Chtěl bych se v brance udržet co nejdéle, přiznává mladý brankář Štěpanovský

Chtěl bych se v brance udržet co nejdéle, přiznává mladý brankář Štěpanovský
pondělí 19.11.2018 | Redakce

Inkasoval čtyři branky, přesto byl jednou z hlavních postav sobotního zápasu hokejistů Hodonína ve Žďáru nad Sázavou. Jednadvacetiletý slovenský gólman Adam Štěpanovský při absenci zraněné jedničky Andrease Kubáně nastoupil poprvé v brance Drtičů a při své letošní premiéře vychytal důležitou výhru 7:4 na ledě vedoucího týmu jižní skupiny. Euforie byla velká, útočník SHK Dominik Matula ho dokonce zvolil mužem utkání. „Potěšilo mě to hodně, ale myslím, že cenu by si zasloužil celý tým. Kluci mi hodně pomohli svojí obětavostí, když zblokovali hodně důležitých střel,“ prohlásil Adam Štěpanovský. Přitom nechybělo mnoho a šikovný brankář mohl skončit na střídačce. Jihomoravané totiž na Vysočině ve 14. minutě prohrávali už 1:3. „Na to jsem nemyslel. Snažil jsem si zápas hlavně užít,“ říká rodák ze Skalice.

 
 

Kdo vůbec volí nejlepšího hráče kabiny?

Vždy to volí nejlepší hráč předcházejícího vyhraného zápasu. Mě tedy vybral útočník Dominik Matula.

Měl jsi v zápase hodně těžkých zákroků?

Na to se složitě odpovídá. Nevím, kolik zákroků bylo těžkých. To se budete muset zeptat někoho druhého. Kdo na utkání byl a viděl celý zápas. Podle mě jde každá střela chytit. Pokaždé záleží pouze na brankáři, jak danou situaci vyhodnotí a použije ten správný zákrok.

Byl jsi překvapený, že jsi dostal šanci místo zraněného Andrease Kubáně?

Překvapený jsem byl. Na utkání jsem se ale hodně těšil. Chtěl jsem si ho užít a hlavně ho vyhrát neboť to byl můj první zápas v letošní sezoně.

Jak ti bylo za stavu 1:3? Věřil jsi v obrat?

Tak bylo to samozřejmě nepříjemné. Ale myslím, že máme dost silné a zkušené mužstvo na to, abychom podobný zápas dokázali otočit.

Bylo utkání ve Žďáru nad Sázavou hodně těžké? Jak hodnotíš výkon soupeře?

Věděli jsme, že Žďár je v tabulce první, tak asi bude mít svoje kvality. V první třetině na nás domácí hodně vletěli, ale nám se podařily dva úniky a šli jsme do kabiny za stavu 3:2. Hodně nám pomohl kontaktní druhý gól do šatny. Po druhé třetině jsme totiž vyhrávali 6:4. Pak už se hrál vyrovnaný hokej. Důležité bylo, že jsme ubránili hodně přesilovek soupeře.

Co bylo podle tebe rozhodující pro obrat a výhru?

Zmiňovaný gól do šatny na konci první třetiny, ubráněné přesilovky a zodpovědný výkon každého hráče.

Euforie v kabině byla podle videa velká. Byla i nějaká oslava po návratu do Hodonína?

Nevím, co se dělo v autobuse, protože domů jsem jel autem. Ale v kabině jsme si to všichni užívali, což bylo vidět i na videu, které je na internetu.

Myslíš si, že vám výhra na ledě silného soupeře pomůže v dalších druholigových zápasech?

Věřím, že hlavně po psychické stránce. Hlavně ale musíme zůstat nohama na zemi a od pondělí se už připravovat na středeční domácí zápas proti Orlové.

Teďka hrajete dvakrát doma. Nehrozí v zápasech s Orlovou a Táborem podcenění?

Liga je hodně vyrovnaná, každý může opravdu porazit každého a obráceně. Musíme být nohama pevně na zemi a přistupovat ke každému utkání zodpovědně a se vší pokorou.

Věříš, že se i pro další duely udržíš v brance?

To je na rozhodnutí trenérů. Já jsem ale rád, že ve mně vložili svoji důvěru a že mi dali šanci v těžkém zápase proti Žďáru. Samozřejmě bych se chtěl v brance udržet co nejdéle.

Jak hodnotíš letošní sezonu z tvého pohledu? Čekal jsi více šancí?

Snažil jsem se to neřešit a naopak naplno trénovat a trpělivě čekat na šanci, která právě o víkendu přišla. Jsem za ni moc rád.

Výsledky Drtičů ale nejsou až tolik přesvědčivé, jak se asi čekalo, že?

To nejsou, ale věřím, že nás výhra ve Žďáru nakopne a už to bude jenom lepší. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 1 4:2 3
2. ZNS Žďár nad Sázavou 1 2:1 3
3. OPA Opava 1 1:2 0
4. KOP Kopřivnice 1 2:4 0
5. HOD Hodonín 0 0:0 0
6. NJI Nový Jičín 0 0:0 0
7. VAL Valašské Meziříčí 0 0:0 0
8. VEL Velké Meziříčí 0 0:0 0

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS