Chceme hrát útočně. Pro mě je výsledek 9:8 milejší než 1:0, říká nový trenér Drtičů Michal Konečný

Chceme hrát útočně. Pro mě je výsledek 9:8 milejší než 1:0, říká nový trenér Drtičů Michal Konečný
neděle 19.5.2019 | Redakce

Fanoušci Drtičů si ho pamatují z vypjatých derby s Břeclaví nebo ze zápasů se Žďárem nad Sázavou. Právě Lvy a Plameny známý trenér Michal Konečný v minulých sezonách druhé ligy vedl. V nadcházejícím ročníku se ale brněnský rodák postaví na střídačku Hodonína. Po boku bývalého spoluhráče a kamaráda Aleše Flašara povede borce ze Slovácka.

 
 

Seznamovací schůzku má čtyřiapadesátiletý kouč za sebou, v pondělí se vrhne do práce. „Z kádru zatím znám pouze Lojzu Miklíka. Chci hlavně, aby to kluky bavilo. Nejsem trenér, který by byl pes. Vždycky musí být bič i cukr, ale já víc používám ten cukr,“ usmívá se před startem letní přípravy odchovanec Zetoru Brnu a mistr extraligy s Olomoucí v roce 1994.

Jak se zrodil váš příchod do Hodonína?

Před čtrnácti dny mě oslovila šéfka klubu paní Gajošová. Samozřejmě je to pro mě výzva. Hodonín je hokejové město, hraje se tady dobrý hokej. Doufám, že k tomu taky přispěji. Hlavně tady je Aleš Flašar, se kterým se známe velice dobře. Myslím, že nám spolupráce bude fungovat.

Rozmýšlel jste se nad nabídku dlouho, nebo jste hned věděl, že půjdete k Drtičům?

Bylo to takové nečekané. Měl jsem nějaké věci rozjeté, ale nakonec asi rozhodlo to, že tady v Hodoníně hokej funguje. Byl jsem tady mockrát i jako soupeř. Doufám, že tady hokej bude dál pokračovat.

Už víte, jak budete mít s kolegou Flašarem rozdělené kompetence?

My jsme se ještě o tom nebavili. Pravděpodobně já budu mít na starosti útočníky a on obránce. Tak by to asi mělo logiku. (úsměv)

Příprava už je nalajnovaná?

Suchá příprav začíná v pondělí. Máme domluvené už první přípravné zápasy. Na led půjdeme v srpnu. Menší komplikace je to, že kvůli rekonstrukci světel bude na Zimním stadionu Václava Nedomanského led až od dvacátého srpna, ale já věřím, že se s tímto problémem vyrovnáme.

Bude letní příprava hodně náročná?

Budeme střídat posilovnu, hřiště. Já nemám rád, když někdo trénuje individuálně. Protože já vždycky tvrdím, že si nikdo fotbal nebo basketbal sám nezahraje. I z toho důvodu chceme, aby jádro týmu pracovalo pohromadě. Věřím, že kluci budou chodit a trénovat společně.

Už víte, s jakými soupeři se v létě potkáte?

Máme Skalici, Moravské Budějovice, Trnavu. Tím ale, že jsme začali až teď, tak se nám to trošku komplikuje, protože většina týmů už má přípravu nalajnovou. Věřím, že minimálně osm zápasů dohromady dáme a že to vyjde.

Už máte nějakou představu o kádru pro příští sezonu? Plánujete tým hodně obměnit?

Myslím, že gró sestavy z loňské sezony tady zůstane. Samozřejmě tým budeme dál skládat. Chceme mužstvo doplnit především o mladé kluky. Já mám rád hlavně bruslivé typy. S nimi pracujeme rádi. Věřím, že se nám podaří postavit silný tým.

Je šance, že se v sestavě Drtičů objeví talentované hráči z Komety nebo Sparty, jak avizovala šéfka klubu Gajošová?

Já věřím, že jo. V Česku je spousta šikovných kluků, ale juniorku už přerostli a v první lize tolik místa není. Věřím, že se s kluby dohodneme. Pokud budou potřebovat nechat hráče rozehrát, rád jim prostor dáme. Na mysli mám ale hlavně kluky, kteří mají motivaci a chtějí dokázat, že patří výš. O to je to jednodušší.

Jste v kontaktu s bývalými svěřenci? Lanaříte do Hodonína třeba hokejisty z Břeclavi nebo Žďáru, kde jste působil?

Z Břeclavi asi určitě ne. Ti hrají kraj a moc se jim nevedlo. Ve Žďáru byli i nějací kluci z Brna. Něco máme rozjednaného. Všichni ale mají v práci, takže je pro ně velice těžké do Hodonína nyní dojíždět. Proto nyní chceme trénovat hlavně s místními kluky. Oslovili jsme i další domácí hráče. Uvidíme, co se z toho vyvrbí. Chceme, aby tady hráli hodonínští hokejisté, protože ti chodí po městě a měli by mít zájem, aby tady hokej fungoval.

Jaký styl hokeje vyznáváte?

Určitě útočný! (úsměv). Já už jsem to říkal několikrát, pro mě je výsledek 9:8 milejší než 1:0. S Alešem to budeme řešit, ale budu chtít hrát hodně útočně. Tak tomu bylo i naposledy ve Žďáru. Věřím, že s kluky najdeme společnou řeč.

Souhlasíte, že jste hodně impulzivní trenér?

Ano, určitě. Nejsem takový ten kouč, který by stál na střídačce a koukal se jenom na hru. Hodně burcuji a hecuji, taky dokážu hodně zvýšit hlas, ale na druhé straně po zápase nebo tréninku to pro mě končí. Zavřu dveře a druhý den jedeme dál. Hokejista musí mít krátkou paměť. Pokud nepřijme nějakou i ostrou kritiku, tak je to špatně. Hokej je emotivní, důrazný sport a kdo nesnese kritiku, tak by měl dělat něco jiného. Samozřejmě se ale jedná o kritiku, která je na místě a ne na někoho jenom pořád řvát.

Jak vzpomínáte na vypjaté zápasy s Drtiči, když jste stál na střídačce soupeře?

V Hodoníně vždycky byly neskutečná atmosféra. Já jsem tady byl hlavně s Břeclaví, což bylo derby. Zimák byl pokaždé úplně plný. My jsme ale tehdy Hodonínu nemohli konkurovat. Nemyslím to ve zlém, ale Břeclav není hokejové město. Tam byly boje. Já jsem byl vždycky rád, že jsme nikdy neměli existenční starosti a že jsme bojovali o play-off. Mě akorát mrzelo, že když jsme z Břeclavi odešli, nechali to tam padnout. Byly tam nějaké možnosti a dneska jsou Lvi poslední v krajském přeboru. Proto se na angažmá v Hodoníně těším. Věřím, že lidé budou chodit dál. Že je budeme tím hokejem bavit.

Sledujete mistrovství světa v hokeji?

Sleduji. Byl jsem tam i na zápase Česka s Norskem. Ještě se do Bratislavy chystám. Tým je velmi dobře poskládaný. Kromě kluků, co hrají o Stanley Cup, už nic lepšího u nás není. Kvalita týmu se projevila právě v zápasu s Norskem. Ještě před čtyřmi lety nám konkurovali, letos už na to nemají. Dneska je hokej hodně o bruslení. A já jsem typ trenéra, který to má rád. Požaduji po hráčích, aby hodně bruslili, hodně napadali. Na to ale musí být i kondičně velmi dobře připraveni. A je jedno, zda je to první nebo druhá liga. My s Alešem máme vizi. Víme, co chceme hrát. Věřím, že se nám to podaří naplnit. 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS