Na Slovácku se mi moc líbí. Mentalita lidí je tady úplně jiná než v Ostravě, tvrdí Kubáň

Na Slovácku se mi moc líbí. Mentalita lidí je tady úplně jiná než v Ostravě, tvrdí Kubáň
pondělí 5.11.2018 | Redakce

Hodonín – Společně s kolegou Pavlem Jeklem byli ústředními postavami třaskavého sobotního druholigového duelu. Souboj brankářů na Zimním stadionu Václava Nedomanského nakonec ovládl hodonínský Andreas Kubáň.

 
 

Spolehlivý sedmadvacetiletý gólman, který na Slovácko přišel z prvoligové Poruby, slavil společně se spoluhráči vydřenou výhru 4:3 po prodloužení nad Moravskými Budějovicemi, i když více než s hostujícími střelci bojoval s nepříjemnou virózou, která se ozvala hned na začátku zápasu. „Mám chřipku. Před zápasem to ještě bylo celkem v pohodě, ale už v první třetině mi bylo opravdu zle. O přestávce jsme to začali řešit. Doktor mi dal nějaké prášky a nakonec jsem to zvládl odchytat,“ těší Kubáně.

Stejně jako zkušený brankář však jsou na tom i další hokejisté Hodonína. „Nejsem v tom jenom já, ale v kabině řádí nějaká epidemie. Ještě že je teď týden pauza, která nám rozhodně prospěje,“ věří Kubáň.

Souboj s Moravskými Budějovicemi Drtiče pořádně bolel. Žihadla soupeře pořádně trápila. Domácí po většinu času dotahovali náskok soupeře a bojovali s výtečným gólmanem Jeklem. „Hrajeme pouze na tři formace, takže to kluci mají náročné s každým soupeřem,“ říká nová jednička SHK. „Navíc náš styl je hodně založený na bruslení. Když zápas nerozhodneme v první třetině a naopak dotahujeme skóre, je to až na krev,“ přidává.

S Moravskými Budějovicemi Drtiči dohrávali pouze na dvě lajny. Nakonec ale složitou šichtu zvládli a po obratu si do tabulky připsali cenné dva body.

Na výhře v prodloužení měl obří podíl také Kubáň, který po příchodu na jih Moravy potvrzuje dobré reference i slušnou formu z předcházejících druholigových sezon. „Jsem v tempu, cítím se dobře. Je pravda, že si zvykám na jiný ofenzivní herní styl. Na druhé straně je určitě lepší, když brankář chytá co tři dny,“ uvedl Kubáň.

V Hodoníně už si zvykl na nové prostředí i hráče. „Na Slovácku se mi moc líbí. Mentalita lidí je tady úplně jiná než v Ostravě,“ tvrdí sedmadvacetiletý brankář. „Všichni mi tady přijdou veselí, příjemní. Akorát výsledky nejsou ideální. Doufám, že se to zlepší a že Hodonín dostaneme tam, kam patří,“ dodává.

Sestřih z utkání můžete shlédnout na youtube kanále SHK iClinic Hodonín zde. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 29 110:63 60
2. VAL Val. Meziříčí 29 99:88 51
3. HOD Hodonín 28 125:93 49
4. KOP Kopřivnice 29 107:95 49
5. OPA Opava 29 100:92 43
6. NJI Nový Jičín 29 82:94 39
7. ORL Orlová 29 77:143 21
Copyright © 2003-2019 SHK iClinic Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS