Kdybychom hráli přesilovky na konci, tak nějaké góly dáme, věří útočník Charvát

Kdybychom hráli přesilovky na konci, tak nějaké góly dáme, věří útočník Charvát
pondělí 18.2.2019 | Redakce

Za nepříznivého stavu 1:4 věděli, že nemají na co čekat. Hodonínští hokejisté v důležité bitvě s Valašským Meziříčím povstali a zápas o druhé místo pořádně zdramatizovali. Drtiči šli proti Bobrům na krev, maximální úsilí jim přineslo vyrovnání a remízu 4:4 po šedesáti minutách. Obrat už se slováckému celku nepovedl dokončit, Valaši ovládli samostatné nájezdy a slavili cenný triumf. Vyloženě naštvaní ale nebyli ani borci v oranžovomodrých dresech. „Vzhledem k vývoji zápasu jsme rádi, že jsme doma získali alespoň bod a udrželi druhé místo v tabulce. Nájezdy už jsou loterie, bohužel nám tentokrát nevyšly,“ lituje hodonínský pětadvacetiletý útočník Matěj Charvát, který v 15. minutě srovnal na 1:1.

 
 

Na nájezdy jste si věřili, nebo jste chtěli rozhodnout zápas už v prodloužení?

Na začátku prodloužení jsme bránili ještě oslabení, které jsme zvládli. Pak jsme se snažili hlavně držet puk a čekat na chybu soupeře, ale spíš jsme už čekali na nájezdy.

Je v sezoně vůbec čas na trénování samostatných nájezdů?

Nájezdy se moc netrénují. Každý má jednu dvě kličky, na které si věří a dělá je už roky. Já osobně nejsem typ hráče vhodný na nájezdy, takže je rád nemám, a proto jsem taky nejel. (úsměv)

V utkání jste prohrávali už 1:4. Co se stalo, že vám Bobři tak výrazně odskočili?

Soupeř má dobré přesilové hry a některé z nich využili. My jsme naopak dlouho nebyli schopní vytvořit si nějaký větší tlak na soupeře a to je asi ten důvod, proč jsme prohráli o tři branky.

Soupeř byl efektivnější, na rozdíl od vás proměnil vyložené šance. Čím si vysvětlujete tu mizernou koncovku?

Já si myslím, že to asi bylo přemírou snahy. Ze začátku nám odskakovaly puky asi i z toho, že jsme si byli vědomi důležitosti zápasu a prostě to nelepilo, jak mělo. Taky nás několikrát vychytal hostující Slovák.

V zápase jste nevyužili dvě přesilovky pět na tři. Kde jste udělali v početní výhodě chybu?

Měli jsme je hned na začátku zápasu. Je škoda, že jsme je nevyužili. V naší hře byla nervozita. Věřím, že kdybychom je měli na konci zápasu, nějaké góly dáme.

Nakonec jste však tříbrankovou ztrátu dokázali umazat. Co bylo hlavním důvodem vašeho povstání?

V poslední třetině jsme si řekli, že musíme jít na krev a pokusit se o zázrak. Začít hrát důrazně a jak se říká žrát led. Doufali jsme, že nám tam něco padne, což se nakonec povedlo.

Jak moc týmu scházejí útočníci Růžička s Finsterlem?

Doufám, že se oba dají do play-off dohromady. Oba jsou to rozdíloví hráči, kteří dokáží branku dát i připravit. Takových borců ve druhé lize moc není.

Kvůli porážce jste přišli o možnost bojovat o první místo v základní části. Mrzí to hodně?

Určitě to mrzí, ale teď musíme i tak obě utkání vyhrát, abychom si udrželi druhou příčku a play-off začínali doma. Máme před sebou těžká utkáni, tak snad je zvládneme.

Vypadá to, ale že los máte těžší než Valašské Meziříčí. Vidíš to stejně?

Určitě máme těžší los než soupeř, ale když k utkáním budeme přistupovat zodpovědně, tak je můžeme vyhrát. Určitě nás v Kopřivnici ani doma se Šumperkem nečeká nic jednoduchého, ale musíme se kousnout a hrát tak, aby všechno dopadlo, jak chceme.

Ve středu je volno. Je to výhoda, nebo byste radši hrál?

Osobně jsem za volno rád. Chodím do práce a pak na zimák, takže jsem rád, že se najdou i dny, kdy si mohu odpočinout a nabrat energii na zbytek sezony. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 38 151:90 77
2. HOD Hodonín 38 180:120 76
3. VAL Val. Meziříčí 38 146:113 74
4. KOP Kopřivnice 38 137:132 61
5. OPA Opava 38 133:123 54
6. NJI Nový Jičín 38 109:136 49
7. ORL Orlová 38 116:175 33
Copyright © 2003-2019 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS