině po dvou měsících a měli si rozhodně co říct. Z útrob stadionu se ozývala hlasitá debata, kterou přerušoval častý smích. „S kluky jsem se rád viděl. Vtípky už mi chyběly. Volno jsem si ale zatím moc neužil, protože jsem začal chodit do práce, kde jsem až do večera,“ říká Matula.

Hokejovou přestávku si vyplňuje sportem. S kamarády chodí hrát tenis, v okresním přeboru Zlínska válí za béčko Mladcové. „Dovolenou teprve plánuji,“ přiznává.

Že v Hodoníně není první liga, o čem se na konci loňského ročníku debatovalo, neřeší. „V Hodoníně jsem delší dobu, takže bych ji spíš chtěl pro lidi vyhrát, než koupit. Navíc Bůh ví, jak by to tady bylo. Třeba bychom tady vůbec nebyli,“ dodává s úsměvem. 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS