„V první části se zaměříme na fyzickou sílu a ve druhé přejdeme na rychlostní sílu," říká Roman Čechmánek

„V první části se zaměříme na fyzickou sílu a ve druhé přejdeme na rychlostní sílu,
čtvrtek 17.5.2018 | Redakce

Hodonínští hokejisté mají za sebou první dva týdny letní přípravy a my vám tak můžeme přinést čerstvé informace.

 
 

Po uplynulé sezóně ukončilo pár hodonínských hokejistů kariéru. Kolik hráčů se vám hlásilo na prvním tréninku? Jsou mezi nimi i nová jména?

Po skončení loňské sezóny ukončilo kariéru několik dlouholetých Hodonínských opor (Peš, Sajdl, Kuba), taktéž zkušení hráči jako Mojžíš a Vaněk. Některým hráčům bylo umožněno hledat si nové angažmá (Kotvan, Haloda O., Haloda M., Romančík), jiní přišli, že mají nabídky odjinud (Kužílek, Černohous). Na druhou stranu se tím otevírá příležitost pro mladé hráče, mezi nimiž jsou i odchovanci hodonínského hokeje, kterými jsou Michal Venclík, Erik Hložánek, Kamil Rýpar a Jajcay Andreas. Celkem se zapojilo do přípravy 18 hráčů.


Na hráče bude určitě kladen důraz. Jaká očekávání od nich máte během přípravy?

V loňské sezóně se hráči přesvědčili, jak náročné je hrát moderní hokej. Už jsou pryč ty časy, kdy se ve II. národní lize dalo hrát jen na zkušenosti a bez větší fyzické připravenosti. Proto i letní příprava bude vedena v tomto duchu. Do přípravy jsme zapojili i juniory (Veselovský Ondřej a Sedláček Tibor), aby si postupně zvykali na přechod mezi dospělé a na ledě ukázali, že jsou připraveni na větší konkurenci.


Jakým způsobem tréninky na suchu probíhají a co je jejich náplní?

Trénovat jsme začali druhý květnový týden a budeme pokračovat do konce června. V první části se zaměříme na fyzickou sílu a ve druhé přejdeme na rychlostní sílu. To vše bude prokládáno hrou na malém prostoru, což budeme chtít i na ledě. Je to směr, kterým bychom se chtěli ubírat i v sezóně.


Plánujete nějak speciálně uzpůsobit tréninky s výhledem na nadcházející sezónu?

Částečně jsem předběhl tuto otázku v předchozí odpovědi. To, co budeme dělat v letní přípravě, by mělo navazovat i na led. Souhra dvojic, trojic, přebírání si hráčů, hledání volného prostoru a komunikace. Tam jsme měli rezervy a budeme chtít na tom pracovat a zlepšit se.


Pracuje se na doplnění kádru v souvislosti s odchodem několika opor?

Ano. Víme, že se nedá hrát jen s mladými a talentovanými, proto probíhají průběžná jednání s některými hráči, kteří by měli výrazně posílit tým. Zatím je předčasné hovořit o jménech, ale každý fanoušek ví, že potřebujeme posílit na všech postech. Do sezóny půjdeme s kádrem dvaceti hráčů a tří brankářů a bude jen na hráčích, kdo si své místo vybojuje.


Děkuji za rozhovor.

 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 40 211:89 103
2. OPA Opava 40 146:132 68
3. HBR Havl. Brod 40 148:133 67
4. HOD Hodonín 40 148:140 65
5. VAL Val. Meziříčí 40 138:123 64
6. KOP Kopřivnice 40 125:122 58
7. ZNS Žďár n/S 40 138:152 52
8. NJI Nový Jičín 40 118:165 45
9. MBU Mor. Budějovice 40 105:221 18

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS