Trenéra Flašara čeká v Hodoníně premiéra. Drtiči doma vyzvou Žďár nad Sázavou

Trenéra Flašara čeká v Hodoníně premiéra. Drtiči doma vyzvou Žďár nad Sázavou
pátek 11.1.2019 | Redakce

S novou trenérskou dvojicí Ivan Dornič – Aleš Flašar půjdou hodonínští druholigoví hokejisté do sobotního zápasu se Žďárem nad Sázavou. Drtiči po porážce v Moravských Budějovicích a středečních dohrávkách klesli v tabulce východní skupiny na čtvrté místo, proti Plamenům chtějí naplno bodovat. První vzájemný souboj na Bouchalkách zvládli, na divokou výhru 7:4 chtějí navázat i před vlastním publikem. Utkání 31. kola začíná na Zimním stadionu Václava Nedomanského v sedmnáct hodin.

 
 

Drtiči měli na přípravu celý týden. Ve středu totiž měli stejně jako soupeř z Vysočiny volno. Slovácký celek využil program k tvrdému tréninku i seznámení s novým koučem. Vedení SHK iClinic Hodonín totiž přivedlo nečekanou posilu. Dosavadního hlavního trenéra Ivana Dorniče v týdnu doplnil známý kouč Aleš Flašar, který chce Jihomoravanům pomoct naplnit předsezonním ambice a zabojovat o postup do vyšší soutěže.

Drtičům poslední utkání výsledkově příliš nevyšlo a po porážce v Moravských Budějovicích vyklidili druhou příčku a po středečním triumfu Kopřivnice nad poslední Orlovou klesli až na čtvrté místo. Teď jsou na tahu právě Drtiči, které ale nečeká snadný protivník.

Hokejisté Žďáru nad Sázavou se ve skupině jih drží před Havlíčkovým Brodem na druhé příčce, když na vedoucí Moravské Budějovice ztrácí jediný bod. Svěřenci trenérů Konečného a Hamana v prvních dvou letošních zápasech navázali na předcházející dva triumfy z konce minulého kalendářního roku.

Zatímco výhra na ledě David Servisu v Českých Budějovicích se nerodila lehce, poslední duel Plamenů připomínal spíše exhibici. Ačkoliv žďárští hokejisté ve druhé třetině za stavu 4:0 polevili, dokázali ve třetím dějství znovu zabrat a nakonec deklasovali Orlovou 9:1. „I když výsledek vypadá jednoznačně, tak si myslím, že dneska musím vyzdvihnout Salyho, který nás podržel. Za stavu 4:0 jsme přestali hrát, soupeře jsme pustili do vyložených šancí, ale naštěstí nás brankář podržel. Po druhé třetině jsem byl naštvaný, takhle lehkovážně nemůžeme hrát. Naštěstí jsme dali na 5:1, ale mohli bychom za to příště být potrestaní. V té třetí třetině jsem byl už spokojený, dobré bruslení, krásný góly. Takže ten zvýšený hlas po druhé třetině padl na úrodnou půdu," těšilo kouče Žďáru nad Sázavou Michala Konečného. Zatímco útočná fáze Plamenům funguje velmi dobře, v defenzivě se stále ještě vyskytují chybičky, které se trenérský štáb bude snažit vychytat pro rychle se blížící boje v play-off.

Sobotní utkání slibuje atraktivní podívanou. Duel 31. kole druhé ligy řídí trojice rozhodčích ve složení Radim Slavka, Bohuslav Maloušek a Martin Hübl.

Představujeme soupeře …

SKLH Žďár nad Sázavou je český klub ledního hokeje, který sídlí ve Žďáru nad Sázavou v Kraji Vysočina. Založen byl v roce 1939. Svůj současný název nese od roku 2003. Od sezóny 2008/09 působí ve 2. lize, třetí české nejvyšší soutěži ledního hokeje. Klubové barvy jsou červená a černá.

Od roku 1993 do roku 2002 hrál žďárský klub druhou národní ligu. V roce 2002 odkoupil licenci na 1. ligu od krachujících Rosic. Hned v následujícím ročníku ovšem prodal svoji prvoligovou licenci Kometě Brno. Klub hrál poté 2. ligu až do roku 2007, kdy prodal práva na soutěž Kutné Hoře. Hned v následujícím roce se však klubu podařilo znovu postoupit z krajského přeboru do 2. ligy.

Své domácí zápasy hraje na zimním stadionu Žďár nad Sázavou s kapacitou 4 000 diváků.

První utkání v ledním hokeji uskutečnili žďárští fotbaloví dorostenci v únoru 1936 proti svým vrstevníkům z SK Přibyslav. Člen výboru tehdy ustaveného SK Město Žďár, strojvedoucí Václav Hlávka, prosadil hokej jako doplňkový zimní sport. Hokejové mužstvo se ustavilo v zimě 1938 – 39, kdy byl sehrán první oficiální zápas proti celku Skautů z Nového Města na dnes již zaniklém rybníku Druhák u Starého nádraží. Po zrušení SK v roce 1941 vznikl AFK Město Žďár, který se účastnil soutěží II. třídy západomoravské župy. Jeho kádr tvořila především parta nadšenců z Horní ulice.

V poválečných letech se hrál hokej pod hlavičkou Sokola, od roku 1949 pod názvem Sokol Žďass. Reorganizace tělovýchovy a sportu vedla v roce 1952 k založení Spartaku, do kterého však hokejisté, zaměstnaní tehdy většinou ve stavebnictví, odmítli vstoupit. Založili vlastní jednooborový klub Tatran, který si vybudoval kluziště na místě zrušeného menšího rybníka pod Horňákem. Tak vznikl proslulý Rybníček. Od sezóny 1952 – 53 se hrála krajská soutěž a od sezóny 1955 – 56 krajský přebor tehdejšího Jihlavského kraje.

Pod hlavičku Spartaku přešli hokejisté až v roce 1956. Souběžně ve městě působil také celek Spartaku Tokoz.

V letech 1960 – 65 hrál Spartak se střídavými úspěchy I. třídu a přebor Jihomoravského kraje. Následovala léta sestupů a postupů mezi oblastním a krajským přeborem až do sezóny 1972 – 73. Po celou tu dobu se hrálo na Rybníčku. Tehdy přijal klub nový název – TJ Žďas. Postup do jihomoravské divizní soutěže a vybudování zimního stadiónu, který zahájil provoz na podzim 1974, odstartovaly velký hokejový vzestup. Sezóna 1975 – 76 přinesla postup do celomoravské divize a po reorganizaci soutěží od sezóny 1977 – 78 se uskutečnil sen předchozích hokejových generací. Celek mužů, posílený především veterány z brněnského Ingstavu, vybojoval postup do II. národní ligy a v následujícím roce do I. národní ligy, druhé nejvyšší soutěže v republice. V té působili žďárští hokejisté po čtyři sezóny. V daném období se také výrazně rozvinula práce s mládeží, která přinesla výsledky až o něco později.

Ve složitých ekonomických a ze strany ČSLH náročnějších sportovně technických podmínkách se soutěž nepodařilo udržet. Žďárský hokej pak prošel krizí, která vyvrcholila na jaře 1985 sestupem do krajského přeboru. Toto extempore však trvalo pouze jedinou sezónu a tak od roku 1986 hráli naši hokejisté nepřetržitě ve druhé lize, kde působili střídavě v různých skupinách, podle často se měnících přístupů svazu k organizaci soutěží. Další problémy přišly v první polovině 90. let v souvislosti s pronájmem ZS soukromé firmě a změnou postoje a.s. Žďas k podpoře sportu. Od sezóny 1994 – 95 se hrálo pod názvem HC Žďár a počátkem nového století bylo dosahováno dobré umístění, včetně účasti v play-off 2. ligy. Celkově úspěšné období ještě zvýrazněné úspěchy mládežnických celků přerušil příchod HC Senators do našeho města.

Vidina vyšší soutěže ovlivnila vedení klubu a byla pochopitelně příjemná i představitelům města a veřejnosti. To vše se ovšem dělo na úkor stávajícího kvalitního seniorského týmu a na konci skandální sezóny 2002 – 03 bylo postavení hokeje silně otřeseno. V kombinaci se spory a využití financí a následným vypovězením pronájmu zimního stadiónu HC Žďár vznikla složitá situace, která gradovala nutností oddělení mládežnického hokeje a zadlužením HC. Přes tyto potíže obnovené mužstvo dokázalo na ledě druholigovou příslušnost uhájit.

Prodejem licence 2. ligy a založením nového Sportovního klubu ledního hokeje (SKLH), začalo nové složité období poznamenané dozníváním neúspěchů a sporů právě uplynulých let.

Prvním krokem bylo vítězství v krajském přeboru a úspěch v kvalifikaci, čímž SKLH hned v první sezóně po prodeji licence dosáhl návratu do 2.ligy pro sezónu 2008-2009. Pro žďárský hokej je navíc potěšující fakt, že toho bylo dosaženo téměř výhradně s vlastními odchovanci.

Od sezóny 2008-2009 je SKLH Žďár nad Sázavou opět pravidelným účastníkem 2.ligy. Největšího úspěchu za posledních 25 let dosáhly Plameny v sezóně 2017-2018, kdy obsadily 2.místo v základní části a pomyslné stříbrné medaile si žďárští hokejisté pověsili na krk i po semifinále play-off.

Název klubu

1939 – SK Město Žďár (Sportovní klub Město Žďár)
1941 – AFK Město Žďár
1945 – Sokol Žďár
1949 – Sokol Žďas Žďár nad Sázavou
1956 – TJ Spartak Žďár nad Sázavou (Tělovýchovná jednota Spartak Žďár nad Sázavou)
1973 – TJ Žďas Žďár nad Sázavou (Tělovýchovná jednota Žďas Žďár nad Sázavou)
1994 – HC Žďár nad Sázavou (Hockey Club Žďár nad Sázavou)
2002 – HC Senators Žďár nad Sázavou (Hockey Club Senators Žďár nad Sázavou)
2003 – SKLH Žďár nad Sázavou (Sportovní klub ledního hokeje Žďár nad Sázavou)

Poslední zápas soupeře …

SKLH Žďár nad Sázavou - HC Orlová 9:1 (2:0, 3:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 6. Krupka (Kolda, Kuřítko), 8. Čermák (Kuřítko, Hort), 21. Wasserbauer (Pleva, Bureš), 25. Čermák (Wasserbauer, Lojek), 39. Kuřítko (Jícha, Kadlec), 41. Bureš (Jícha, Wasserbauer), 47. Kunstmüller (Stehlík, Kadlec), 52. Kovářů (Kuřítko, Wasserbauer), 58. Čermák (Kuřítko, Peslar) – 38. Kovařík (Kropka).
Rozhodčí: Král – Kleprlík, Čelechovský. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 712. Střely na branku: 45:27 (12:7, 15:12, 18:8). Průběh utkání: 4:0. 4:1, 9:1.
Žďár nad Sázavou: Sláma – Kolda, Koželuh, Lojek, Pleva, Hort, Peslar – Kovářů, Prokš, Kunstmüller, Bureš, Kadlec, Čermák, Krupka, Jícha, Kuřítko, Hasoň, Stehlík, Wasserbauer.
Orlová: Svoboda – Szturc, Janiczek, Tomis, Kropka, Amirov, Spálovský, Štěpánek, Šendera – Ballner, Smrčka, Šmíd, Kovařík, Klíma, Tvrdík, Brodek, Dang, Akhmetianov, Hovsepyan

Soupeř pohledem trenéra …

„Už dříve jsem říkal, že nás na začátku letošního roku čeká série těžkých zápasů a utkání se Žďárem nad Sázavou patří mezi ně. Je to první duel v novém roce na domácím stadionu před našimi věrnými diváky, takže se na utkání pečlivě připravujeme. Uděláme všechno pro to, abych tři body zůstali doma a aby fanoušci odcházeli ze stadionu spokojení. Vždycky vycházíme z našeho posledního zápasu. V Moravských Budějovicích jsme hráli dobře, ale nedařilo se nám střelecky. Víme tedy, kde nás tlačí bota. Musíme si dát pozor na začátek střetnutí a proměňovat vyložené příležitosti, které si v zápase vypracujeme. V sobotu nastoupíme kompletní. Hráči se na zápas těší. “

Trenér SHK iClinic Hodonín Ivan Dornič 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS