Příprava míří do finiše. Drtiče v předposledním utkání prověří trnavští Gladiátoři

Příprava míří do finiše. Drtiče v předposledním utkání prověří trnavští Gladiátoři
pátek 7.9.2018 | Redakce

Hodonín – Letní příprava jde do finiše. Hodonínské hokejisty čeká předposlední zápas před startem nového ročníku druhé ligy. Drtiči v pátek 7. září vyzvou na domácím ledě Gladiátory z Trnavy.

 
 

„Od zápasu s Trnavou očekávám rychlý hokej plný osobních soubojů. V loňských přípravných zápasech hrála Trnava důrazný hokej a byla nepříjemným soupeřem. Chceme navázat na výkon se Skalicí a předvést útočný a atraktivní hokej pro diváky. Nebereme nic jiného než vítězství,“ říká odhodlaně útočník Erik Hložánek.

Svěřenci nového trenéra Ivana Dorniče jsou na konci přípravného období ve slušné formě. I když se tým skládá za pochodu a mužstvo není ještě sehrané, poslední vítězný duel se Skalicí ukázal, že s Hodonínem musí druholigoví soupeři rozhodně počítat.

Sílu Drtičů v pátek prověří Trnava. Gladiátoři patří mezi tradiční protivníky. V přípravě se s nimi slovácký celek utkává už poněkolikáté. A předcházející zápasy vždy byly dobrou prověrkou. Stejné to bude i tentokrát.

Slovenský tým nebude na minulou sezonu vzpomínat příliš v dobrém. Gladiátoři v předcházejícím ročníku první slovenské ligy obsadili nepostupové deváté místo. Boje v play-off jim tak těsně unikly.

Jinak Trnava patří mezi tradiční celky. I když hokej není ve městě zdaleka tak populární jako fotbal. První zpráva o trnavském hokeji pochází z roku 1923. Tehdy místní výběr nastoupil na orelském hřišti proti 1. ČsŠK Bratislava. Ve třicátých letech trnavští působili v Západoslovenské župě, v roce 1957 vznikl hokejový oddíl Spartak Trnava, který působil ve třetí nejvyšší československé soutěži.

Ve městě působilo také vojenské mužstvo Dukla Trnava, který hrál v letech 1969 až 1973 první slovenskou ligu a zanikl až po zrušení starého zimního stadionu. V roce 1998 postoupili trnavští hokejisté do druhé nejvyšší soutěže, tehdy pod názvem Harvard Trnava jako farmářský klub Slovanu Bratislava, v němž krátce působil i Miroslav Šatan. Tým v Trnavě tehdy vedl současný hodonínský kouč Ivan Dornič, který se na příchodu bývalého slovenského kapitána rovněž podílel.

Znovu postoupil už jak HK Trnava v roce 2004 a od té doby hraje druhou nejvyšší soutěž nepřetržitě. Nejlepšími výsledky bylo třetí místo v letech 1999, 2000, 2008, 2009 a 2014. Trnava má také úspěšné mládežnické týmy, dorostenci působí ve slovenské extralize.

Předpokládaná sestava SHK Hodonín:

Brankáři:
Štěpanovský Adam
Juříček Martin

Obrané řady:
Štáva - Kobylík
Sedlák - Miklík
Hladiš - Ševčík
Polák - Kuba

Útoky:
Matula - Charvát - Matějka
Švarc - Norris - Zabloudil
Jurča - Finsterle - Řepík
Hložánek - Schildhabel - Sokolík 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS