První třetiny doma nějak neumíme, ale postupem času se vždycky dostaneme do pohody, říká kanonýr Franek

čtvrtek 7.2.2019 | Redakce

Společně s Dominikem Matulou a veteránem Ladislav Rytnauerem z Moravských Budějovic vévodí tabulce druholigových střelců společné skupiny východ a jih. Útočník Tomáš Franek po příchodu ze Žďáru nad Sázavou k Drtičům dál pálí ostrými. Čtyřiadvacetiletý kanonýr se činil i ve středečním domácím zápase s Opavou. Třinecký odchovanec proti Slezanu skóroval hned dvakrát a favoritovi pomohl k výhře 5:3.

„Za góly jsem rád, ale pro mě je důležitější týmový úspěch,“ říká skromně bývalý hráč Frýdku-Místku a Prostějova.

Poprvé Franek udeřil ve 36. minutě, kdy skóroval po úniku a přihrávce Matějky. Druhou trefu zaznamenal za stavu 4:1, kdy prostřelil náhradního opavského gólmana Daňa.

I když se produktivní forvard dál tlačil do zakončení, na hattrick vůbec nemyslel. „To ne. Pro mě je hlavní výsledek,“ tvrdí Franek.

Hodonínští hokejisté i bez zraněného útočníka Růžičky zvládli další těžkou šichtu a do tabulky si připsali tři body. „Je super, že jsme zase vyhráli. Měli jsme ze zápasu trochu obavy, protože jsme byli favoritem a museli jsme vyhrát. Opava ale bojovala a zadarmo nám nic nedala,“ ocenil výkon protivníka Franek.

Drtiči si uvědomují, že v závěru základní části musí pravidelně bodovat, aby udrželi co nejlepší pozici pro play-off. „Chceme skončit nejhůře druzí, abychom čtvrtfinále začínali doma,“ říká.

Pozor si Jihomoravané musejí dát na začátky utkání. I proti Opavě vstup do zápasu Hodonínu příliš nevyšel. „První třetiny doma nějak neumíme,“ krčí rameny Franek. „Postupem času se ale vždycky dostaneme do nějaké pohody a pak už to jde,“ přidává.

Svěřenci trenérů Dorniče a Flašara rozhodli středeční duel třemi brankami v prostřední části hry. I když Drtiči nevyužili dlouhou dvojnásobnou početní výhodu, další přesilovky sehráli dobře. „Na trénincích je trénujeme, ale pokaždé to nevyjde. Každý den není posvícení,“ připomíná Franek.

Ani za stavu 4:1 ale rozhodnuto nebylo. Domácí sice v úvodu třetí periody náskok zásluhou Franka ještě navýšili, ale pak zvolnili, čehož Slezané využili ke snížení náskok a zdramatizování duelu. „Opava pokaždé hraje šedesát minut, kdežto my jsme to trochu podcenili, ale naštěstí to dopadlo dobře,“ oddechl si čtyřiadvacetiletý útočník.

Drtiči zaknihovali šestou výhru v řadě a po dalším triumfu zůstali ve východní skupiny na druhém místě. „Pohoda je znát, ale všichni moc dobře víme, že zase může přijít blbý zápas a všechno se zase může otočit,“ připomíná Franek.

Jurča a spol. ovšem chtějí dál vítězit. Další příležitost budou mít už v sobotu, kdy před vlastním publikem vyzvou Písek.

Vedení klubu připravilo pro věrné příznivce speciální akci. Prvních sto návštěvníků sobotního zápasu, kteří si u pokladny zakoupí vstupenku, obdrží zdarma fandící šálu. Tato akce platí pro všechny domácí zápasy základní části.

1. SUM Šumperk 37 148:85 77
2. HOD Hodonín 37 175:117 73
3. VAL Val. Meziříčí 37 141:107 73
4. KOP Kopřivnice 37 133:129 58
5. OPA Opava 37 127:118 52
6. NJI Nový Jičín 38 109:136 49
7. ORL Orlová 37 113:171 33
Copyright © 2003-2019 SHK iClinic Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS