„Obdržet sedm branek v playoff je malá sebevražda,“ ví útočník Jihomoravanů Jakub Kadlec

úterý 20.3.2018 | Jan Hochman

V základní části se stal nejproduktivnějším hráčem slováckého mužstva. Ve vyřazovacích bojích čekal Jakub KADLEC na svůj první kanadský bod až do osmnácté minuty čtvrtého semifinálového utkání. „Už jsem to chtěl zlomit. Ale bohužel dneska nám to k ničemu nepomohlo,“ okomentoval svou trefu ze závěru první části, po které Drtiči snížili na 3:2. Jenže Drtiči v Šumperku nakonec opět neuspěli. „Obdržet sedm branek v playoff je malá sebevražda a nemělo by se to stávat,“ říká v pozápasovém ohlasu křídlo třetí hodonínské formace.

Jakube, před zápasem jste určitě nepočítali s tím, že hned v první minutě budete prohrávat. Jak moc to ovlivnilo vaši taktiku?

Dostat gól takhle rychle od začátku utkání je samozřejmě nepříjemné. O to víc, když v sérii zatím první góly rozhoduji. Taktika ale zůstala stejná.

V osmnácté minutě jsi snižoval na 3:2 a dočkal ses prvního gólu i bodu v playoff. Po této trefě na tobě bylo vidět, že ses už potřeboval trefit…

Je to tak, už jsem to chtěl zlomit. Ale bohužel dneska nám to k ničemu nepomohlo.

V závěru první třetiny jste dostali gól do šatny. Byl to zlomový moment utkání?

Myslím, že zlomové momenty přišly ve druhé třetině.

Oproti prvnímu zápasu jste si vypracovali určitě více gólových příležitostí, na druhou stranu ve hře do obrany to dnes bylo jako den otevřených dveří…

Šancí jsme dnes měli hodně, některé situace bychom ale měli řešit s větším klidem. Obdržet sedm branek v playoff je malá sebevražda a nemělo by se to stávat.

V poslední třetině jste domácí většinu času přehrávali, a dokázali jste dvěma góly snížit. Polevil Šumperk až příliš, nebo jste si řekli, že do toho prostě dáte všechno?

Museli jsme se pokusit se zápasem něco udělat, už nebylo co ztratit. Spíš bych řekl, ze Šumperku došly síly a je škoda, že jsme nedokázali vytěžit z toho tlaku víc branek.

V závěru vám sudí neuznali gól. Jak jsi tento moment viděl ze svého pohledu?

Z mého pohledu to byl regulérní gól. Nevím, jestli rozhodčí ztratil puk z dohledu a upískl se, nebo si jen nechtěl komplikovat závěr zápasu. Každopádně gól neplatil a nemá cenu řešit, co by, kdyby.

Ve čtvrtek je na programu rozhodující pátý zápas. Co bude potřeba změnit?

Bude rozhodovat trpělivost. Tým, který udrží emoce a koncentraci bude úspěšnější. Věřím, že doma si postup do finále vzít nenecháme.