Finsterle nastoupil s potrhanými vazy v kotníku. „Přítelkyně říká, že jsem blázen,“ usmívá se zkušený útočník

čtvrtek 7.3.2019 | Redakce

Bez hokeje nemůže být. I když má hodonínský útočník Lukáš Finsterle potrhané vazy v kotníku, po dohodě s trenéry Dorničem a Flašarem zatnul zuby a šel do boje. „I když mně přítelkyně říkala, že jsem blázen, když do toho jdu. Bojí se, abych si nohu nepoškodil úplně,“ líčí obětavý dříč. Nakonec pod prášky odehrál celý zápas. „Nějak jsem si to odstál,“ usmívá se. Noha však víc nepustí. „Je potřeba zatnout zuby a bojovat,“ ví. Do akce šel po dlouhých čtyřech týdnech. „Měsíc je dlouhá doba. Navíc teď když začalo play-off, tak se na to z hlediště kouká blbě,“ vysvětluje. I když nepříjemné a bolestivé zranění zkušeného osmadvacetiletého forvarda ve středečním zápase čtvrtfinále play-off limitovalo, byl to právě bývalý hráč Zlína a Vsetína, kdo ve 22. minutě vyrovnávací trefou zavelel k obratu Drtičů proti Moravským Budějovicím. Slovácký celek ve třetím duelu zvítězil 4:2 a přiblížil se vytouženému postupu do semifinále.

Co se stalo o první přestávce, že jste na ledě spustili uragán a zápas třemi brankami rozhodli?

Zápas hodnotím pozitivně. I když v naší hře byly nějaké chybičky a po první třetině jsme prohrávali 1:0, ale něco jsme si řekli a od druhé třetiny jsme byli lepším týmem, takže jsme moc šťastní a vděční za výhru.

Zápasy se hrají ve velkém tempu, bez záludných zákroků. Souhlasíte, že tato série je hodně atraktivní a fér?

Ano. Série je opravdu vyrovnaná a atraktivní. Diváci se musejí bavit. Rozhoduje každá chybička, ale o tom je play-off a tak to má být. Navíc oba dva tábory fanoušků jsou parádní. Ve druhé lize je takových minimum. Ženou nás dopředu a za to jim patří dík.

Co bude potřebovat udělat v pátek na ledě Moravských Budějovic, abyste soupeři sezonu ukončili a sami postoupili do semifinále?

Hrát jednoduchý, aktivní a agresivní hokej a dát do toho srdce! Musíme se ponaučit z porážky u nich a hrát hokej, co nás zdobil poslední domácí zápas ve druhé a třetí třetině. Prostě hrát jako tým!

Jak byste popsal váš gól, kterým jste ve 22. minutě zavelel k obratu?

Viděl jsem protihráče s pukem a věděl jsem, že to bude nahrávat křížem, tak jsem si počkal, on mě namazal, já vystřelil a byl z toho gól.

Série s Moravskými Budějovicemi je hodně vyrovnaná. Překvapuje vás, jak soupeř hraje?

Abych pravdu řekl, tak mě to nepřekvapuje. Je to houževnaté, zkušené mužstvo, které je spolu už delší dobu. Navíc jim pomáhají kluci z Třebíče. Moravské Budějovice jsou opravdu nepříjemný soupeř.

Ve třetím zápase ani jeden z týmů nevyužil přesilovou hru. Čím to podle vás je?

Naše přesilovky jsou katastrofa! Do pátečního zápasu s tím něco uděláme a překopeme. Navíc Budějovice hrají oslabení velmi dobře. Mají rychlý přístup a my s tím máme problém.

Spoluhráč Ševčík na vás práskl, že jste je pomaloval válečným barvami. Chystáte pro kluky ještě nějaké novinky?

Ano. Já už to tak mám. Začal jsem to dělat už ve Vsetíně a byl z toho postup. Pokračoval jsem v tom minulý rok v Porubě a taky jsme slavili postup. A teď to praktikuji tady v Hodoníně. To už k play-off tak nějak patří. Navíc to vypadá dobře. Utužuje to týmového ducha a soupeři se nás víc bojí. (úsměv). Jinak novinky zatím žádné nepřipravujeme. Uvidíme, kdo s čím přijde. Ale takhle to podle mě stačí.

1. SUM Šumperk 38 151:90 77
2. HOD Hodonín 38 180:120 76
3. VAL Val. Meziříčí 38 146:113 74
4. KOP Kopřivnice 38 137:132 61
5. OPA Opava 38 133:123 54
6. NJI Nový Jičín 38 109:136 49
7. ORL Orlová 38 116:175 33