Fanoušci Benýškovi nenadávali. „Lidé mě tady vždycky měli rádi,“ culila se nová posila

Fanoušci Benýškovi nenadávali. „Lidé mě tady vždycky měli rádi,“ culila se nová posila
pondělí 10.12.2018 | Redakce

Pro některé hodonínské fanoušky byl nejméně oblíbeným hráčem ve druhé lize. I bývalí Drtiči na něj při vzájemných duelech nadávali. Derby s Technikou vždycky mělo grády. A většinou emoce rozdmýchával právě Karel Benýšek. Zkušený šestatřicetiletý útočník ve spoustě vypjatých bitev stál na straně soupeře, v dresu brněnských vysokoškoláků odváděl cenné služby. Protivníkovi ze Slovácka ale pil krev.

 
 

Nyní je ale všechno jinak. Brněnský rodák se nečekaně stal novou posilou Drtičů. Zkušený borec přichází na jich Moravy z Boskovic, kde hrál Krajskou ligu. V Hodoníně bude hostovat do konce sezony. „Hodně lidí mně udiveně psalo. Překvapilo je, že jsem šel zrovna do Hodonína. Já jsem byl taky vykulený, když mi paní Gajošová zavolala,“ usmívá se Benýšek.

Nad nabídkou neváhal. Rozhodnutý byl téměř okamžitě. „Domluvili jsme se celkem rychle. A jelikož mě Boskovice uvolnily, mohl jsem přijít,“ líčí.

Kamarádi a bývalí spoluhráči Benýška z Techniky od angažmá v Hodoníně nezrazovali. „Spíš si z toho všichni dělali srandu,“ říká. „Lidé mě tady vždycky měli rádi,“ vtipkuje.

Po příchodu do nového týmu ale žádný problém neměl. „Je tady super parta. Kluci mě přivítali hezky,“ pravil.

Premiéru v modro-oranžovém dresu si odbyl v sobotním zápase s Pelhřimovem. I když se mezi střelce nezapsal, mužstvu pomohl k povinné výhře 6:3. „Hlavně to musím rozdýchat. Rok a půl jsem druhou ligu nehrál. Je to rychlejší a fyzicky náročnější než kraj,“ říká.

Lepšího soupeře na rozehrání si ale přát nemohl. Vždyť Lední Medvědi procházejí krizí a v jižní skupině jsou po odchodu deseti hráčů poslední. „Nechci Pelhřimov shazovat, ale byl to jeden z těch slabších soupeřů. Nebylo to až tolik náročné,“ přiznává.

Hodonínské publikum bylo na novou posilu hodně zvědavé. V minulosti totiž právě na Benýška, který trápil a provokoval Drtiče ve vzájemných soubojích s Technikou Brno, několikrát pískalo. Proti Pelhřimovu ale žádné nadávky neslyšel. „Bylo to dobré, akorát jsem nemohl pořádně dýchat. Diváci na mě nenadávali, takže to bylo dobrý,“ dodal po premiéře. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 40 211:89 103
2. OPA Opava 40 146:132 68
3. HBR Havl. Brod 40 148:133 67
4. HOD Hodonín 40 148:140 65
5. VAL Val. Meziříčí 40 138:123 64
6. KOP Kopřivnice 40 125:122 58
7. ZNS Žďár n/S 40 138:152 52
8. NJI Nový Jičín 40 118:165 45
9. MBU Mor. Budějovice 40 105:221 18

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS