Drtiče v další druholigové sezoně povedou zkušení trenéři Flašar s Konečným

Drtiče v další druholigové sezoně povedou zkušení trenéři Flašar s Konečným
neděle 5.5.2019 | Redakce

Projekt Dukla se o rok odložil, kvůli velkým finančním nárokům nedopadly ani námluvy s prvoligovým klubem o prodeji licence, takže hodonínští hokejisté budou i v příštím soutěžním ročníku 2019/2020 hrát druhou ligu. Novinkou je dvojice trenérů. Drtiče po konci slovenského kouče Ivana Dorniče povedou zkušení odborníci a bývalí spoluhráči Aleš Flašar s Michalem Konečným, který naposledy vedl Žďár nad Sázavou.

 
 

„V hokeji působím dvanáct let a mám velkou radost z toho, že se mi povedlo tyto dva pány spojit a postavit na společnou střídačku. Věřím, že jim to bude v Hodoníně společně fungovat a že pomohou pozvednout náš hokej. Již teď se těším na další sezonu,“ prohlásila šéfka SHK Hodonín Jana Gajošová. „I když jsme dříve byli soupeři, nyní stojíme na stejné lodi. Vzájemně se respektujeme, a tím je všechno dané,“ říká.

Oba trenéři budou na stejné úrovni. Žádný hlavní kouč ani asistent. „Na to si tady nehrajeme,“ říká s úsměvem. „Jsem přesvědčená, že to jsou nejlepší trenéři, které jsme mohli pro Hodonín získat,“ přidává a nezapomíná ani na Ivana Dorniče, jenž odkaučoval minulou sezonu. „Rozešli jsme se v dobrém. Chci mu poděkovat za odvedenou práci a v další kariéře mu přeji jenom to nejlepší,“ prohlásila Gajošová.

Předsedkyně slováckého klubu si již před startem letní přípravy nastolila s novou trenérskou dvojicí jasná pravidla a společně dávají dohromady mužstvo pro nadcházející ročník. „Postupně oslovujeme hráče, které bychom rádi získali a o které máme zájem,“ říká Gajošová. Ta prozradila, že na jihu Moravy budou dál působit kapitán Jurča s útočníkem Charvátem, vedení klubu ale jedná i s dalšími hráči, kteří oblékali oranžovo-modrý dres v minulé sezoně. „Víme, že potřebujeme zkušené hráče, ale chceme dát příležitost také šikovným mladým hokejistům. Bude to něco jako předvoj Dukly,“ tvrdí Gajošová, která prozradila, že je na spolupráci dohodnutá se zástupci Komety Brno a také pražské Sparty. Právě z elitních extraligových týmů by mohli Drtiči čerpat talentované hráče. „O jménech se ale zatím nemá cenu bavit. Fanoušci se více informací dozvědí od trenérů Konečného a Flašara, kteří poskytnou rozhovory po začátku letní přípravy,“ informuje Gajošová.

Příprava na novou sezonu odstartuje ve čtvrtek 16. května. Sraz je v kabině v 16.30.

Šéfka Drtičů vysvětluje fanouškům, proč nedopadly námluvy s prvoligovým klubem a proč se minimálně o rok odložil projekt Dukla. „Chybí dostatečný počet hráčů, kteří by se toho zúčastnili. Na svazu mi řekli, že stěží naplní Litoměřice,“ vysvětluje Gajošová. Zároveň potvrzuje, že vedení SHK Hodonín má dál o projekt Dukla eminentní zájem. „Věříme, že by to byl velký impulz nejenom pro fanoušky, ale hlavně mladé hokejisty a jejich rodiče, kteří by nemuseli přemýšlet nad tím, kam svoje děti z Hodonína odvedou,“ říká Gajošová. „Tento projekt se o rok odkládá. My i nadále zůstáváme v kontaktu s majitelem Komety panem Zábranským. Pokud se nám tento projekt společně s ním podaří realizovat, budeme velmi rádi,“ pokračuje.

Další možností, jak vrátit do města první ligu, bylo odkoupení licence od jednoho klubu. „Proběhla jednání, ale finanční podmínky, které nám byly sdělené, neodpovídají realitě. Částka, která byla na stole pro případný odkup licence, pro nás byla absolutně neakceptovatelná. (cca 5,5 milionu korun),“ říká Gajošová.

Šéfka Drtičů přitom poukazuje na to, že letos na podporu a činnost prvního mužstva dostala od města pouze polovinu (1, 277 milionu korun). „A my v první řadě musíme zabezpečit chod oddílu a rozpočet na sezonu,“ vysvětluje. „Takže jsme slušně poděkovali a jednání ukončili,“ dodala.

Drtiči do nové sezony vstoupí pod staronovým názvem SHK Hodonín. „Roční smlouva s firmou iClinic vypršela a oboustranně jsme se dohodli na tom, že pokračovat ve spolupráci nebudeme,“ říká Gajošová.

Hodonínští funkcionáři nyní musí do 31. května podat na svaz přihlášku do druhé ligy. V červnu se pak zveřejní systém druhé ligy. „Zklamání po vyřazení s Moravskými Budějovicemi z nás všech už vyprchalo, na novou sezonu se hodně těšíme,“ zakončila povídání předsedkyně klubu, která bude věrné příznivce o změnách v klubu pravidelně informovat na oficiálním webu i v dalších médiích. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS