Drtiči zakončí přípravu proti juniorům Piešťan. Za domácí nastoupí i oční chirurg Ivo Ďurkovič

Drtiči zakončí přípravu proti juniorům Piešťan. Za domácí nastoupí i oční chirurg Ivo Ďurkovič
úterý 11.9.2018 | Redakce

Neobvyklou posilu nasadí do posledního přípravného zápasu trenér hodonínských druholigových hokejistů Ivan Dornič. Kouč SHK proti juniorům Piešťan pošle do hry i předního slovenského očního chirurga Iva Ďurkoviče. Známý lékař a zástupce společnosti iClinic navleče modro-oranžový dres s číslem šestnáct a na led naskočí pouze na pár střídání.

 
 

„ Mělo to být takové malé překvapení, zpestření pro hráče i fanoušky. Náš nový sponzor, doktor Ivo Ďurkovič se obleče do výstroje a chvíli si zahraje. Nechceme z utkání dělat nějakou komedii, je to v rámci propagační akce,“ říká kouč Drtičů.

Dornič se s Ďurkovičem, který fandí Slovanu Bratislava, zná spousty let. „Má zlaté ruce, spoustu lidem pomohl a vrátil zrak. Je vyhlášený oční lékař,“ prohlásil hodonínský trenér.

Ivo Ďurkovič je slovenský oční chirurg, který si v dospělém věku splnil jeden klukovský sen. Zahrál si za slovenskou reprezentaci, byť jen v zápase veteránů. Přitom se učil bruslit až v době, kdy profesionální sportovci už většinou s kariérou končí.

„Na bruslích jsem poprvé stál ve 37 letech,“ přiznává lékař. Impulsem bylo setkání v jedné bratislavské restauraci s někdejšími reprezentanty Dušanem Paškem a Róbertem Pukalovičem. Když se spolu tehdy seznámili, celý večer si povídali o hokeji. Ďurkovič sport miloval jako fanoušek, sám ho ale nikdy předtím nehrál.

Bývalému výkonnostnímu fotbalistovi a stolnímu tenistovi hokejové prostředí učarovalo a rozhodl se, že mu to vrátí jako oční chirurg. „Mám radost, když jim můžu pomáhat. Operuju hokejisty a starám se jim o zrak. Našel jsem si mezi nimi mnoho přátel,“ říká. Každý hokejista, který přijde k Ivo Ďurkovičovi do ordinace mu musí přinést podepsaný dres a tak má doma už pořádnou sbírku.

Ve středu večer do ní přibyde další cenná relikvie. Modrooranžové triko Drtičů. „Na zápas se moc těším. Snad mě trenér Dornič postaví,“ doufá známý lékař.

Jinak to ale žádné exhibice nebude. Slovácký celek se chce proti juniorům Piešťan dobře nachystat na start nového soutěžního ročníku. „Na středu jsme neměli žádného soupeře, proto jsme dohodli s Piešťany, aby k nám poslaly juniorku, která by měla být posílená o několik starších hráčů,“ uvedl Dornič.

Generálka na druhou ligu startuje na Zimním stadionu Václava Nedomanského v osmnáct hodin. „Všichni hráči jsou v pořádku. Věřím, že divákům ukážeme pohledný hokej a že se dobře naladíme na start druhé ligy,“ přeje si slovenský kouč. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 37 148:85 77
2. HOD Hodonín 37 175:117 73
3. VAL Val. Meziříčí 37 141:107 73
4. KOP Kopřivnice 37 133:129 58
5. OPA Opava 37 127:118 52
6. NJI Nový Jičín 38 109:136 49
7. ORL Orlová 37 113:171 33
Copyright © 2003-2019 SHK iClinic Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS