„Chci jednou dokázat to, co taťka s dědou,“ prohlásil po premiéře v Hodoníně Kristián Leška

„Chci jednou dokázat to, co taťka s dědou,“ prohlásil po premiéře v Hodoníně Kristián Leška
středa 14.11.2018 | Redakce

Hodonín – Je to jako když natěšené malé dítě rozbalí Kinder Surprise. Oblíbené vajíčko kromě čokolády nabízí také překvapení a hračku. I osmnáctiletý útočník Kristián Leška prožil dvě premiéry v jednom. Šikovný zlínský odchovanec společně s kamarádem Vlastimilem Hefkou v pondělí večer poprvé navlékl modro-oranžový dres druholigového Hodonína a vyzkoušel si dospělý hokej. Jediné, co oběma nováčkům v SHK chybělo, bylo sladké vítězství.

 
 

Drtiči totiž v dohrávce 16. kola východní skupiny podlehli šumperským Drakům 4:5 v prodloužení, když po dvaceti minutách vedli o tři góly! „Zápas jsme měli parádně rozehraný. Škoda, že přišli zbytečné tresty. I když všichni makali, v oslabení jsme inkasovali. Závěr nám moc nevyšel,“ litoval po prohrané bitvě Kristán Leška.

Hodonínskou premiéru hodnotil pozitivně. Mrzel ho pouze výsledek. Že nedal gól, vůbec neřešil. Horší byly ztracené dva body. „Bylo to pro mě něco úplně jiného,“ přiznává osmnáctiletý hokejista.

Syn dvojnásobného extraligového šampiona, rekordmana v počtu kanadských bodů a odehraných zápasů v jednom kuse, při premiéře navlékl otcovo oblíbené číslo devatenáct. „Ve zlínské juniorce nosím sedmadvacítku, protože devatenáctka už byla zabraná. Tady byla volná, tak jsem ji vzal,“ líčí Leška mladší, který nastoupil v jednom útoku a dalším mladým Beranem Hefkou. Třetí borec se ve čtvrtém hodonínském útoku vždycky střídal. „Kluci se míchali, pokaždé jsme hráli s někým jiným,“ připomíná nová akvizice SHK.
Šikovný centr byl před pondělním soubojem se Šumperkem hodně nervózní. „Kluci i trenéři mi ale hodně pomohli. Všichni na mě byl hodní, povzbuzovali mě. Za tuto šanci jsme moc rád,“ přiznává.
Na první duel mezi muži se ale těšil. Po zápase měl co hodnotit. „Druhá liga je docela rychlá soutěž. Hlavní rozdíl byl ve zkušenostech hráčů. Kluci si počkali, dali si to. Rozehrávka nebyla tak zbrklá jako v juniorce,“ všímal si šikovný centr.
Letošní sezonu až doposud prožil doma ve Zlíně. Bodově se však Kristiánu Leškovi příliš nevedlo. V šestnácti duelech juniorské extraligy kromě dvanácti trestných minut nasbíral pouze gól a dvě asistence. Možná i proto chtěl zkusit něco nového. Otrkat se mezi dospělými, získat cenné zkušenosti, které se mu budou v dalších ročnících náramně hodit.
Před příchodem do Hodonína to odchovanec Beranů zkoušel v Havířově, odkud se přesunul na jih Moravy, kde si zatím nemá na co stěžovat. „Strašně se mi tady líbí. Jsou tady dobří lidé i zázemí,“ pochvaluje si.
V zápase se Šumperkem si ale musel připadat jako na Zimním stadionu Luďka Čajky při veřejném bruslení. Vždyť na ledě se proháněla spousta zlínských odchovanců. Na straně Hodonína to byli Kobylík, Matějka, Finsterle, Hefka a Matula, za Draky zase nastoupili sourozenci Halodovi, Řezáč nebo Krejčiřík. „S některými kluky jsem o letních prázdninách jezdil na led do Kroměříže, osobně je ale moc neznám. Vím však, že dřív hrávali ve Zlíně v juniorce,“ říká osmnáctiletý útočník, který to se jménem Leška na zádech nikdy nebude mít jednoduché.

Mladý centr neunikne pozornosti diváků ani soupeřů. „Snažím se to nevnímat. Hlavně nechci dělat rodině ostudu,“ usmívá se.

Možná i proto všechno dělá naplno a připravuje se také individuálně. „Chci jednou dokázat to, co taťka s dědou,“ přiznává. Oba byli také na pondělním souboji Hodonína se Šumperkem. Úplně spokojení s výkonem syna, respektive vnuka, ale zřejmě nebyli. „Na to, že to byl první zápas za muže, by mě mohli pochválit. Podle mě to nebylo tak špatné, i když nějaké chyby tam byly,“ tuší Kristián Leška.

Žádné přehnané cíle si před sebe neklade. O medailích ani reprezentaci nesní. Nyní se chce hlavně udržet v kádru Hodonína a druholigovému týmu pomoct k co nejlepší sezoně. Co přijde po ní, neřeší.

Foto: pro Deník / Jiří Zaňát 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS