Mužstvo je lepší než minulý rok, tvrdí kanonýr Jurča

Mužstvo je lepší než minulý rok, tvrdí kanonýr Jurča
středa 5.9.2018 | Redakce

Rozhovor s útočníkem Petrem Jurčou

 
 

Hodonín – Hodonínský tým se v letní přestávce omladil. Někteří zkušení hráči skončili, jiní odešli. Zůstalo jen pár mazáků. Na soupisce Drtičů pro nový druholigový ročník nechybí ani Petr Jurča. Pětatřicetiletý kanonýr patří k elitním střelcům soutěže. Na jeho branky bude spoléhat i nový kouč Ivan Dornič. Že to bývalému hráči Šumperku, Uničova nebo brněnské Techniky pořád pálí, ukázal i pondělní přípravný duel se Skalicí. Obávaný střelec se proti účastníkovi první slovenské ligy blýskl vyrovnávací trefou na 1:1. „Po fyzické stránce se cítím dobře. Na ligu jsem připravený. Akorát mi trošku schází herní praxe, ale to je dáno tím opožděnějším vstupem na led,“ říká Petr Jurča.

Co říkáte na současnou sílu mužstva?
Tým se mi v posledním zápase se Skalicí hodně zamlouval. Dovolím si říct, že mužstvo je lepší než minulý rok. Ještě mám navíc informace, že by nějací hráči měli ještě přijít, takže budeme ještě silnější.

Jak se vám líbil poslední zápas se Skalicí?
S výkonem i výsledkem jsem byl spokojený. Přece jenom Skalica má kvalitní tým. Důležité je, že se vyhrálo. Náš výkon samozřejmě nějaké mouchy měl, ale pozitivní věci přece jenom převažují nad drobnými minusy. Vadily mi hlavně inkasované branky, nebyli jsme dostatečně důrazní před naší brankou, některá vyloučení byla zcela zbytečná, stejně jako ztráty. Všechno ale vyplývá z toho, že jsme zatím odehráli pouze několik zápasů. Jsme pořád ve větší zátěži, než budeme v soutěži. Věřím, že se nám nedostatky postupně podaří úplně odstranit.

V pátek vás čeká domácí souboj s Trnavou. Co od souboje s Gladiátory čekáte?
Musím se přiznat, že slovenskou soutěž až tolik nesleduji, takže Trnavu skoro vůbec neznám. Vím jenom, že byla v tabulce o dvě místa níž než Skalica. Zase to ale bude hokej na úrovni. (úsměv)

Není hodonínské mužstvo až příliš mladé?
To si nemyslím. Přišlo sice dost mladých kluků, ale proti Skalici nastoupil Lukáš Finsterle nebo Dušan Pašek, kteří náš věkový průměr zvedli. (úsměv)

Co vůbec říkáte na výkon Dušana Pašeka?
Popravdě jsem o něm dřív moc neslyšel. Ale jak jsem ho uviděl na ledě, spoustu věcí jsem se o něm dozvěděl. Vím, že měl dlouhou herní pauzu. Na to, že před dvěma lety ukončil kariéru, mě svým výkonem docela překvapil., Pokud bude zdraví a ještě víc potrénuje, bude pro nás hodně velký přínos.

Na nového trenéra Dorniče už jste si zvykl?
Pořád jsme na začátku, stále se poznáváme. Má zkušenosti, přehled. Do kabiny přinesl své věci, kterým věří, že fungují a přenáší je na nás. Jako hráče jsem ho neznal, ale v Uničově jsem nastupoval s jeho bývalým spoluhráčem Petrem Pavlasem.

Už znáte složení formací?
Popravdě vůbec nevím, s kým budu v sezoně hrát. Poslední zápas jsem v jednom útoku odehrál s Lukášem Finsterlem a Matějem Zabloudilem. Na tréninku už byla ale sestava jiná. Furt se to lehce upravuje.

Co očekáváte od druhé ligy? Líbí se vám nový systém?
Očekávám, že konečně naplníme předsezonní cíl, který si dáváme před každou sezonou, a postoupíme do první ligy. Ale zase to nebude nic jednoduchého. Nový model je lehce zajímavější než ten z loňské sezony. Potkáme víc mančaftů, nebudeme s jedním týmem hrát sedmkrát. Bude to příjemnější a kromě zápasů v Písku a Českých Budějovicích nebudeme ani tolik cestovat. Se Žďárem, Pelhřimovem nebo Moravskými Budějovicemi jsme v minulost hráli.

Kdo bude vaším hlavním soupeře v základní skupině?
Neznám až tolik sílu ostatních týmů, ale o první místo se budeme asi prát se Šumperkem.

První kolo máte volno. Je to výhoda?
Částečně ano, aspoň máme víc času na trénink a sehrání. Na druhé straně druhá liga je trošku jiná soutěž. Nejsou v ní profesionální týmy, takže uvidíme, jak kdo se na start sezony připraví. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 37 148:85 77
2. HOD Hodonín 37 175:117 73
3. VAL Val. Meziříčí 37 141:107 73
4. KOP Kopřivnice 37 133:129 58
5. OPA Opava 37 127:118 52
6. NJI Nový Jičín 38 109:136 49
7. ORL Orlová 37 113:171 33
Copyright © 2003-2019 SHK iClinic Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS