Vždycky je lepší mít v zápase na střídačce dva kouče, tvrdí útočník Škutchan

Vždycky je lepší mít v zápase na střídačce dva kouče, tvrdí útočník Škutchan
středa 16.1.2019 | Redakce

Z rohu kluziště vyjížděl po kruhu před soupeřovu branku a čekal na přihrávku Matěje Charváta od mantinelu. I když do letícího puku sáhl hostující obránce, odražený kotouč se dostal k nepokrytému hodonínskému útočníkovi Adamu Škutchanovi, který pohotově propálil gólmana Žďáru Loubala a zajistil Drtičům výhru 3:2 i důležité tři body. „Naštěstí pro nás to tam spadlo,“ usmíval se spokojeně třiadvacetiletý forvard.

 
 

Jak moc velkou radost jste z gólu měl? Věděl jste, že už vedení nepustíte?

Je to super dát vítězný gól a jsem rád, že jsem týmu pomohl k vítězství. Že už vedení nepustíme, nevíme nikdy. V průběhu zápasu nad tím takhle nepřemýšlím, prostě hraju na maximum.

Jak hodnotíte poslední utkání se Žďárem nad Sázavou. Bylo to opravdu velké drama, že?

Byl to to vyrovnaný a těžký zápas, určitě atraktivní pro oko fanouška. Jsme rádi, že jsme vyhráli a nechali si tři důležité body doma.

Zápas poznamenalo spousta vyloučení. Hostující trenér Konečný si stěžoval na rozhodčí. Z čeho podle vás pramenila nervozita a opravdu sudí zápas ovlivnil?

Rozhodčí jsou takoví, jací jsou, a je třeba respektovat jejich rozhodnutí, které ve většině případů nezmění, i když je někdy chybné. Musíme prostě hrát a soustředit se na svoji hru a ne rozhodčí.

Díky výhře jste se minimálně do středy vrátili na druhé místo. Jak se vám nyní zamlouvá pohled na tabulku?

Jsme moc rádi, že jsme zase druzí v tabulce, ale po středě, kdy stojíme a nehrajeme, to zase může být jinak. Na druhé straně budeme mít oproti soupeřům zápas k dobru.

Letos jste poztráceli už spoustu bodů. Čím si herní výkyvy a výpadky vysvětlujete?

Každý zápas je úplně jiný, všechny týmy jsou velmi vyrovnané. Snažíme se vyhrát každý zápas a ne vždycky to vyjde. I když se snažíme a bojujeme. Někdy nám chybí štěstí, v jiném zápase děláme zbytečné fauly a pak také chybujeme. To je ale normální. Hokej je hra chyb. Všechny zápasy vyhrát nejdou, i když bychom samozřejmě chtěli. (úsměv)

Vedení klubu angažovalo trenéra Flašara. Přinesl do kabiny či hry něco nového? Je opravdu hodně impulzivní, jak se říká?

Zatím je na nějaké hodnocení brzy, ale určitě je dobře, že tady v Hodoníně máme dva takto kvalitní trenéry. Vždycky je lepší mít v zápase na střídačce dva kouče. Všimnou si více věcí, pro jednoho je to obtížné.

Nyní hrajete zase jenom jeden zápas týdně. Je to pro vás lepší, nebo raději hrajete častěji?

Na jedné straně je to rozhodně lepší, protože když se někdo zraní, je více času na zotavení. Na druhé straně ztrácíme zápasové tempo.

Jsou zápasy proti týmům z jižní skupiny jiné, nebo soupeře neřešíte?

Jak jsem už říkal, každý soupeř je jiný stejně jako každý zápas. Je úplně jedno s kým hrajeme. Na každého je potřeba se připravit jak nejlíp umíme a poté se soupeřem vyhrát.

Už jste si v Hodoníně zvykl? Jak se vám líbí město, stadion, zázemí?

V Hodoníně jsem rád, cítím se tady dobře. Na stadion chodím rád. Všichni nám tady vychází vstříc. Žádné problémy nejsou.

Vyšší soutěž vás neláká?

Koho by nelákala, že? Tohle však momentálně vůbec neřeším. Teď hraji za Hodonín a snažím se v každém zápase podávat co nejlepší výkony a pomáhat týmu. Co bude dál, se uvidí.

Jak si nejlépe odpočinete?

Ve dnech volna si rád dám kvalitní oběd a večeři. Přes den si zajdu na masáž nebo do sauny. Taky nesmí chybět kávička. (smích) 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS