„Postoupí jen jeden, takže k tomu ty emoce patří,“ říká kapitán hodonínských hokejistů Petr Peš

„Postoupí jen jeden, takže k tomu ty emoce patří,“ říká kapitán hodonínských hokejistů Petr Peš
neděle 18.3.2018 | Jan Hochman

Pro kapitána a dlouholetou oporu hodonínských barev Petra PEŠE byl dnešní duel se Šumperkem už dvaašedesátý zápas playoff v dresu SHK. Nejzkušenější útočník slováckého mužstva ve třetím semifinále zaznamenal svou branku číslo 205 a pomohl svému týmu k získání mečbolu. „Dneska jsme měli za stavu 4:2 hru pod kontrolou, měli velké šance to ukončit, bohužel jsme nedali a nešťastně inkasovali,“ pronesl po napínavém utkání nositel dresu s číslem 40.

 
 

Petře, i po třetím zápase série platí rčení „můj dům, můj hrad“. Je domácí prostředí zatím opravdu jedním z klíčových faktorů semifinále se Šumperkem?

Zatím to tak vypadá, ale asi bych se nezlobil, kdyby to takhle bylo i po celé sérii (úsměv).


Třikrát jste si v zápase vypracovali dvoubrankový náskok. Říká se, že vedení o dvě branky je to vůbec nejzrádnější. Souhlasíš s tímto názorem? A pokud ano, tak proč je to tak zrádné?

Nevím zrovna, jestli přímo zrádné, ale prohrávající tým většinou změní hru. Začne víc riskovat, protože mu nic jiného nezbývá. Buď dá kontaktní gól, a je zpět ve hře, nebo dostane další a může být hotovo. Dneska jsme měli za stavu 4:2 hru pod kontrolou, měli velké šance to ukončit, bohužel jsme nedali a nešťastně inkasovali.


Třetí branka hostů byla docela sporná. Jak jsi celou situaci viděl?

Bylo to před naší střídačkou, takže jsem to viděl jasně. Byla tam přihrávka rukou. Naštěstí jsme už neinkasovali, takže to nemá smysl moc řešit. Evidentně ani čtyři rozhodčí nevidí vždycky všechno a chybu udělají stejně jako my hráči.


Ve všech semifinálových zápasech jste hráli sedmnáct přesilových her. Proměnili jste ale jen dvě a úspěšnost přesilovek je v tuto chvíli jen 11,76 procenta. Přesilovky vám tedy zatím příliš nejdou (na druhou stranu jste ubránili 17 z 18 oslabení)…

Je to tak jak říkáš, není to ideál. Ale pokud to budeme kompenzovat dobrýma oslabovkama, tak nám zápas neuteče ve hře speciálních týmů.


Konec zápasu byl hodně emotivní. Dohrávali jste ve čtyřech, po závěrečné siréně se strhla menší mela. Je série s postupem času vyhrocenější?

Postoupí jen jeden, takže k tomu ty emoce patří. My nesmíme zapomínat, že v jejich týmu je pár, tedy naštěstí jen pár, ochotníků, kteří to s rozhodčími umí a přesilovky si umně zajistí.


Děkuji za rozhovor. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 10 36:18 18
2. KOP Kopřivnice 10 38:39 18
3. VAL Val. Meziříčí 9 35:30 16
4. NJI Nový Jičín 10 27:31 16
5. HOD Hodonín 9 33:29 13
6. OPA Opava 10 28:29 13
7. ORL Orlová 9 23:49 3
Copyright © 2003-2018 SHK iClinic Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS