Poslední duel je tady! Drtiči zakončí rok 2018 domácím duelem s Havlíčkovým Brodem

sobota 22.12.2018 | Redakce

Chtějí odčinit poslední nezdar s Kopřivnicí, oplatit zvučnému soupeři z Vysočiny nepříjemnou porážku z prvního letošního vzájemného souboje a rok 2018 zakončit výhrou. V cestě ale stojí Havlíčkův Brod. Atraktivní předvánoční souboj Drtičů s Bruslařským klubem začíná na Zimním stadionu Václava Nedomanského v sobotu 22. prosince v sedmnáct hodin.

Drtiči mají po středeční porážce s Kopřivnicí co napravovat. Navíc mají Havlíčkovu Brodu co oplácet. Vždyť Dorničův tým prohrál na začátku října v Kotlině 2:6 a završil sérii pěti porážek bez výhry.

Nyní je situace jiná. Hodonínští hokejisté drží ve východní skupině druhou příčku, celek z Vysočiny je na jihu až třetí za Žďárem nad Sázavou a Moravskými Budějovicemi.

První tým Havlíčkova Brodu má navíc od minulého týdne nové trenéry. Důvodem změn je odvolání trenérů juniorů, u kterých byla dlouhá série proher varováním, že by pro ně mohla sezona špatně dopadnout. Tuto pro klub klíčovou kategorii se budou snažit zachránit Jiří Čelanský s Miroslavem Dubnem, čímž se uvolnila místa v trenérském štábu A-mužstva. Na pozici hlavního kouče se v pátek 14. prosince oficiálně posunul Richard Cachnín, jenž si za svého asistenta vybral Martina Melouna.

„Změna u áčka nastala z toho důvodu, že jsme odvolali trenéry juniorů. Myslíme si, že tým po sérii neúspěchů potřeboval změnu, proto jsme přistoupili k tomuto kroku. Po zralých úvahách a několika variantách jsme dospěli k tomu, že k juniorům se přesouvám já s Mírou Dubnem. Oběma klukům, jak Vaškovi Adamovi tak i Ríšovi Cachnínovi, byla nabídnuta práce v klubu. Richard Cachnín toho využil, Vašek Adam bohužel ne. Po dalších úvahách jsme se napříč výkonným výborem dohodli, že áčko přebírá Richard Cachnín. Vybral si k sobě asistenta Martina Melouna. Já jsem rád, že je to zase místní kluk, který tu odvedl výbornou práci jako hráč. Má už i trenérskou zkušenost z Pelhřimova,“ stojí v prohlášení na oficiálním klubovém webu. „Pevně doufáme, že obě kategorie splní svůj cíl. A-tým má stále nejvyšší ambice hrát na předních místech a promluvit do konečného pořadí druhé ligy. Junioři mají jediný cíl – zachránit extraligu. Je to pro nás klíčová kategorie, proto podnikáme tyto kroky. Uděláme všechno pro to, aby juniorský tým nejvyšší soutěž udržel, protože to má do budoucna obrovský vliv i pro skladbu A-mužstva,“ dodává Jiří Čelanský.

Havlíčkobrodský tým také získal výraznou útočnou posilu. Do Kotliny zamířil dlouholetý kapitán Tábora Jakub Matušík. Jeho přesun mezi Bruslaře se stihl doslova za pět dvanáct. Všechny administrativní náležitosti se vyřešily až v sobotu 15. prosince. Proč je toto datum důležité? Díky tomu, že se vše stihlo v tomto termínu, může zkušený centr nastoupit i do případného finále o postup do první ligy. „Přiznám se, že se moc těším. Těším se na dobrý hokej a doufám, že budeme hrát co nejdéle,“ přeje si nová posila.

Ve středu havlíčkobrodští hokejisté i s Matušíkem vyhráli derby s Pelhřimovem 5:2. Skóre utkání otevřeli hosté, ale z vedení se neradovali moc dlouho, neboť domácí rychle vyrovnali. Klíčová pro osud utkání byla druhá třetina, kterou vyhráli Bruslaři 3:1. Celek z Kotliny nakonec slavil vítězství o tři branky, když se do kolonky střelců zapsali Filip Beneš, David Vala, David Michálek, Miroslav Třetina a Luboš Voříšek. „Přijel soupeř, který neměl co ztratit. V zápase nám dělalo problém dostat se do útočného pásma. V první třetině dal soupeř gól, ale my pak odpověděli dvěma brankami. Třetí třetinu jsme si pohlídali a vyhráli jsme. Každý bod se počítá. Další zápas sehrajeme v Hodoníně. Je to poslední zápas před svátky a dobře se na něj připravíme,“ prohlásil kouč vítězů Richard Cachnín.

Hosté porážku sportovně přijali. „Proti nám stál špičkový mančaft druhé ligy. Přijeli jsme sem s pokorou a svým způsobem jsme tady neměli co ztratit. Snažili jsme se bojovat, ale objevily se tam chyby, kterých se musíme vyvarovat. Dorážky, to je alfa a omega Havlíčkova Brodu, tím jsou jedineční. Výsledek je spravedlivý a soupeři gratuluji k výhře,“ prohlásil asistent trenéra HC Lední Medvědi Pelhřimov Kirschner.

Sobotní šlágr řídí trojice rozhodčích Vojtěch Král, Bohuslav Maloušek a Martin Hübl.

Představujeme soupeře …

Bruslařský klub Havlíčkův Brod je český klub ledního hokeje, který sídlí v Havlíčkově Brodě v Kraji Vysočina. Založen byl v roce 1928. Svůj současný název nese od roku 2015. Hokej má i tak v Havlíčkově Brodě dlouholetou tradici, s hokejem se zde začínalo už kolem roku 1909 na místním rybníku Hastrman. Jediná účast v nejvyšší soutěži se datuje do sezóny 1947/48, kdy klub ve skupině B obsadil poslední šesté místo. Od sezóny 2015/16 působí ve 2. lize, třetí české nejvyšší soutěži ledního hokeje. Klubové barvy jsou červená a bílá.

Své domácí zápasy hraje na zimním stadionu Kotlina s kapacitou 4000 diváků.

Název klubu

1928 – BK Německý Brod (Bruslařský klub Německý Brod)
1945 – BK Havlíčkův Brod (Bruslařský klub Havlíčkův Brod)
1948 – Sokol PZ Havlíčkův Brod
1953 – Jiskra Havlíčkův Brod
1990 – BK Havlíčkův Brod (Bruslařský klub Havlíčkův Brod)
1998 – HC Rebel Havlíčkův Brod (Hockey Club Rebel Havlíčkův Brod)
2015 – BK Havlíčkův Brod (Bruslařský klub Havlíčkův Brod)

Poslední zápas soupeře …

BK Havlíčkův Brod – Lední Medvědi Pelhřimov 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Beneš (Matušík, Kulhánek), 30. Vala (Kuchta), 36. Michálek (Třetina, Kulhánek), 38. Třetina (Semrád, Přidal), 47. Voříšek (Kulhánek, Beneš) – 12. Kosnar (F. Kasalý, Adam), 31. M. Kopic (Selickis).
Rozhodčí: Martin Šperl – Aleš Vavruška, Jakub Oudes. Vyloučení: 2:5, navíc Kosnar (PEL) 10 min. OT [NESP]. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 514. Střely na branku: 57:20 (13:8, 26:8, 18:4). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.
Havlíčkův Brod: Novák (Rachůnek) – Nepokoj, Semrád, Vala, Kulhánek, Šmíd, Kadeřávek, J. Kopic – Přidal, Třetina, Michálek – Voříšek, Beneš, Matušík – Chlubna, Ludvík, Kuchta – Blinka, Holenda, Beran
Pelhřimov: Holík (Urban) – Kříž, Kohút, Grebenyuk, Port, Adam, D. Kasalý, Kosnar – Kaminsky, M. Kopic, Votápek, Bezděk, F. Kasalý, Pigl, Plachý, Selickis

Soupeř pohledem trenéra …

„Poslední utkání s Kopřivnicí nám sice výsledkově nevyšlo a přišli jsme o vítěznou sérii, ale v sobotu nás čeká poslední zápas letošního roku a my uděláme všechno pro to, abychom Havlíčkův Brod porazili a s fanoušky se rozloučili vítězstvím. Víme, že nás čeká silný protivník, který nás letos už jednou porazil. Soupeři máme co vracet. I když má Havlíčkův Brod jiné trenéry, jeho hra se vůbec nezměnila. Bude to fuška, ale my jsme odhodlaní porvat se o tři body a diváky potěšit dobrým výkonem a hlavně vítězstvím. Snad se jim utkání bude líbit. “